przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpis

wtorek, 29 maja 2012

Uwaga, nadchodzi!!! Nowy polski korespondent TV w Moskwie!!!

Pan Tomasz Kułakowski będzie stałym korespondentem Polsat News i Polat, o czym donosi portal media2.pl, publikując przy okazji krótką notkę informacyjną z długim zdjęciem korespondenta oraz portal press.pl.

Sam zainteresowany również dzieli się z nami tą informacją na swoim blogu, który jednak dla niepoznaki znajduje się pod adresem politkowska.blox.pl. Początki są obiecujące, "autor się rozkręca" i zrobił kilka fajnych zdjęć. Podobnie do niejakiego moskwicza sprzed ponad dwóch lat autor obiecuje pisać częściej "o Rosji, tym państwie tak często przekłamanym, o naszych stereotypach i kompleksach, pokładach rusofobii" - a więc obiektywnie.

I już, już bym uwierzył, jak natychmiast dalej następują zapewnienia: "Nie boję się Rosji, Putina, służb specjalnych, rosyjskiej armii i rakiet." Jestem naturą podejrzliwą niestety i im bardziej mnie ktoś o czymś zapewnia, w dodatku sam z siebie, przez nikogo nieproszony i nie sprowokowany, tym bardziej staję się sceptyczny. Poza tym marzyłby mi się dziennikarz obiektywny i relacjonujący, a nie kolejny "dziennikarz walczący".

Na dopełnienie nieszczęscia w komentarzu do notatki odezwał się kolega po fachu z kilkunastoletnim doświadczeniem korespondenta w Moskwie i podzielil się doświadczeniem: ruskiego trzeba wziąć na huki, albo rozbroić go śmiechem, na co autor dziękuje za cenną radę i dalej twórczo rozwija temat, że - jak twierdzi jego kolega - najpierw warto dać po mordzie a dopiero potem rozmawiać.

Mam nadzieję, że to tylko czysty falstart i wypadek przy pracy, bałbym się gdyby taka filozofia wyznaczała standardy w dziennikarstwie...

Nie było mnie wtedy w Moskwie, ale pamiętam jak po pobiciu w Warszawie przez jakichś chuliganów kilku nastolatków - dzieci pracowników ambasady Federacji Rosyjskiej, w krótkim czasie potem po mordzie dostało kilku pracowników polskiej ambasady w Moskwie. Może stąd to twórcze przejęcie "standardów dyplomatycznych" przez światek dziennikarski? Czekam co będzie dalej...

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
pies_pawlowa_2
Czas publikacji:
wtorek, 29 maja 2012 11:17

Polecane wpisy

 • Mecz o wszystko

  W mistrzostwach Swiata w piłce nożnej gospodarze-Rosjanie radzą sobie swietnie, choć na razie rywale byli z tych cienkich Mają już w kieszeni awans do 16-tki, c

 • Wpis niewyborczy

  Nie oczekuję w nadzwyczajnym napięciu wyników prezydenckich wyborów - postanowiłem oddalić się od tego zgiełku i poswęcić się kulturowym studiom porównawczym. J

 • ech, ten Magadan - suplement

  Okazuje sie jednak, że Magadan nadal kojarzy się jednoznacznie obozowo - trzeba więc chyba poczekać jescze z dwa pokolenia. Oto żartobliwe odniesienia z ostatni

Komentarze

Dodaj komentarz

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/29 16:09:01:

  A ja grasowałem dzisiaj w The Independent komentując artykuł o wypowiedzi Sola Campbella i film BBC o rasizmie w Polsce i na Ukrainie.

  www.independent.co.uk/sport/football/news-and-comment/pfas-chief-backs-sol-campbell-over-fears-of-racist-violence-in-ukraine-during-euro-2012-7794112.html

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/05/29 17:16:42:

  Gratulacje! :)
  Jakże zabawna jest jednak ta don kiszoteria w kontekście zwyczajowej reytanowskiej obrony "Gazety Wyborczej"...

  Toż przecież Brytyjczycy informacje o Polsce czerpią ze źródeł, które powołują się w zasadzie na "jedyną" gazetę w Polsce, jaką znają. A ona faszystów masowo zabijających Żydów zrobiła swego czasu nawet z powstańców warszawskich.

  Nie ma więc co winić obcokrajowców za ich ogląd dzisiejszej Polski.
  Oni tylko powtarzają "prawdę" sączoną od lat przez "GW" i jej przyległości - że po polskich ulicach biegają faszyści (oczywiście związani z PiS) wyszukujący swych ofiar spośród nieszczęsnych czarnoskórych i Żydów.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/29 18:04:44:

  Sławku,

  Jak zwykle można na ciebie liczyć. Ja na twoją obsesję na temat GW naprawdę nic nie poradzę. Mnie się wydaje, że Brytyjczycy czytają tylko swoja prasę i oglądają tylko swoją TV :) Wydaje mi się ,że stanowczo przeceniasz GW. Poza tym widać, że nie jesteś na bieżąco z rp.pl - poczytaj komentarz Rosiaka, to jego pytali.

  Poza tym nie ma co ukrywać, że sceny , które pokazała BBC z Polski nie były przez nią aranzowane. To się wydarzyło naprawdę - i antysemickie okrzyki na meczu ŁKS- Widzew i White Legion. Jest prawdę, że wielu czarnych graczy było lżonych, rzucano w nich banami i imitowano głosy małp - tyle, że od jakiegoś czasu to się praktycznie nie zdarza, a w Ekstraklasie w ogóle. Ale tego wszystkiego sobie BBC z palca nie wyssała. W Łodzi niedawno zamknięto sklep z antysemickimi kibicowskimi akcesoriami. Tyle, ze o ile w Holandii antysemickie wyzwiska pod adresem Ajaxu Amsterdam są normą, chyba na wieksza skalę niż w Polsce i nikt nie wysnuwa z tego wniosku, że Holendzry to naród antysemitów - to my jestesmy ciągle postrzegani stereotypami utrwalonymi przez dzisiątki lat które bardzo trudno przełamać.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/29 18:13:16:

  Ale Wyborcza FAKTYCZNIE jak pewnie i Michnik ma na tym punkcie kuku.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/29 18:25:17:

  A byliscie kiedyś na meczu ligowym ?

  Ja mam tutaj mieszane uczucia. Bo z jednej strony jest rzeczą oczywistą, że BBC poszła w eksploatowanie łatwych efekciarskich stereotypów i zafałszowała bardzo nieładnie obraz dzisiejszej Polski i jak sądzę także Ukrainy. Do tego z takiej aroganckiej pozycji "wyższej cywilizacji", stosując nierowną miarę do tego co siędzieje na własnym podwórku i u nas. Oni wydali nieodwołalny wyrok bez wysłuchania podejrzanego i dania mu możłiwości obrony. To był cios poniżej pasa.

  Ale z drugiej strony nie ma co ukrywać, że na stadionach jest duzo antysemickiej i rasistowskiej hołoty. Być może nawet zbyt debilnej, żeby zdawac sobie z tego sprawę. Problem istnieje, choć nie w wiekszym stopniu niż w wielu "starych" krajach europejskich.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/05/29 19:09:47:

  Owca zamierza jechac korespondentem do lasu pelnego wilkow. I zapowiada, ze nie ma wilkofobji, czyli sie nie boi wilkow zupelnie, zamierza byc objektywna, nie stosowac uprzedzen i nic takiego...

  No cos, do pierwszego pogrzyzienia...

  A tak naprawde, trzeba przestac widziec siebie jako owce wsrod wilkow, ale tylko niewielu Polakow to potrafi. Niestety takie ludzie nie maja szans zostac korespondentem w Moskwie. A moze zamiast "niestety", trzeba mowic "z wiadomych powodow" .

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/29 19:26:14:

  Problem istnieje głównie z przyzwoleniem na wandalizm i totalną nieskutecznością policji w materii walki z nim, nie tylko, a nawet nie przede wszystkim, na stadionach. Odrębna sprawa to ludzka tępota, ale na to rady nie ma, chyba, że poszukamy jej w książkach Adolfa i zakażemy głuim się rozmnażać.

  Czy w UK ten problem jest mniejszy? Po wydarzeniach z sierpnia zeszłego roku chyba wszyscy znają odpowiedź, pytanie, czy takie miasto jak Londyn ma w związku z tym prawo organizować olimpiadę, narzuca się samo:)


  "Do tego z takiej aroganckiej pozycji "wyższej cywilizacji", stosując nierowną miarę do tego co siędzieje na własnym podwórku i u nas"

  Najlepsze jest to, że wszystko odbywa się w imieniu "rainbow society" i w ogóle pełnego relatywizmu i równouprawnienia kultur. Oczywiście równouprawnienie i political corectness tyczy się tylko biednych ludów Afryki i Bliskiego Wschodu, bo patrzeć z pogardą i wyższością na tych dzikusów ze Europy Wschodniej jak najbardziej przystoi. Mi tam obrażanie Polski szczególnie nie przeszkadza, lepsze to niż sztuczny i wymuszony "szacunek", ale czynienie z rasizmu głównego problemu Euro podczas gdy dwa lata temu rozgrywano mistrzostwa w miejscu, gdzie nie jest rzadkością zarzynanie ludzi maczetami za ich kolor skóry (do tego stopnia, że burscy farmerzy uciekają nawet do Gruzji, widać moskiewskie czołgi nie są takie straszne jeśli ma się dobry punkt odniesienia:)), zakrawa na niemałą kpinę.

  Na kpinę zakrawa także poziom samego reportażu przygotowanego przez stawianą nam za wzór BBC. Pal licho efekciarskość i brak obiektywizmu, ale takie babole, jak mapa Polski graniczącej z Austrią (co chyba ma symblizować marsz faszyzmu przez Europę, Praga już wzięta!) czy pokazywania jako przykład anysemityzmu napisów Jude Gang (tak sami siebie nazywają kibice Crakovii, co wynika z tolerancyjnych tradycji klubu) świadczą o rażącym braku profesjonalizmu. Nie mój cyrk, nie moje zabawki i nie ja płacę za to abonament, ale zanim postanowi się wytoczyć takie ciężkie działa, wypadałoby sprawdzić, o czym się mówi, bo można nie tylko się skompromitować, ale też zrobić wielu ludziom krzywdę.

  Mnie zresztą opinia Polski jako kraju nietolerancyjnego szczególnie nie boli, ma to nawet swoje zalety, ale wiem też, że jest tu mnóstwo ludzi, dla których będzie to spory problem (ot choćby jak teraz wytłumaczyć koledze, że może spokojnie przyjechać na wakacje i nikt mu nie wbije kosy pod żebro?)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/29 20:25:29:

  A ja muszę się zniżyć do poziomu tych co wszędzie widza spisek i zapytać, a może ktos za to zapłacił ???

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/29 20:35:34:

  Ale w materiale BBC nie ma niczego zmyślonego, to wszystko prawda, tylko PROPORCJE są inne. To dla nas wielka nauczka że nawet tych marginesowych wystąpień tolerować nie można. Są grupy DURNIÓW którzy psują normalnym ludziom opinię. W końcu trzeba ich wziąć za ryj krótko. Jacy grzeczni są Anglicy, będziemy mieli niedługo okazję zobaczyć sami, bo nie ma siły żeby na euro nie przyjechali ;)

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/05/29 21:19:28:


  Pagyo: Ja mam tutaj mieszane uczucia. Bo z jednej strony jest rzeczą oczywistą, że BBC poszła w eksploatowanie łatwych efekciarskich stereotypów i zafałszowała bardzo nieładnie obraz dzisiejszej Polski i jak sądzę także Ukrainy. Do tego z takiej aroganckiej pozycji "wyższej cywilizacji", stosując nierowną miarę do tego co siędzieje na własnym podwórku i u nas. Oni wydali nieodwołalny wyrok bez wysłuchania podejrzanego i dania mu możłiwości obrony. To był cios poniżej pasa.

  To codzienność i normalka na zagranicznym forum o Polsce, na którym się kiedyś udzielałam (i o którym już kiedyś wspominałam), pełnym Brytyjczyków i innych zachodnich nacji.

  Wersy2: Oczywiście równouprawnienie i political corectness tyczy się tylko biednych ludów Afryki i Bliskiego Wschodu, bo patrzeć z pogardą i wyższością na tych dzikusów ze Europy Wschodniej jak najbardziej przystoi.

  Oj tak, oj tak... Przecudaczne to jest, z tym też się spotkałam na tamtym forum :-)
  Do dzikusów ze Wschodu dodałabym jeszcze katolików :-) Jeśli muzułmanie palą flagi brytyjskie w Londynie albo wysadzają kogoś w powietrze słowem się o tym nie zająkną, ale Kościół, papież, katolicy to zło wcielone :-)

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/05/29 23:30:41:


  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11825140,Jan_Karski_przemycony_do__polskiego_obozu_smierci__.html

  Ech...

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/05/29 23:56:22:

  "Ech... "

  Ten skandal paradoksalnie może przynieść Polsce dużo pożytku. Obama będzie musiał przeprosić publicznie za pomyłkę i to dopiero się rozniesie w mediach.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/05/30 00:21:42:

  slawek1971;
  " Obama będzie musiał ..."

  Sławek zejdź na ziemię :))

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/05/30 00:23:37:


  Sławek1971: Obama będzie musiał przeprosić publicznie za pomyłkę

  Taaa, chyba żartujesz... :-))))

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/30 07:48:04:

  Rosyjski prezydent, jakikolwiek zly, takiego nie powie :-)

 • yellow_tiger napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/30 09:00:01:

  ręce normalnie opadają. Sprostowanie też doskonałe... Nazi camps operated in Poland. K... mać. No jak nazi i w Poland to wniosek jest oczywisty...

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/30 09:05:08:

  Myslicie oni znaja roznice miedzy Poland a Deutschland? Za duzo chcecie od hamburgerojadow :-)

  Swoja droga, to byl jakis zly zart losu, rozmiescic taki kraj jak Polska wsrod takich... ech slow nie ma. I zeby jeszcze porzadni ludzie go mylili byle z kim :-)

  Lepiej gdyby Polska bylaby w miejscu Kuby. A Kuba w miejscu Polski. I wszystkim byloby dobre!

 • yellow_tiger napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/30 09:24:16:

  Rosyjski prezydent, jakikolwiek zly, takiego nie powie :-)
  Zgadza się, czegoś takiego sobie nie wyobrażam. Okazuje się, że prezio USA może zrobić naprawdę wiele...

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/05/30 09:35:58:

  "Rosyjski prezydent, jakikolwiek zly, takiego nie powie :-)"

  Powie, powie. :-) Jak tylko uzna, że to opłacalne dla Rosji. To tylko kwestia czasu. :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/30 09:38:38:

  Jak tylko uzna, że to opłacalne dla Rosji

  Slawek, jak ja lubie Ciebie czytac :-) Az sama moge na chwile uwierzyc ze rosyjski prezydent dziala na interes Rosji, a nie dla utrzymania wlasnej wladzy i pieniedz swoich "kolegow"... (ach i moze nawet sklamac, oby dla dobra Ojczyzny... zaraz zaplacze z rozczulenia :-))

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/05/30 09:42:51:

  Ja może muszę zejść na ziemię, ale niektórym wypada wyjść z nory. :-)

  Polska oczekuje przeprosin od prezydenta Baracka Obamy za sformułowanie "polski obóz śmierci" użyte przez niego na ceremonii uhonorowania Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności - powiedział były minister spraw zagranicznych RP Adam Daniel Rotfeld.

  www.rp.pl/artykul/31,884023-Rotfeld-o-gafie-Obamy--Niski-profesjonalizm-osoby-odpowiedzialnej.html

  "Az sama moge na chwile uwierzyc ze rosyjski prezydent dziala na interes Rosji"

  Fakt! Przepraszam za przejęzyczenie. Są prezydenci, którzy mają własny kraj w dupie. :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/30 09:45:31:

  Mysle, ze trzeba wypowiedziec wojnie Stanom. (jesli co, Rosja na pewno bedzie po waszej stronie :-))

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/05/30 09:52:52:

  "Mysle, ze trzeba wypowiedziec wojnie Stanom. (jesli co, Rosja na pewno bedzie po waszej stronie :-))"

  Raczej połowie świata. ;-)
  Poza tym rekordzistą pod względem użycia nazwy "polskie obozy zagłady" są Niemcy. A tu Rosja im pomoże, jak zwykle. ;-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/30 10:23:04:

  Ja tam myslę że głupota Baracka to raz, a dwa to jest niezbitym faktem, że są środowiska w USA które jednak ciągle podkładaj nam świnię. Wierzę że wielu z was myśli tak samo choć mnie nie znosi.
  PS. Niestety musiałem na chwile zrezygnować z poprawności politycznej.
  PS II. A Barack to prezio który nadaje sie wyłącznie do przeczekania.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/30 10:25:01:

  Ilez reweransow, chinskich cermonji i przeprosin za pare lekko krytycznych slow o Amerykaninie :-) Co innego Rosjanie, mozna walic w mordzie po swojsku, po wschodniemu, nie udawajac cywilizacji :-)

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/30 10:53:13:

  "Co innego Rosjanie, mozna walic w mordzie po swojsku, po wschodniemu, nie udawajac cywilizacji :-)"

  Dokładnie jak omawiany dziś korespondent. Najpierw w mordę, "sztob wyjasnit' otnoszenija", a gadać potem, jak klient juz przygotowany...
  To oczywiście źle świadczy o korespondencie.

  Z drugiej strony, jeśli jest on - korespondent - przeświadczony, że "Jeśli wszedłeś między wrony, musisz krakać jak i one" i "While in Rome, do what Romans do", uważa, że mordobicie to niezbędny w Rosji wstęp do efektywnej rozmowy, tak jak np. dwudziestominutowe gadki o niczym i ceremonia picia herbaty przed rozmowami biznesowymi w świecie arabskim......

  To co? Źle świadczy o Rosjanach, czy też raczej o korespondencie? :-)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/05/30 10:55:07:

  "Co innego Rosjanie, mozna walic w mordzie po swojsku, po wschodniemu, nie udawajac cywilizacji :-)"

  :-))) Poprawiasz mi humor Julio.
  Ale nie jest do końca tak jak piszesz. Na głowę Baracka lecą teraz w polskim necie niesamowite kubły pomyj.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/30 11:01:11:

  Nie wiem Krzysztof, w moim otoczeniu bicie w mordzie nie wchodzi w obowiazkowy ceremonial komunikacji. Pewnie mozna znalesc srodowisko w ktorym trzeba walic. niech pan korespondent poszuka.

 • Gość kot s. napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/05/30 13:35:16:

  korespondent jak korespondent, ale wywiad z Babiczem jest niezły. Babicz zawsze miał celne konkluzje typu:

  "tak zwani rosyjscy liberałowie szybko zdali sobie sprawę, że wprowadzenie neoliberalnych reform tak naprawdę jest łatwiejsze bez demokracji. Ziaren nowego autorytaryzmu nie zasiał Władimir Putin, lecz cała klasa rządząca"

  Fajne jest porównanie, gdy na zachodzie zblazowana większość uniemożliwia przeprowadzenie jakichkolwiek reform, to na wschodzie elity okazały się być wizjonerskie, obserwując rzeczywistość trafnie zdiagnozowały niedostatki własnego społeczeństwa, wyciągnęły wnioski i trud wprowadzenia neoliberalnych reform wzięły tylko na swoje barki. Po czym bez kontroli z zewnątrz okazały się jeszcze bardziej zblazowane niż samo społeczeństwo. I jak tu wierzyć w wartość logicznego myślenia?

  ;-PPP

  (i jak obstawiacie, który model, wschodni czy zachodni szybciej wydostanie się ze ślepego zaułka?)

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/30 14:16:23:

  "jak obstawiacie, który model, wschodni czy zachodni szybciej wydostanie się ze ślepego zaułka?"

  żaden.
  Nie na darmo kalendarz Majów (a może Inków? - nie pamiętam:-) kończy sie na grudniu 2012.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/05/30 19:16:58:

  Konfrontowanie wschodniego i zachodniego systemu jest chore. Zwyciezy zdrowy rozsadek, ale nie tak szybko. My moze tego nie zobaczymy.

 • Gość kot s. napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/05/30 21:01:17:

  to nie konfrontacja, tylko prowokacja (Pies się nie dał wciągnąć ;-)) Zresztą jaka konfrontacja, skoro wschodni model w zamierzeniu miał być szybszą, lepszą, efektywniejszą drogą do świata zachodniego. Interesujące jest dlaczego z "chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze" wychodzi "jak zawsze"? Przeczytaj Babicza uważnie, tam wszystko jest.

  ;-)

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/30 21:07:21:

  wyborcza.pl/1,75968,11828474,Polsko_ruska_wojna_futbolowa.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza

  No nie mogę, Radziwinowicz dał wpis w stylu Melody, szkoda tylko, że gasi pożary, które sam wznieca. Ale ja wam mówię, będzie bal w stolicy!:)

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/05/30 23:23:58:


  www.facebook.com/events/410611602317447/

  xD

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/05/30 23:50:37:


  Melody: Rosyjski prezydent, jakikolwiek zly, takiego nie powie :-)

  Też mi to przyszło do głowy.

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/05/30 23:53:03:


  www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/1526791,1,jego-zyciowe-hobby---pisanie-podan.read#ixzz1wLZblSSd

  ;-)

 • Gość kot s. napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/05/31 02:24:52:

  oczywiście, że będzie bal. A dla gości balu: objazdowe zwiedzanie stolycy.

  EUROEKSPRESEM!

  Ofiszoł wyjekoł już czeka:

  a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/576359_10150810497733165_162273073164_9727697_16911353_n.jpg

  ;-P

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/31 07:29:03:

  wschodni model w zamierzeniu miał być szybszą, lepszą, efektywniejszą drogą do świata zachodniego

  Nie :-) to miala byc droga do tego co sie wschodnim ludziom wydaje byc zachodnim swiatem. Czyli do dobrobytu/porzadku spolecznego/potegi militarnej itd (komu co sie bardzej podoba :-)). Ale nie do podstawowych rzeczy typu wolnosci jednostki. Bo do tego nie da sie siegac na zyczenie (nawet na bardzo gorace zyczenie czesci elit) lecz trzeba dojrzec calemu spoleczenstwu.

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 07:34:03:

  nic i tak juz nie przebije:

  "Amerykanskich ataków na WTC" :D

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/05/31 07:49:24:

  jak dzieci :-)

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/05/31 08:16:20:


  No przecież samoloty były amerykańskie :-P

  ;-)

  Wersy2: Na kpinę zakrawa także poziom samego reportażu przygotowanego przez stawianą nam za wzór BBC. Pal licho efekciarskość i brak obiektywizmu, ale takie babole, jak mapa Polski graniczącej z Austrią (co chyba ma symblizować marsz faszyzmu przez Europę, Praga już wzięta!) czy pokazywania jako przykład anysemityzmu napisów Jude Gang (tak sami siebie nazywają kibice Crakovii, co wynika z tolerancyjnych tradycji klubu) świadczą o rażącym braku profesjonalizmu.

  Najlepsze jest to, że wskrzesili Jugosławię ;-D
  demotywatory.pl/3815594/BBC

 • anton_pl napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 08:56:22:

  Hiszpania chce wyjść ze strefy euro... dolar po 3,52... nastawiam się na odbiór...

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 12:05:02:

  dolarów?
  komu będziesz odbierał?

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 14:30:38:

  sowka to jest lepsze :D

  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qY2cE_FpOaY

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 17:14:27:

  no już dodałem sobie na fb te "As a thank you to president Obama for remembering "Polish death camps" let's commemorate the anniversary of the 9/11 American attacks on the WTC. " :D

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/05/31 17:16:18:

  Msciwi jestecie. Przeciez Obama to bez umyslu palnal :-)

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 17:30:52:

  Msciwi jestecie. Przeciez Obama to bez umyslu palnal :-)

  ależ tu nie chodzi tylko o 0bame i jego faux pas - bo tu chodzi generalnie o pisanine o polskich obozach zaglady
  a co do 0bamy, to większej wpadki to nie mógł zaliczyć, niż coś takiego podczas uroczystości upamiętniającej Jana Karskiego, który właśnie prezydentowi USA doniósł o obozach zagłady. A teraz jeszcze te małe kłamstwa jakoby 0bama nie miał tego w tekście który czytał :)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 18:04:29:

  Mściwy to jest Obambo.
  Historia sprawy wręczenia tego medalu jest taka,ze najpierw do odbioru medalu polskie MSZ nominowało Wałęsę, co spotkało sie z odmową Amerykanów, prawdopodobnie dlatego, ze Wałesa podczas pobytu Obamy w Polsce nie zechciał sie z nim spotkać. Więc uzgodniono ze medal w imieniu polskiego MSZ odbierze Rotfeld. Ale szpilkę zechciano wbić. To nie było żadne przejżzyczenie, bo kto jak kto ale Amerykanie doskonale wiedzą że nasze MSZ systematycznie walczy z tym "lapsusem". Przmówienie było CZYTANE, wiec ktoś je napisał a prezydentowi USA przemówień nie pisze byle urzędnik.
  Więc Polacy słusznie robią raban, bo przynajmniej sprawa się rozniesie, co może mieć dla nas tylko dobre skutki, bo może "co dziesiąty" MŁODY usmen się dowie czyje to były obozy i kim był Adolf Hitler. Oni przecież myślą że jak w Polsce był antysemityzm to i byli polscy naziści i polskie obozy. Polski antysemityzm był, ale w innym wymiarze, antysemici polscy marzyli co najwyżej o emigracji Żydów do Palestyny ale nie o ich zgładzie.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 18:06:34:

  I słusznie powiedział Szewach Weiss, że żadna nacja nie uratowała tylu Żydów co Polacy.

 • Gość jubus napisał(a) z *.ip.netia.com.pl komentarz datowany na 2012/05/31 18:32:06:

  Niestety, ten Pan nie nadaje się na korespondenta, ani w Moskwie, ani w Kijowie, ani nigdzie w byłym ZSRR. Czytałem jego artykuł w NEW i komentowałem, bo nie sposób było tego przełknąć. Widzenie Ukrainy czarno-białe: "dobra" Tymoszenko kontra "zły" Janukowycz (chociaż w rzeczywistości jest na odwrót, chociaż bez przesady), kompletna nieznajomość realiów ukraińskich, takich jak chociażby lata 90-e, nie mówiąc już o realiach sowieckich i polityce moskiewskiej wobec USRR.
  Czemu w Polsce nie można znaleźc człowieka, swobodnie myślącego, bez poprawności politycznej, który jawnie powie, że Polska ma swoich przyjaciół i wrogów i że nie są nimi ci co się wydają na pierwszy rzut oka. Plucie na Polskę przez Angoli, Kacapów i żydo-jankesów (w odróznieniu od prawdziwych Amerykanów, którzy, co ciekawe znają polskę i ostro potępiają słowa tego debila-lewaka)to niby nic, dla takich osób jak ten Pan.

 • Gość jubus napisał(a) z *.ip.netia.com.pl komentarz datowany na 2012/05/31 18:33:13:

  W kwestii obozów zagłady, to czekam, aż Romney wywlecze to w kampanii wyborczej, będzie z czego się pośmiać. Mam nadzieje, że to wywlecze, bo to dobra okazja do "przywalenia".

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/05/31 20:52:20:

  No chyba coś przeczuwali z tym Wałęsą, bo jakby jemu ktoś to nieopatrznie przetłumaczył, to chłop by dowalił do pieca solidnie:P Byłby news dnia, nawet za Oceanem.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/01 00:24:21:

  Taaa...
  Wajda właśnie robi ostatnią część do tryptyku. Roboczy tytuł: "Człowiek z gumy".

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/01 00:37:50:


  Sławek, mam do Ciebie pytanie historyczne ;-)
  Czy to prawda, że większość członków Waffen SS to nie byli Niemcy (tylko Serbowie, Chorwaci, Albańczycy, Ukraińcy... i nawet Hindusi)? Oczywiście pytam o to, bo ktoś tak napisał :-) Wspomniał też o RONA, ale to przecież była osobna dywizja?

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/01 00:41:26:

  Sorki, ale wszystko znajdziesz w necie..

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/01 00:55:32:

  Niemiecka nazwa RONA:
  Waffen-Grenadier Division der SS (russische Nr. 1)

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/01 00:57:27:


  OK, znalazłam sama, ale jeśli wiedziałeś to mogłeś po prostu napisać "tak" lub "nie", to chyba nie tak wielki kłopot? Poza tym w internecie różne rzeczy można znaleźć, niekoniecznie zgodne z prawdą.

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/01 00:57:58:


  A ja nie mam pod ręką podręcznika do historii :-)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/01 01:00:12:

  A skąd ja mam wiedzieć, czy większość członków Waffen SS to byli Niemcy? Przecież musiałbym policzyć dywizje. Dlatego odesłałem cię do netu.

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/01 01:03:47:


  Sławek1971: A skąd ja mam wiedzieć, czy większość członków Waffen SS to byli Niemcy?

  Jeśli nie wiedziałeś to wystarczyło napisać "Nie wiem" :-) Przecież nie kazałam Ci szukać tych informacji, po prostu pomyślałam, że może wiesz, skoro z Ciebie taki pasjonat historii ;-)

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 03:15:25:

  Swoją drogą nie sądzę, by temat szybko zniknął. Pogooglałem trochę o "polskich obozach" i widzę teraz, jak zatrważająca jest nienawiść w której wychowuje się młodych Izraelczyków i amerykańskich Żydów. Polecam choćby tę relację z podróży do Polski, wstrząsająca, to mało powiedziane: www.jewishpost.com/viewpoints/My-Trip-to-Poland-The-Reality-of-Being-Jewish.html
  Wysyła się młodzież do Polski, niby po to, żeby pokazać, jak niebezpieczne są uprzedzenia i jak ważne jest, by z nimi walczyć...a jednocześnie wmawia się im, że wszyscy wokół pałąją żądzą ich krwi i gdyby nie nieodstępujący ich na krok ochroniarze, dawno by już pożegnali się z tym światem jak ich przodkowie. Ja wiem, że lokalni kibolscy debile tu zdecydowanie nie pomagają, ale z takim nastawieniem wzajemne uprzedzenia nigdy nie znikną, a że Żydzi są w Stanach grupą zdecydowanie lepiej zorganizowaną niż Polacy, to o "polskich obozach zagłady" będziemy słyszeć jeszcze dłuuugo.

  Rusufobia to przy tym pikuś, ona zasadza się głównie na napięciach międzypaństwowych i łatwo ją przełamać unikając drażliwych tematów. Z Izraelem natomiast mamy od zawsze w wolnej Polsce świetne stosunki w warstwie oficjalnej, co zupełnie nie przeszkadza indoktrynowaniu kolejnych pokoleń ku postrzeganiu Polaków jako owładniętych ślepym szałem nienawiści morderców.

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 03:36:40:

  BTW na TVN widziałem też kiedyś kawałek reportaża o takich wycieczkach - otóż przed odwiedzeniem synagogi wpierw lustruje ją ochroniarz, żeby upewnić się...że nie ma tam bomby (sic!). Ja rozumiem, że życie na Bliskim Wschodzie połączone z pamięcią o Holokauście może i zdrowego na umyśle człowieka doprowadzić do paranoi, ale fakt, że wpadają na TAKIE pomysły napawa nielekkim przerażeniem co do tego, co kłębi się w ich głowach.

  Jeśli chcemy rozwiązać problem na dłuższą metę przydałoby się powspółpracować trochę z rządem Izraela w takim kierunku, by nakłaniał organizatorów takich wycieczek do skupienia się także na reszcie tysiącletniej historii Żydów w tym kraju i na otwarciu się na ludność lokalną, bo przy takim nastawieniu wzajemne uprzedzenia będą z biegiem czasu jedynie narastać.

 • anton_pl napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 08:16:48:

  Wajda właśnie robi ostatnią część do tryptyku. Roboczy tytuł: "Człowiek z gumy".

  Niby o Wałęsie :D, dobry tytuł :D

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/01 09:34:33:

  Oczywiscie Wam nie przeszkadza rusofobia oraz wychowywanie nowych pokolen Polakow w niecheci i uprzedzeniach :-) Przeszkadza cos takiego tylko w Zydach. W sobie to nie :-)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/01 10:12:02:

  "Wam nie przeszkadza rusofobia oraz wychowywanie nowych pokolen Polakow w niecheci i uprzedzeniach :-)"

  Nie, bo rusofobia jest jak szczepionka - zabezpiecza przed nadmiernymi wpływami Rosji, które i tak są już u nas wielkie.
  Natomiast antypolonizm żydowski lub amerykański to idiotyzm. Niby w czym Polacy zagrażają Żydom czy Amerykanom?

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 12:38:54:

  Julia,

  Tu masz dowód , że Polacy są czasem samokrytyczni :)

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,11842097,Zakowski_pyta__Po_co_nam_ta_wojna_z_Rosja_.html

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/01 13:17:41:

  Niech zgadnę. Którą koszulkę założyłby Żakowski et consortes? :-)
  gyazo.com/514f650f9413841ac4cec389ada38a3f

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/01 20:44:40:

  Bylam do tego dnia przekonana ze sowiecka symbolika jest w Polsce zakazana.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/01 20:53:19:

  A gdy nawet nie jest zakazana, to kazdy normalny czlowiek nie zalozylby sobie nic z taka symbolika, gdyby wiedzial o co Polakom tym wzgledem chodzi. Ale obawiam sie ze tylko nieliczni maja szans taka wiedza zdobyc, reszcie jest to wszystko do dupy, tej patriotycznej. Niestety im dalej tym mniej dobrego oczekuje od tej historii.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 21:26:13:

  Musze sie z tym zgodzić. I podejrzewam nawet że jeżeli w ogóle dojdzie do jakichs nieporozumień z tubylcami to TYLKO na tym tle. Nasi będą to po prosu wyśmiewać ;) Sam myslałem ze ta symbolika w Rosji stopniowo traci na znaczeniu ale chyba sie myliłem.
  U nas żadnych kar za afiszowanie sie z symbolami komunistycznymi nie było nigdy i nikt sie nie zastanawiał czy były zakazane czy nie. Zdarzali sie nawet ludzie którzy chodzili w sowieckich mundurach, dla wygłupu, i dlatego nikt sie tym nie ekscytował, co najwyżej sie pośmiał. Tylko swastyke tępiono i tępi sie nadal.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 21:30:35:

  Józef,

  A ja pamiętam, że była ostra dyskusja o symbolach komunistycxznych i i była próba wprowadzenia tego zakazu.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 21:33:44:

  Coś takiego jest w tych stosunkach polsko-rosyjskich, że z głupich nieporozumień robią się jakieś duże problemy. Obie strony maja tendencje do takiego jakiegos napinania sie godnosciowego.

  Widząc niezręczności po stronie polskiej nie podoba mi sie jednak reakcja tego ministra sportu - przypomina czasy ZSRR.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 21:36:59:

  Nie mówiąc już o tym, że w Moskwie takie marsze bez zezwolenia, pałują i rozpędzają bez litości. Ale widać w Warszawie taki marsz panu Ministrowi by nie przeszkadzał.

  Sorry za złośliwość.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 21:59:16:

  Pewnie jakaś dyskusja była, coś i coś tam jest zakazane (czynna agitacja komunistyczna) ale problem w tym że nasze prawo jest nierychliwe. W tym przypadku to może i dobre. Ja myśle że my na te symbole patrzymy trochę tak jak na wyniki działalnosci jakichś .... nienormalnych. Z politowaniem ;), tak jak cały ten okres przynajmniej od śmierci Stalina.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 22:36:33:

  A tutaj to co Polacy lubią najbardziej :) Mike Ansley, czarnoskóry amerykański koszykarz zadomowiony w Polsce od 1999 r. odpowiada Solowi Campbellowi, że czuje się urażony jego uwagami i chwali Polskę, kibiców Legii Warszawa i polskie kobiety :)

  www.youtube.com/watch?v=TqqDOhlylhM&feature=relmfu

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/01 22:59:22:

  wiecie, skoro im w domu nie pozwalają :) to niech sobie zobaczą u nas jak to jest, bez pałowania :P

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 03:18:34:

  Kodeks Karny

  Art.256 Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

  Jeśli Polska chce być traktowana poważnie, to na granicy powinny być cofnięte wizy WSZYSTKIM, którzy wwożą symbole komunistyczne.

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/02 08:24:26:


  Pagyo: A tutaj to co Polacy lubią najbardziej :) Mike Ansley, czarnoskóry amerykański koszykarz zadomowiony w Polsce od 1999 r. odpowiada Solowi Campbellowi, że czuje się urażony jego uwagami i chwali Polskę, kibiców Legii Warszawa i polskie kobiety :)

  www.youtube.com/watch?v=TqqDOhlylhM&feature=relmfu  Awww, to miłe z jego strony <3

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 08:54:43:

  Tylko, że wielokrotnie widziałem na ulicach ludzi w koszulkach z Che, czy symboliką komunistyczną i nikt ich za to nie zaczepiał, ani policja ich również nie ścigała. Wprowadzanie martwych przepisów jest idiotyczne.

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/02 09:07:46:


  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dear-mr-president-i-regret-the-error-przeczytaj-co-pisze-obama,255087.html

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 09:11:43:

  wczoraj jechałem rondem Ronalda Regana. Szkoda, że na kompletnym zadupiu Szczecina (okolice Osiedla Słoneczne), no i nie ma pomnika rzeczonego prezydenta, a powinien być.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 09:12:56:

  zgadzam sie z Gekonem. I nie dziwie sie w tym kontekscie dlaczego dlugo nikt ze strony polskiej nie potrafil na ich pytania sensownie odpowiedziec :)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 09:21:51:

  zgadzam sie z Gekonem. I nie dziwie sie w tym kontekscie dlaczego dlugo nikt ze strony polskiej nie potrafil na ich pytania sensownie odpowiedziec :)

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/02 09:26:06:


  www.tvn24.pl/breivik-dostanie-towarzystwo-zeby-nie-wzial-zakladnikow,255246,s.html

  o_O'

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 10:15:36:

  Pagyo,
  nie zauważyłem, aby pewna gazetka przechodziła obojętnie wobec symboli nazistowskich.
  I zawsze, gdy opisywała rzeczone powoływała się na zacytowany przepis z KK.
  Zaś symbole totalitaryzmu komunistycznego są nawet mile widziane przez środowisko tejże gazetki, patrz np. "Krytyka Polityczna".

  Wyjaśnij - co trzeba jeść, aby hipokryzja była tak lekko strawna? :-)

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 10:39:47:

  wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,11849594,Zarzad_Azotow_Tarnow_negatywnie_o_wezwaniu_grupy_Acron.html

  Zarząd spółki chemicznej Azoty Tarnów jednoznacznie negatywnie ocenił wezwanie na sprzedaż akcji firmy ogłoszone przez rosyjską grupę Acron. Wcześniej podobne stanowisko przedstawiły wszystkie związki zawodowe działające w tarnowskiej spółce.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 12:05:04:

  Pewnie ze negatywnie, bo kto sprzedaje kurę co znosi złote jaja ;). Ale pewnie jej za to przytną ... dostawę surowca czyli gazu.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 12:55:04:

  slawek, odmawiam rozmowy w kontekscie ktory proponujesz. Zadne gazetki, zadne srodowiska. Baw sie w te gierki sam. Ja rozumiem to tak, ze nazistowskie symbole sa powszechnie na swiecie zakazane. A noszenie koszulki z Che bynajmniej nie. Wydaje mi sie ze nawet gwiazda i sierp i mlot nie. czy slusznie czy nie ja tego nie oceniam icz tak jest nie sprawdzalem. Dla wielu ludzi w Rosji czerwona gwiazda jest symbolem panstwa, ktore bylo ich. Kiedy uchwalano ten zakaz (kiedy to bylo ?) przeciez wiadomo bylo ze moze byc z jego implementacja duzo problemow miedzy innymi z tych powodow.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 13:10:39:

  "Dla wielu ludzi w Rosji czerwona gwiazda jest symbolem panstwa, ktore bylo ich."

  A hakenkreuz był symbolem czyjego państwa? Nie jakichś ludzi? :-)

  Ja oczywiście wiem czemu odmawiasz dyskusji. To co czujesz na twarzy to nie deszcz, ale show must go on! :-)

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 13:25:47:

  Pagyo
  ale dla wiekszosci z nas to jest symbol panstwa ktore wywozilo naszych np. rodzicow i rodziny w wagonach na sybir
  dla mnie CCCP = 3 Rzesza

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 13:29:34:

  slawek, wydaje mi sie ze ty bardzo malo wiesz, a co gorsze nienawisc ogranicza ci percepcje.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 13:33:52:

  gekon, oczywiscie - tylko pewnie niewielu z tych rosjan zdaje sobie z tego sprawe.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 13:44:08:

  "wydaje mi sie ze ty bardzo malo wiesz,"

  Pagyo,
  dobrze, że ty wiesz wszystko. :-)

  Bardzo zabawne są te twoje szpagaty ideologiczne. :-))

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 13:46:35:

  slawek, twoje inwektywy dokladnie pokazuja, ze tobie nie chodzi o zadna wymiane pogladow. Ja nie odmowilem dyskusji, przedstawilem swoje zdanie. Odmawiam natomiast zdecydowanie udzialu w politycznej i osobistej krucjacie ktora notorycznie probujesz tu prowadzic. Nie interesuje mnie to. Znajdz sobie innego partnera do pyskowek. Chyba, ze zaczniesz sie zachowywac normalnie.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 13:54:59:

  ja wiem wszystko ? A gdzie ja tak powiedziale ? To przeciez ty byles laskaw pochwalic sie ze masz dar czytania w cudzych myslach :)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 13:57:15:

  Pagyo,
  a jaką ty krucjatę w tej chwili prowadzisz?
  Polskie prawo wyraźnie zabrania obnoszenia się z symbolami komunistycznymi, a ty tu wykonujesz fikołka ideologicznego i pierdzielisz śliskie farmazony o "ludziach i ich symbolach". Do czego chcesz przekonywać? Do łamania prawa? Do zrobienia wyjątku dla jakiejś sowieckiej hołoty?
  A może zawiesimy polskie prawo na czas tych pieprzonych igrzysk? Na drugi raz Putin albo inny sąsiedni przywódca będzie chciał sprawdzić działanie kolejnych polskich paragrafów. Też uczynić im wyjątki? Jak w XVIII wieku, gdy każdy czy swój, czy obcokrajowiec prawo i wyroki sądowe jako podpinki do końskiej derki używał, tak? :-)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 14:00:21:

  gekon. Komunizm nie zakladal jednak co by nie mowic nienawisci rasowej, tylko klasowa :) Kiedys byly u denisa na ten temat dlugie dyskusje jak pamietam

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 14:05:25:

  "Komunizm nie zakladal jednak co by nie mowic nienawisci rasowej, tylko klasowa :)"

  Jakie bzduuuury!!! A antypolonizm Stalina, skończony pogromami w latach 30. A nagonka antyżydowska pod koniec lat 60?
  To pewnie wszystko pewnie wymysły propagandy burżuazyjnej, no nie? ;-)

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 14:10:17:

  a co to za roznica czy morduje sie z powodu kolory skory, czy "klasy"? To byly dwa, blizniacze, zwyrodniale ustroje i tyle.

 • Gość anita napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2012/06/02 15:56:51:

  Ku uwadze Sławka, prawo się zmienia: euro2012.newsweek.pl/sierp-i-mlot-legalne-na-euro--mucha-wyjasnia,92656,1,1.html

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 16:55:19:

  Jeżeli zobaczenie sierpa z młotem czy czerwonej gwiazdy na czyjejś koszulce ma pozbawić kogoś w Polsce cnoty patriotyzmu, to do d ... taki patriotyzm. Dla mnie taki gostek (co to nosi) to zwyczajny idiota i tyle. Ja sie tylko boję, że nasi kibice będą takich głupków po prostu wyśmiewali co może w reakcji doprowadzić do zbyt bojowej reakcji kiboli rosyjskich i rozróby która zepsuje obraz imprezy. I Julia pisała chyba coś w tym stylu.
  A w sprawę już wmieszała się w Rosji komercja. Wiec o co tu chodzi o ideologię czy o kasę ??? O politykę pewnie też, bo jednak nie wszystkim w smak nasz awans cywilizacyjny.
  PS. A przy okazji zresztą zweryfikował sie temat "czy Rosjanie żałują ZSRR". Żałują.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 17:37:34:

  Ale oczywiście postawa typu "my im pokażemy" w mediach rosyjskich, np. ze strony ich ministra sportu,nikomu nie może się podobać. Ulubionym słowem jest tu "prowokacja" tylko CZYJA ? Ględzenie że pytano nas czy te symbole sa zakazane i nie otrzymano odpowiedzi jest głupie, bo przecież tekst polskiego kodeksu karnego ( i innych) jest tak samo dostępny prawnikom rosyjskim jak i polskim. A nawet zwykłym ludziom którzy coś niecoś znają języki. A obok internetu sa jeszcze .... biblioteki.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 18:12:08:

  To byly dwa, blizniacze, zwyrodniale ustroje i tyle.
  Prawda, z tą różnicą "na dziś", że Niemcy ten system wyklęli, a Rosjanie ... jak widzimy są z niego dumni. Przynajmniej to nam ostatnio chcą zadmonstrować. I na nic tu lament Julii ...

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 18:35:21:

  "Ku uwadze Sławka, prawo się zmienia:"

  Ja pierdzielę... Dla niektórych to nawet Mucha może być autorytetem prawnym...

  Zezwolenie na wjazd ludzi z emblematami komunistycznymi do kraju, którego przepisy tego zabraniają jest... zwyczajną kapitulacją prawną państwa. Stworzeniem bardzo groźnego precedensu na przyszłość.

  Który szanujący się kraj wpuściłby w swoje granice ludzi, którzy otwarcie zapowiadają złamanie prawa? To wygląda jak koszmar senny, ale to się dzieje.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 18:45:39:

  Gość w dom... ;-)

  gyazo.com/5afedff06bd3373a7586818d50c4a9ff

 • Gość Przek napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/02 19:33:58:

  Dobrze ze to mistrzostwa Europy a nie swiata bo jakby przyjechalo milion chinczykow z gwiazdami i mao to pisiory gotowe i im wytoczyć wojnę same chowając się w kuchni i w ordynariacie

 • Gość Przek napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/02 19:38:37:

  Durna lex sed lex to dopiero kapitulacja prawa

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 19:39:44:

  ZOMO ante portas :)

 • Gość Przek napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/02 19:53:50:

  Delenda est PiS

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 20:01:46:

  Temu kretynowi chodzi tylko o to żeby powiedzieć że rzad jest d.d, nic wiecej. Nie zdaje sobie idiota sprawy z REALIÓW.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 20:05:32:

  Polshevik somnium mutila

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 20:20:56:

  nie masz nic innego do roboty ?

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/02 21:10:49:

  ZSRR byl sportowa potega (choc jednak nie futbolowa :-)) i kibice chca sie do tego odnosic, to nie ma nic wspolnego z polityka jaka taka. Mysle, ze Polacy w podobnej sytuacji zachowywaliby sie podobnie. Zal ze z tego sie robi taka ilosc afer i nieporozumien, i zal ze po polskiej stronie jest taka goraca pewnosc do wyszukiwania we wszystkim rosyjskiej winy i zlego umyslu. Choc tak naprawde nie musi to dziwic, bo to jest typowy polski sposob reagowania na jakiekolwiek nieporozumienia zwiazane z Rosja. Zamiast szukac rozwiazan nieporozumien, Polacy szukaja zlego umyslu Kremla. No i wiadomo co z tego bedzie.

  Co do samej sprawy, to ja bym w miejscu Polakow zmusial kazdego rosyjskiego kibica wiedzajacego do Polski do podpisania papieru ze sie zobowiazuje nie uzywac sowieckich symboli, inaczej zostanie ukarany. Komu sie nie podoba, niech jedzie do bratniej toleracyjnej Ukrainy albo siedzi w domu. A kto lamie, tego naprawde karac, chocby grywna. To jest normalnie, bronic swoich regul w swoim domu. I brac odpowiedzalnosc za to - na siebie. A nie spychywac je na gosci, w masie nieswiadomych problemu.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/02 21:28:31:

  I jesli brak czerwonych gwiazd na ulicach Warszawy to jest wazne dla Polakow, a to chyba jest wazne, to znaczy ze do dupy jest zle pojeta goscinnosc. I trzeba o tym powiedziec wyraznie, a nie udawac z siebie niepelnosprawnych. Wpierw polski ambasadow cos powiedzial, potem sie okazalo ze niby nic nie powiedzial, lecz ruska rzadowa (!) gazeta celowo przeklamala (!), a wprawdzie to w Polsce nikt nie zakazywal sowieckich symboli, potem sie okazalo, ze zakazywal lecz to sie nie egzekutuje... przedszkola jakas. Jesli sami nie wiecie co Wam trzeba, to tym bardzej skad gosci bieda o tym wiedziec?

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 21:31:36:

  "To jest normalnie, bronic swoich regul w swoim domu. I brac odpowiedzalnosc za to - na siebie."

  Masz rację. Niestety ci, którzy chcą bronić tych reguł traktowani są z buta.
  Nieudolny polski rząd chce się okazać tolerancyjny nawet dla tych, którzy chcą łamać polskie prawo. Zapowiedział nawet, że to co jest karalne, wyjątkowo nie będzie karalne.
  Tak więc rosyjscy kibole mogą spokojnie przyjeżdżać nawet z portretami Stalina. Głupie przeki będą bić im brawo.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 21:33:44:

  "przedszkola jakas."

  Delikatnie to nazwałaś. Po mojemu to zwykły burdel.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/02 21:39:57:

  Tak więc rosyjscy kibole mogą spokojnie przyjeżdżać nawet z portretami Stalina. Głupie przeki będą bić im brawo.


  Nie sadze ze ze Stalinem. I nie bieda myslec ze jestecie glupi. Po prostu bieda myslec ze wszystko jest ok, i nie wiedzac nawet czego Polakom kosztuje tolerowac zascisniewszy zeby te symbole u siebie w miaste.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 21:58:16:

  Julio, to nie tak. U nas sąd w przypadku podejrzenia o przestępstwo bada INTENCJE. Czy np. symbol zakazanej ideologii używany był dla jej propagowania czy np. z powodów innych (moda,głupota,motywy np. sportowe, stan świadomości). Dlatego nikt z polskiej strony na pytania o karalność nie odpowiedział i słusznie, bo każdy przypadek dla prawa jest inny. Rosjanie nie są dziećmi maja swoich DOBRYCH prawników i dziennikarzy. Tylko jak już wcześniej napisałem do sprawy weszła komercja.
  I tyle tego krzyku z zewnatrz że mnie sie juz tego tematu odechciewa. Polska podgrzewa atmosfere ? Lepiej niech sie zamknie ten wasz durny ministrer sportu i przestańcie udawać małe dzieci. Gdyby nie było na poczatku tego odgrażania sie kiboli, tej licytacji kto silniejszy, w to może sprawy by nie było.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 22:04:21:

  No, burdel, prawda. U mnie koło domu same rozkopy, tylko ze normalni sie z tego ciesza, bo tyle co sie teraz buduje nie budowano nigdy. Ale dla pisorów "burdel". Patrioci, k...wa mać. A mieszkania malują chyba bez ruszania mebli ;). To jest totalnie chore i nikt kurdupla do władzy nie dopusci, bo my już trawy jeść nie chcemy.

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/02 22:04:29:


  A ja mam nadzieję, że wszyscy na Euro będą się dobrze bawić - i Rosjanie i Polacy i... Brytyjczycy ;-P
  Najlepiej razem :-)

  www.youtube.com/watch?v=6vA88UZUMa8

  :-)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 22:21:47:

  "Pruskim" k... patriotom na dobranoc. :-)

  www.youtube.com/watch?v=wPz7zAawOE8

  www.youtube.com/watch?v=kZkrVKDYBxc&feature=related

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 22:24:51:

  Lepsi "pruscy" niż "ruscy" ;)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/02 22:32:30:

  "Po prostu bieda myslec ze wszystko jest ok, i nie wiedzac nawet czego Polakom kosztuje tolerowac zascisniewszy zeby te symbole u siebie w miaste."

  Obyś znowu miała rację.
  Wydaje mi się, że Tusk robi wszystko, aby doszło do awantury między kibicami, dlatego wysyła sprzeczne sygnały do Rosji; najpierw w sprawie hotelu Bristol, potem w sprawie karania za symbole komunistyczne, potem, że kar nie będzie.
  Wyraźnie podgrzewa atmosferę.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 22:50:47:

  Co za głębia myśli! Zamilkłem z wrażenia z otwartą gębą ....

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 22:53:47:

  Tylko k...wa PO CO Tusk miał by to robić, przecież to agent Kremla. Diagnoza - PARANOJA to za mało !!!!!!!!

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/02 22:55:14:

  Wam pisiory już gówno z mózgiem się zmieszało.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 01:13:17:

  slawek;
  "Wydaje mi się, że Tusk robi wszystko, aby doszło do awantury między kibicami"

  No to macie pole do popisu, wystarczy że kibice patrioci nie dadzą się sprowokować i cały misterny plan Tuska psu w dupę :)

  melody;
  " No i wiadomo co z tego bedzie."

  Owszem wiadomo, nic nie będzie :)

 • anton_pl napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 08:31:18:

  Tusk dostał znowusz od Niemców nagrodę, tym razem "Rathenaua", niemiecka prasa bardzo wychwalała Tuska.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/03 10:17:29:

  "wystarczy że kibice patrioci nie dadzą się sprowokować i cały misterny plan Tuska psu w dupę :)"

  A żebyś wiedział! :-)
  Warto zwrócić uwagę kiedy pojawiła się sprawa przeniesienie reprezentacji Rosji z Bristolu. Zaraz po tym jak Kaczyński ogłosił, że podczas mistrzostw PiS nie będzie urządzał demonstracji.
  A że kociołek musi być zawsze pod parą - bo bez istnienia PiS na PO nawet ty byś nie zagłosował - pijarowcy rudego kokainisty musieli wywołać jakiś problem na styku "prawdziwi patrioci z PiS" - Rosjanie. Najlepiej na tle Smoleńska. Wymyślili więc Bristol, bo blisko Pałacu. Nie wyszło, więc Mucha zaapelowała o rezygnację z miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca. Też nic z tego.
  No więc ambasador w Moskwie dostał prikaz, aby udzielić wywiadu, że z sierpem i młotem na koszulkach kibice nie wjadą. Potem było dementi. Skutecznie to rozgrzało atmosferę. W wywoływaniu burdelu Tusk jest mistrzem!
  A wszelkie zadymy między kibicami i tak pójdą na konto PiS. Chcesz się założyć?

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 10:57:57:

  Powtarzam: Wam pisiory już gówno z mózgiem się zmieszało.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/03 11:43:09:

  A tobie naftalino co z czym się pomieszało? Nie trafiłeś do nocnika? :)

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 12:41:48:

  Sławek;
  "A żebyś wiedział! :-)"

  Zróbcie to!!!!:) Zróbcie coś dla Ojczyzny, przecież o to wam chodzi. Przywitajcie ich chlebem, solą i samogonem, po słowiańsku. Zastrzyk gotówki na rynku wewnętrznym się przyda, bo wszystko bez pieniędzy pada :)
  W jednym masz rację, gdyby istniała alternatywa, zwycięstwo w wyborach PO byłoby trudniejsze:)

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/03 12:43:40:

  melody
  "Nie sadze ze ze Stalinem. I nie bieda myslec ze jestecie glupi. Po prostu bieda myslec ze wszystko jest ok, i nie wiedzac nawet czego Polakom kosztuje tolerowac zascisniewszy zeby te symbole u siebie w miaste."

  mogę ze Stalinem, mogą nawet na golasa:)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/03 12:59:10:

  "Zróbcie to!!!!:) Zróbcie coś dla Ojczyzny, przecież o to wam chodzi."

  Lolo, bo ci coś pęknie! :-)))
  Wytłumacz spokojnie - co mamy zrobić?

  "W jednym masz rację, gdyby istniała alternatywa, zwycięstwo w wyborach PO byłoby trudniejsze:)"

  Ja w niejednym mam rację. ;-)
  Ale jak dobrze ktoś powiedział: w tym kraju nie ważne CO ktoś mówi, ale KTO to mówi! Gdyby to jakiś twój misio-autorytet powiedział, to sam być to cytował. A tak... :-)

  To co ja napisałem było dziś sugerowane, niemal toczka w toczkę, w kilku programach publicystycznych. I to nie przez pisowców, ale przez twoich. :-)

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 13:15:52:

  slawek1971;
  "Lolo, bo ci coś pęknie! :-)))
  Wytłumacz spokojnie - co mamy zrobić?"

  Nie podniecaj się zbytnio :) Nie dajcie się sprowokować i wszystko. ;-)

  "Ja w niejednym mam rację. ;-)"

  Ach ta słynna skromność :)

  "Gdyby to jakiś twój misio-autorytet powiedział"

  Nie uznaję żadnych autorytetów, szczególnie w polityce, pudło :))

  "To co ja napisałem było dziś sugerowane. I to nie przez pisowców"

  No widzisz w jaką spójną całość wszystko się układa, nie niepokoi Cię to?
  Odstaw "to" świństwo, bo Ci szkodzi :)))

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/03 13:22:50:

  "Nie uznaję żadnych autorytetów, szczególnie w polityce, pudło :))"

  Buchachachacha! :-)))

  Dzięki ci lolo! To było niezłe! Naprawdę! :-))

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 15:40:25:

  Ale zobacz Sławek, jakżeś całą tę dyskusję o symbolach tutaj zmanipulował.

  Najpierw podałeś przepisy kodeksu karnego - które jak się okazuje nie obowiązują, bo je Trybunał Konstytucyjny wykreślił - co wynika z linku Anity.
  Obsobaczyłeś wszysatkich za rzekome "piruety moralne", że niby zgadzają się na łamanie prawa dla jakiejś sowieckiej hołoty, za brak kręgosłupa narodowego i moralnego. Dla ciebie był to kolejny przykład upadku państwa, i degrengolady wszelakiej, w tym zwłaszcza określonej gazetki i związanych z nią środowisk :)

  Po wyjaśnieniach Anity, próbowałeś to wyśmiać sugerując, ż to jakaś interpretacja Muchy i nadal twardo szedłeś w zaparte. Tymczasem z tego artykułu do którego link dała Anita jasno wynika, ze stan prawny w Polsce jest taki, że można w Polsce nosić symbole komunistyczne na koszulce, czapce it. pod warunkiem,że nie służy to propagowaniu ustroju komunistycznego.

  Więc sprawa jest całkowicie jasna - strzelałeś Sławku cały czas kulą w płot.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 15:56:46:

  Sławek,

  Rok temu była z nami w Warszawie Julia. Przechodziliśmy koło Solidarnych 2010. Co oni tam mieli napisane przy tym swoim stanowisku ?. Przecież Julia nawet sobie zdjęcie zrobiła na tle tych napisów po angielsku gdzie "Russia" się pojawiało w dość niefajnym kontekscie - nawet podobizna Putina tam była.

  No nie bardzo można po tym wszystkim co się wygadywało przez tyle czasu teraz udawać, że nic się nie stało i że to tylko znowu wiadome siły kręcą jakąś prowokację.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/03 16:01:32:

  Pagyo,
  a sądzisz, że to PiSowi zależy na zadymie między kibolami? Przecież od razu byś uznał, że to sprawka (już to zresztą zasugerowałeś pisząc o namiocie "Solidarnych") "faszystów" od Kaczyńskiego. :-)
  Wszelkie awantury podczas ME będą przeciwko PiS. TVN już ostrzy sobie zęby.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:05:16:

  Natomiast niesamowita jest jednak ta reakcja ministra sportu Rosji. On się z miejsca obraził i uznał, że z polskiej strony to jest prowokacja ! Niesamowite.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:08:25:

  Po co te dyskusje? Ta hołota egzystuje przecież na zasadąch irracjonalnych. WIARA (w ojca Rydzyka i Kaczora), NADZIEJA (że wygrają kolejne wybory [na fujarce] i MIŁOŚĆ (do stołków poselskich i senatorskich).
  Logiczne szpagaty tego durnia, o przewrotności Tuska będącego ruskim agentem pokazują dobitnie że tacy jak S on powinni być pensjonariuszami zakładów z drzwiami,i bez klamek.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:08:41:

  Sławek,

  Nie, ja sądzę, ze wręcz przeciwnie. Ale gin z butelki mógł zostaćwypuszczony.
  To jest trochę tak, jak z tym materiałem BBC o polskich stadionach. Jak się tyle jechało na tej histerii zamachowej i tyle się brzydkiego o Rosji mówiło, to teraz nie ma się co dziwić.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:18:04:

  Nikt nie chce żadnych zadym, bo one nie uderzą w żadną partię, tylko w opinie o Polsce. O nas wszystlkich. Czas wyjść z opłotków ...
  PS. Tylko ze dobra opina o Euro (jeżeli będzie) faktycznie podniesie prestiż Tuska. A to jest dla pisiorów katastroficzna perspektywa.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/03 16:18:05:

  "Ale gin z butelki mógł zostaćwypuszczony."

  A wypuścił tego "gina" z butelki oczywiście PiS. ;-)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/03 16:21:16:

  Ok Pagyo,
  ja do zakończenia ME nie wypowiadam się już, bo szczęśliwie wyjeżdżam setki kilometrów od najbliższego stadionu. A telewizor odwrócę ekranem do okna.
  Mieszkanie wynająłem znajomym kibicom z Opola przyjeżdżających na mecz z Rosją. :-)
  Życzę im i tobie zdrowych emocji.
  Papa! :-)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:21:54:

  Jeżeli się czegoś obawiam, to że komuś puszczą nerwy. Tu nie chodzi o zadną prowokację. Ja sądzę nawet, że ci normalni zwolennicy PiSA-u będą mieli jak najlepszą wolę, żeby pokazać że nic przeciwko zwykłym obywatelom Rosji nie mają.

  Ale tutaj idzie o emocje. Jeśli jakaś grupa Rosjan przyjedzie tutaj z takim poczucierm oblężonej twierdzy i - co naturalne będzie chciała tym bardziej pokazać dumę itd. - to w kontekście tych niepotrzebnych zadrażnień i reakcji typu - oni nas prowokują, jak nam nie pozwolą to my im i tak pokażemy... gdzieś tam może dojść do jakiejś niepotrzebnej pyskówki i rękoczynów.

  To zresztą może się zacząć od jakiejś polskiej zaczepki. Przy takim napięciu byle iskra... it. Dlatego mnie się wydaje, że przed tym meczem dobrze by zrobił jakiś gest odprężenia. Zamiast tych głupot ministra sportu, jakiś pozytywny gest z obu stron. Zeby ktoś tam z Rosji powiedział, ze to tylko sport i żebyśmy odrzucili złe emocje i ktoś z Polski to samo, że gość w dom Bóg w dom i że niepotrzebne są złe emocje. Tylko, że jak Tusk by coś takiego powiedział, to mógłby dostać po głowie, e kolejny raz włazi Ruskom w .... :)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:25:20:

  "A wypuścił tego "gina" z butelki oczywiście PiS. ;-)"

  No Sławek, ja nie wiem czy ten gin jest wypuszczony - uprzedzenia wobec Rosjan u nas zawsze istniały., ale bądź uczciwy, kto od dwóch lat trąbi, że Rosjanie urzadzili zamach na samolot ? Itp. itd. Niekoniecznie Pis, ale całe to środowisko - Gazeta Polska, Solidarni ltd.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 16:35:17:

  Sławek;

  " Buchachachacha! :-)))"

  Jakiś nerwowo-spazmatyczny ten śmiech :)

  " Dzięki ci lolo! :-))"

  Do usług, zdrowo jest trochę się pobawić koło południa,szczególnie że te klimaty generalnie właściwie mi latają :)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:36:15:

  Tylko, że jak Tusk by coś takiego powiedział, to mógłby dostać po głowie, e kolejny raz włazi Ruskom w .... :)
  Nie tylko dlatego. Przecież on ma przerąbane za tepienia bandytyzmu na stadionach, więc nie może wiedzieć jak sie ci kibole zachowają. Na gesty pojednawcze może być reakcja odwrotna, na złość. A Rosjanie sa butni,nikt temu nie zaprzeczy wiec może byc różnie.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 16:42:24:

  efg;
  "... i MIŁOŚĆ (do stołków poselskich i senatorskich)."

  Mylisz się EFG, tu nie chodzi o tak trywialną sprawę jak stołki, tu w grę wchodzi motyw zdolny wykrzesać z ludzi nieskończone pokłady energii i to jest bardzo groźne, tu chodzi o ZEMSTĘ.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:42:56:

  Ale abstrahując od generaliów ;) ,hasło do grandy dał tygodnik "Ogoniok" - niestety. A potem była ta dziecinada z zapytaniem o symbole. Tacy oni biedni i nieswiadomi ;). Rosja ma swoje oficjalne symbole i nikt przeciwko nim nic nie ma. A wyciąganie INNYCH to nie jest prowokacja ??? To jest prowokacja najczystsza i Polacy i tak zachowuja sie w tej sprawie nadzwyczaj powściągliwie.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:48:29:

  Lolo, i to ma miejsce, ale jak słucham tych powielanych i z góry ustalonych bezmyslnych wypowiedzi Brudzińkiego & Co,to widac o co chodzi. Ci madzejsi jak Kurski i inni jednak rzucili sie na głeboka wodę tworzac osobne partie, choc nie mają pewności przetwania. I ja ich za to szanuje, bo maja odrebne zdanie ale merytoryczne a nie totalną negacje.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 16:55:07:

  W jednym masz rację, gdyby istniała alternatywa, zwycięstwo w wyborach PO byłoby trudniejsze
  No właśnie. I winą PiS jest ze tej alternatywy nie ma, bo nie ma z ich strony żadnego wkładu w rzadzenie polska w sensie KONSTRUKTYWNYCH propozycji. Te które składaja, nie służą do pozywtynych zmian tylko do DESTRUKCJI czyli tego w czym Kaczyńscy byli najlepsi (Wałęsa). Te ciagłe obrazy i dąśy starego kawalera, sie juz przejadły wszystkim z wyjątkiem skapuciałych wyznawców.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 16:58:33:

  "bezmyslnych wypowiedzi Brudzińkiego & Co,to widac o co chodzi."

  To miernoty, które zawsze ciągnie do miodu, bezideowi urzędnicy i klakierzy. Jedynym politykiem z zadatkami na wielkość jest Kaczyński. Ale cóż z tego skoro... :(

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 17:04:01:

  Zwycięstwo PiS-u w kolejnych wyborach jest wykluczone nawet w przypadku klęski Euro, destrukcji tych nowych autostrad i dalszego zaciskania pasa prze społeczeństwo z powodu kryzysu. Już prędzej widzę renesans lewicy, choć nie tej od Palikota (bo to tez fijoł), ale SLD, bo ja jeszcze zbyt dobrze pamiętam PRL (tfu!), ale est to dla mnie osobiście scenariusz czarny, ale mniej niż zwycięstwo Kaczora. Kwaśniewskiego jakoś TERAZ mogę słuchać bez negatywnych emocji. widać że czegoś go życie nauczyło.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 17:17:11:

  efg;
  "Zwycięstwo PiS-u w kolejnych wyborach jest wykluczone"

  Nie jest wykluczone. Rozkład sił po klęsce Platformy może być taki, że PiS wygra (im elektoratu nie ubędzie), a koalicjant łasy na stołki zawsze się znajdzie :-))

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 17:41:25:

  Hm, PO co miało zrobić trudnego, mam nadzieję już zrobiło. Teraz zależy wszystko od środków jake dostaniemy w następnym budzecie Unii.
  Acha, prawda, temat "WIEŚ" (podatki, KRUS) JESZCZE CZEKA ;(. Jak to ruszą i dotacje dla wsi z Unii bedą małe to faktycznie , może być problem.
  Ale kto wie czy ja tego dożyję ;)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 18:45:47:

  efg,

  To nie tak.
  O Ogonioku żeśmy już dyskutowali. Tam nie było takich akcentów agreesywnych jak to Radziwinowicz przedstawi.

  Po prostu jest takie nakręcanie się wzajemne z niczego, co jest niestety dla spraw polsko-rosyjckich dość charakterystyczne.

  To zabawne, pamiętam taki program w radzieckiej jeszcze pieriestrojkowej TV, gdzieś tak w 1990 roku chyba. To był taki niby pojedynek zespołów z Polski i ZSRR. Z Polski był Lombard a z ZSRR nie pamiętam kto. Program współprowadził Wojciech Mann. I ja pamietam, że w takiej atmosferze rywalizacji też doszło wtedy do jakichś takich lekkich kwasów. Mann jakoś tak cierpko zareagował na reakcje widowni, która z oczywisatych wzgledów była za zespołem z ZSRR. Albo widownia cierpko zareagowała na Manna, już nie pamiętam. Ewidentnie tam wtedy nastąpił jakiś rozjazd różnych "poczuć humoru", czy pewnego rodzaju konwencji, co zaowocowało nieporozumieniami.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 20:35:38:

  Drużyna rosyjska już przyjechała. Zobaczymy co będzie jak przyjadą jej kibice.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 20:39:05:

  Pawel, a gdzie jest link do wypowiedzi tego ministra sportu? Cos nic o tym nie widze w rosyjskich wiadomosciach.

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 21:31:02:

  Mieszkanie wynająłem znajomym kibicom z Opola przyjeżdżających na mecz z Rosją. :-)

  no proszę niektórzy potrafią zarabiać na euro ,jeszcze się z urzędem skarbowym podzielą :)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 21:34:14:

  jeżeli czegoś nie ma w rosyjskich wiadomościach to nie znaczy że tego nie ma lub nie istnieje :)

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 21:39:52:

  Prawdopodobnie istnieje, ale gdybym mialam te info po polsku, to byloby latwiej znalesc rosyjski oryginal.
  Na razie znalazlam tylko wypowiedz trenera rosyjskiej reprezentacji ze "nie reagujemy na polskie prowokacje" (to dotyczylo nieporozumien z hotelem), ale ten trener nie jest Rosjaninem, to chyba polonofobie nie wyssal z mlekem matki :-)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 21:39:57:

  kolejna fajna dziewczyna z Moskwy :)
  www.youtube.com/watch?v=fczPlmz-Vug

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 21:40:02:

  Julia,

  To informacja sprzed swóch-trzech dni w kontekśącie tych nieporozumień z symbolami. Nie wykluczam, że to może być jakieś przekłamanie. Ale z poniższego linu wynika, że ta informacja pochodzi z jakiegoś rosyjskiego portalu.

  euro2012.newsweek.pl/minister-sportu-rosji--polska-prowokuje-rosyjskich-kibicow,92605,1,1.html

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 21:44:56:

  nie wyssal z mlekem matki :-)

  ale może mu w Rosji zaszczepili,biedak myślał że to komar a to zastrzyk polonofobii w końskiej dawce

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 21:45:37:

  Chmm, no Mutko ostrzegl (ze zakazany owoc jest slodki) a nie zagrozil, a to jednak roznica. Polacy wszedzie widza grozby, zauwazam to nawet w stosunku do siebie w naszych rozmowach :-)

  No a generalnie minister nie musi wygadywac bzdur o zakazanych owocach, jest prawo obcego kraju to trzeba jego przestrzegac.

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 21:48:08:

  nie wiedziałem dlaczego podobają mi się te piosenki a to dlatego że dziewczyna z Moskwy :) www.youtube.com/watch?v=wigqKfLWjvM&feature=relmfu

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 21:48:41:

  Ale te wypowiedzi Mutko opublikowal tylko lifenews, dosyc zolta strona, inni chyba zabrzydzili, albo w ogole nie wiedza ze facet cos tam powiedzial. Nie wiem czy dla sportowcow i kibicow minister jest autorytetem. Bo patrzac na nowego ministra nauki, nie wiemy czy sie smiac czy plakac :-/

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 21:51:40:

  Też nie rozumiem tego Advocaata. Minister Mucha zachowała się idiotycznie proponmując Rosjanom inny hotel, choć prawdopodobnie miała jak najlepsze chęci. Co to Rosjan obchodzi, że są jakieś idiotyczne wewnętrzne polskie przewalanki ? Organizator jest od tego, żeby zapewnić spokój uczestnikom i to jest jego sprawa żeby się z tego wywiązać.
  Ale żeby zaraz trraktować to jako prowokację ? Tego kompletnie nie rozumiem. To znaczy, że po rosyjskiej stronie jest jakaś straszna podejrzliwość i chyba brak zaufania.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 21:52:07:

  Za to teraz wiadomo, ze w Polsce sowieckiej symboliki uzywac nie wolno, ale jesli bardzo sie chce, to mozna ;-)

  Twierdzenie, ze mozna uzywac symboliki, jesli nie z celem propagandy, to dla mnie jakis kosmos demagogji :-))

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 21:53:31:

  To znaczy, że po rosyjskiej stronie jest jakaś straszna podejrzliwość i chyba brak zaufania.


  Sorri, ale to koniecznie potrzebuje patrzenia w lusterko, taka symptomatyka ;-)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 21:54:01:

  a to lubi moja córka www.youtube.com/watch?v=ccZgxmxm32k&feature=related

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 21:54:23:

  Polacy rzeczywiście sami nie wiedzieli jakie mają prawo odnośnie tych symboli komunistycznych. Bo na co dzień nikt się tym nie interesuje i chyba nikt - łącznie ze Sławkiem - nie zauważył tego wykreślenia dokonanego przez Trybunał Konstytucyjny w 2011 r.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 21:57:28:

  "Twierdzenie, ze mozna uzywac symboliki, jesli nie z celem propagandy, to dla mnie jakis kosmos demagogji :-))"

  No niekoniecznie. Bo mamy te słynne koszulki z Che Guevarrą, które stały się jakimś elementem popkulturowym wręcz. Mamy jhakichś rekonstruktorów, którzy bawią się w odtwarzanie walk i zakładają faszystowskie, czy sowiecklie mundury bez żadnej ideologii. Trybunał Konstytucyjny wykreślił ten przepis po zastrzeżeniach SLD - nie wiem jak uargumentowny był ten wniosek.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 21:57:56:

  No musicie w koncu ten temat jakos dla siebie przemyslec :-) Bo co jesli do Polski przyjedzie taki rosysjki opozyconista powiem Udalcow, lider Lewego Frontu, czerwony jak pomidor i pod czerwona flaga, jednoczesnie wzasluzony antyputinowski dzialacz, wiezien polityczny, rekomendowany przez przyjaznych Wam Rosjan itd itp :-)) To juz nie mozna bedzie powiedziec iz to "nie jest propaganda komunizmu" bo akurat jest. W najlepszym razie facet wytlumaczy, iz Stalin popelnil zbrodnie bo budowal nie poprawny komunizm, bo niedemokratyczny :-))

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:01:43:

  jeżeli ktoś chce nosić symbole komunizmu stalina lenina berie i dzierzyńskiego to niech nosi,jeżeli nie rozumieją że to ich stygmatyzuje i ośmiesza to pozwólmy im się ośmieszyć będzie się z czego śmiać a młode pokolenie będzie miało dowód że starsi mają rację że na wschodzie prawie bez zmian :)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:05:11:

  niikomu nie podobają sie piosenki Moskwianki ? :(

  nie wiecie co dobre /w muzyce/ :)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:08:29:

  No ale masz w sumie rację.

  To z polskiej strony zaczęło się zamieszanie z tymi propozycjami hoteli i mętnymi informacjami co do symboliki ZSRR.

  W sumie nie można oczekiwac, żeby każdy wczuwał się w nasze wewnętrzne problemy.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 22:13:02:

  W sumie nie można oczekiwac, żeby każdy wczuwał się w nasze wewnętrzne problemy
  Na pewno nie od kibicow tego trzeba oczekiwac i nie od zdenerwowanego trenera ktory jest w tych dniach pod straszna presja. On i na inne pytania "dziwnie" odpowiadal, nie tylko o Polsce. Facet widocznie nie ufa nikomu, zaczynajac z Rosjan...

  Moze warto bylo wczesniej sie zamartwic o tych symbolach, zeby byl czas na jakis dyskusje i wyjasnienia, nie wiem. W koncu ten konflikt nie jest sztuczny i zmyslony, rzeczywiscie tak jest ze ZSRR i jego symbole sa inaczej postrzegane w Rosji niz w Polsce. Tak jest i czasami to wylazi.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:18:21:

  "Moze warto bylo wczesniej sie zamartwic o tych symbolach, zeby byl czas na jakis dyskusje i wyjasnienia"

  Racja.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 22:20:23:

  Byloby fajnie gdyby rosyjski MSZ zamiaspublikowac uspokajajace oswiadczenia dla Rosjan ze sowiecka symbolika w Polsce nie jest do ukarania, wydalby jakies wyjasnienia o tym dlaczego uzywanie takiej symboliki akutar w tym przypadku jest niegrzecznie i nie rekomendowane.

  Obawiam sie iz niktorzy z naszych poga odebrac takie wycofane sie Polakow ze swoich wczesniejszych zadan jako slabosc. Tym wzgledem patos Slawka calkiem moge zrozumiec. Czasami lepiej walczyc do ostatniego, czylo zrobic, a potem moze zalowac :-) niz nie zrobic i zalowac.

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:20:37:

  Tak jest i czasami to wylazi.

  :)))) to że Rosjanie z carskim orłem na piersiach chcą nosić lenina na plecach po Warszawie to czysta paranoja

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/03 22:23:20:

  Wlodek dobranoc, spij slodko i nie zobacz zadnego Rosjanina z gwiazda i z Leninem ani zadniej rosjanki bez niczego takiego :-)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:23:51:

  ja wiem dlaczego nie lubecie tej Moskwianki bo wychowała się bronxie i jest żydowką -co za zwierzęcy antysemityzm :)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:24:44:

  regina spektor wymiata kilka lat temu katowałem ją 24h na dobę

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:26:12:

  katowałem ją 24h na dobę

  ciekawe :) mów dalej

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:28:48:

  zadniej rosjanki bez niczego takiego :-)

  na piersiach ? :))

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:29:53:

  slangu nauczam

  "katować coś na okrągło"

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:31:12:

  idę spać słodko i śnić o świecie bez Rosjan ale z Rosjankami :)
  www.youtube.com/watch?v=N4uNGzASiLc

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:32:38:

  slangu nauczam

  ten slang jest bardzo archaiczny epoka kamienia podstawowkowego :)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:34:35:

  Obejrzałem dziś w BBC Worls - prawdopodobnie z milionami widzów na całym świecie ten słynny film BBC - Staiums of hate.

  Powiem tak. Co do Polski to tam chodziło głównie o przejawy antysemityzmu na satadionach i symbolikę rasistowską uzywaną przez ultrassów. Pokazali też incydenty utarczek z policją na meczach serbowych w Łodzi (przed stadionem) i Krakowie (na stadionie). Wyciągnięto incydent antysemicki sprzed swóch lat z Rzeszowa. No i dwaj piłkarze Widzewa potwierdzili, że spotykająsięz rasistowskimi zaczepkami - także na boisku. Z drugiej strony jednak przedstawiciwel antyrasistowkiej NGO - grałem w turnieju "Etnolidze" który organizował, gdzie drużyny musiały mieś przedstawicieli mniejszości, afrykańska druyżyna strasznie nam dokopała :) - powiedział, że sytuacja się poprawia, widać było, że coś się robi, żeby obecny stan zmienić. Była informacja o karach (choć jak w Rzeszowie dość spoźnionych) za antysemickie wybryki. Gdyby jeszcze bardziej obiektyrwnie to pokazano - dołączono wywiady z piłkarazmi, którzy nie doświadczyli niczego złego - a takie BBC miała, gdyby powiedziano, że w tych samych drużybnach, gdzie są grupy rasistowskich kibiców kapitanami, czy gwaizdami są czarni piłkarze, czy Żydzi. Posali informacje, które mieli, że ilość incydentów spada, to bym nie miał nic przeciwko temu co BBC pokazała. Chociażw Holandii na meczach Ajaksu Amsterdam dziejej się dokładnie to samo z tą żydowską symboliką.

  Ale sceny z Ukrainy, rzeczywiście były przerażające. Byli goście hajlujacy na stadionie. Były sceny pobicia indyjskich studentów. Byli goście gloryfikujący faszyzm i się tego absolutnie nie wstydzący. Odgłosy małpy w stronę czarnoskórych piłkarzy wydawane bez żenady przez dużą grupę kiboli. Były poikazane serbowe mecze, gdzie kibole przeciwnych drużyn nie byli od siebie odseparowani.

  Walczyłem na forach brytyjskich, argumentując, że BBC wyolbrzymiła problem. Nie starałem się bronić Polski kosztem Ukrainy. Ale widzę, że teraz wrzyuca się nas do jednego worka. Tam się ludziom wszystko miesza - Polska - Ukraina.

  We wtorek film pokaże polska TVP.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:37:26:

  Nie ma się co dziwić, że Sol Campbell powiedział to co powiedział.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:38:00:

  jeżeli ktoś chce nosić symbole komunizmu stalina lenina berie i dzierzyńskiego to niech nosi,jeżeli nie rozumieją że to ich stygmatyzuje i ośmiesza to pozwólmy im się ośmieszyć będzie się z czego śmiać a młode pokolenie będzie miało dowód że starsi mają rację że na wschodzie prawie bez zmian :)

  Dokładnie i ja tak myślę.

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:40:49:

  Ajaksu Amsterdam dziejej się dokładnie to samo z tą żydowską symboliką.

  bo ajaks to klub poczatkowo założony przez Żydów dla Żydów, jak w przedwojennej Polsce

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:41:20:

  "Obawiam sie iz niktorzy z naszych poga odebrac takie wycofane sie Polakow ze swoich wczesniejszych zadan jako slabosc."

  Ale jest coś takiego jak stan prawny. Według prawa jest to co jest. Co by było jakby Polacy powiedzieli, że absolutnie nie można. A Rosjanie sprawdzili by ze można. To by była dopiero afera.

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:42:53:

  ponadto kwestia symboli jest paradoksalnie bardzo na czasie i w głównym nurcie światowych rozważań o wolności. Bo zarówno Gazeta Wyborcza, darzący ją głębokim uczuciem (odwzajemnionym!) PiS z towarzyszem Jarosławem a nawet Donald z chłopakami z boiska stoją po tej samej stronie multikulturalizmu. Przeciw liberalizmowi. Różnią się tylko chłopaki w szczegółach: co jest święte a do czego strzelamy? To Sad Najwyższy poszerza zakres wolności, nie z myślą o ruskich ale pod ciśnieniem obywateli.

  Było o tym w Polityce z Gartonem Ashem:

  .musimy wybrać drogę, jaką pójdziemy. Jeden wariant to multikulturalizm, czyli ideologia, która wymaga uznania praw wszystkich religii i kultur, a więc na przykład przyjęcia, że zabraniam ci negować Holocaust, ale jednocześnie godzę się, żebyś mi zabronił drukowania karykatur Mahometa. A druga droga, którą ja bym polecał, to droga konsekwentnego liberalizmu. Wyrzekamy się własnych tabu i nie godzimy się na żadne tabu narzucane przez innych. Każdy mówi i pisze, co chce, o Jezusie, Mahomecie, Zagładzie. Zostają tylko te tabu, które są konieczne i uniwersalne.

  Czyli?
  Na przykład zakaz bezpośredniego nawoływania do przemocy wobec konkretnych osób....


  www.polityka.pl/kraj/rozmowyzakowskiego/1526899,1,co-grozi-wolnosci-slowa-we-wspolczesnej-europie.read


  druga strona w środku

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:44:20:

  anglicy mają krótką pamięć jacy się oni zrobili multikulturowo postkolonialnie poprawni wytyczają nam nową kulturową linie Curzona :)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:45:30:

  archaiczna epoka kamienia??? osobniki z którymi podtrzymuje kontakty społeczne wciąż tak gaworzą! a w moim wieku są - wszyscy zatrzymaliśmy się mentalnie????


  aaaaa!!!!!

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:46:29:

  "bo ajaks to klub poczatkowo założony przez Żydów dla Żydów, jak w przedwojennej Polsce"

  No właśnie, mógłbym się założyć, ze gdytby mistrzostwa odbywały się w Holandii, pies ze złamaną nogą by siętym nie zainteresował. Choć zjawisko jest dokładnie takie samo.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 22:51:36:

  Niestety, na nas też spływa to odium z Ukrainy, chociaż i Polsklka ma oczywiście tuitaj coś za uszami. Gdyby jednak nie było tych ukraińskich scen można by argumentować, że w Polsce problem istnieje, ale nie różni się od tego co jest w niektórych krajach "cywilizowanego zachodu". Ale po tym filmnie ludziom na świecie się to wszystko dokładnie zlewa w jedno.
  Wygląda na to, że przez to Euro wzmacnia się stereotyp Polski antysemickiej i rasistowskiej, chociażnic się jeszczew p[rzeciewż nie zdarzyło, i zaden mecz nie został jeszcze rozegrany. Wygląda na to, że lepiej byśmy z tego punktu widzenia wyszli, gdyby tego ERuro w ogóle nie było :)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:52:12:

  wszyscy zatrzymaliśmy się mentalnie????

  nie tylko my :) Rosyjscy kibicej uwazają że obecna Rosja to ulepszona inna wersja CCCP
  a więć mentalnie uwazają że są w euro jest w obozie socjalistycznym i kokardy pionierów są tu na miejscu

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/03 22:58:21:

  uciekam spać bo dzisiejsz podroz do i z warszawy troche mnie zmęczyła ach te tuskowe drogi koszmar po co on to buduje dla kogo? Rosjan? niemców? kosmitów ?

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 23:08:13:

  Pierwsze koty za płoty :) Rosjanie w Warszawie zostali sympatycznie przywitani.

  www.sport.pl/euro2012/1,123531,11857642,Euro_2012__Reprezentacja_Rosji_w_Warszawie.html

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 23:12:57:

  ...z finansowego punktu widzenia film BBC był fantastyczny! (Plus wpadka Obamy) Podgrzewa emocje. Nie ma nic gorszego niż nuda. Miało być 700-800 tys., już się mówi o milionie gości. Od ponad tygodnia obserwuję najazd, w tygodniu trafiłem do galerii handlowej gdzieś przed północną - sami obcy. Przy czym ruskich śladowe ilości.

  ...gdy w wspinaczce po drabinie szacunku (europejskiego, światowego?) próbuje się przeskoczyć parę szczebelków, ci życzliwi stojący wyżej (lub niżej) z reguły nie poskąpią kopniaków. Potraktowałbym to jaki specyficzne wyrazy szacunku a nawet zazdrości!

  ;-P

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 23:25:45:

  No Kocie coś w tym jest.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 23:31:55:

  Tutaj jest post scriptum do naszej dyskusji ze Sławkiem.

  www.sport.pl/sport-warszawa/1,124555,11857716,Rosjanie_w_Warszawie__Powitali_ich_fani_i__Solidarni_.html

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/03 23:56:15:

  Julia ,

  To sobie przeczytaj :)

  www.tokfm.pl/blogi/liberte/2012/06/m_celinski_wojna_polsko__ruska_o_flage_czerwona/1

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 00:03:46:

  Ten komentarz jest sensowny.

  www.sport.pl/sport-krakow/1,122020,11847928,Psycholog__Tracimy_wrazliwosc_na_stadionowy_rasizm.html

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 01:18:04:

  pagyo: Co sie nawet nie zająkniesz o głównej atrakcji?
  warszawa.gazeta.pl/warszawa/56,34862,11832203,Zobacz_wyjatkowe_monety_na_Euro_przygotowane_przez.html

  NBP sprzedaje monety a Ty nic nie mówisz? A może da się załatwić? :-)
  Jak u Was pracowałem w 2009 to jeszcze dostawałem:-) Potem coś zaczęli kombinować, jakies przetargi robicv i wogóle...:-)

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 07:49:19:

  ????
  swiat.newsweek.pl/rosja--w-sieci-fsb,92601,1,1.html

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/04 09:20:33:

  No a Ukraina, co Ukraina?
  Latwo zrobic medialny straszak, z kazdego (bez wyjatku!) postradzieckiego kraju, mozna zrobic okropny medialny straszak. Byleby miec zla wole na to. BBc moglaby nakrecic film o zyciu rostyjskojezycznego mieszkanca Lotwy, i dopiero wstraszyc Europie i swiat. Co, nie wolno, bo politycznie niepoprawnie? A Ukrianie w gownach pokazywac mozna, juz wolno. Rewolucja minela, nic ciekawego sie nie dzieje.

  Ukraina przechodzi trudne czasy, i moze rasizm na stadionach to na razie cos do zarzadzienia czym nie doszli rece. Ale tak naprawde to ten kraj, mimo okropnej ilosci problemow, moglby sluzyc wzorem toleracyjnosci dla wielu i wielu.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 10:47:56:

  Do zgromadzenia dołączyła niewielka grupka Solidarnych 2010, którzy na co dzień w pobliżu pełnią wartę pod swoim namiotem. "Nie chcemy święta ruskiej flagi" oraz "I tak przegracie wszystkie mecze" - krzyczał po polsku i po rosyjsku jeden z Solidarnych. Przyniósł transparent ze zdjęciami ofiar katastrofy smoleńskiej i napisem: "Oni zginęli, my będziemy trwać".
  No to było do przewidzenia, i właśnie przed takimi widokami chciała piłkarzy rosyjskich ochronić minister Mucha No ale zrobiono z niej prowokatorkę ;). Sprawa mało znacząca, ale jednak już ktoś może zacząć nabijać punkty ;(

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/04 10:55:02:

  Mucha chciala nie dac Rosjanom zobaczyc polski folklor. Nieladnie :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 10:59:10:

  BBC mogła by też nakrecic film o losie Polaków na Litwie którym zmieniono nazwiska, nie oddaje sie ziemi, ogranicza szkolnictwo. Rosjanie na Łotwie nie są wyjątkiem. Paradoksem jest to że nasi lotnicy np. chronią ich przestrzeń powietrzną a oni na nas plują. I to nie za jakies konkretne OBECNE winy ale za jakieś dawne zaszłosci. Była Unia z Litwą a pierwszym jej królem był Jagiełło, Litwin z krwi i kości. Na ale to podobno była polska okupacja.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 11:01:47:

  No własnie, ktoś interesuje sie nie Euro a folklorem polskim... I ten, jak piszę, dostanie swoje punkty, bo wbrew temu co kwestionowała Ursa, Polska jest w folklor bogata.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/04 11:02:52:

  Mam nadzeje ze Rosjanie narobia duzo zdjec :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 11:31:23:

  Nie muszą, pełno ich w internecie.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/04 11:34:15:

  To nie to. Przywiezc do domu swoje zdjecie na tle transparetnu typu "jebac Putina"to dopero zabawa :-) Mam nadzeje ze nasze wladze nie zobacza w tym ekstremizmu :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 11:48:35:

  Szczególnie zdjęcie w koszulce z sierpem i młotem albo stalinem na tle takiego transparentu ... ;)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/04 11:49:57:

  Nasze kraje dopiero sie ucza toleracji :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 11:54:15:

  Jako tło do zdjęć, będą zreszta jeszcze do wyboru inne transparenty jak np. "Tusk (albo Komorowski), ruski agent". Czuje ze repertuar bedzie bogaty bo w zapewnienia Kaczora o pokoju na czas Euro nikt przeciez nie wierzy. Swoje dołoży jeszcze "Solidarność".
  Tylko ... co z tego. Demokracji to nie zaprzeczy. Byle nie było mordobicia.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 12:01:16:

  Ale słowa na j, ci chrześcijanie, obrońcy krzyża nie używają, tylko świete symbole, co najwyżej kibole. Ale do nich nie podejdziesz ;) więc o takie zdjęcie będzie trudno.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/04 12:02:13:

  No dobra, na tle z "Putin is killer" nawet ja mam foto :-) Choc po angielsku to jakos glupio brzmi. Trzeba po naszemu po slowiansku :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 12:09:19:

  Ja myślę,ze jak Rosjanie zobaczą SAMI, że Tuska i Komorowskiego uważa sie za stronników Rosji to może też zrobić jakieś wrażenie. Zrozumieją, że grupka krzykaczy to nie wszyscy Polacy, którzy w większości są życzliwie neutralni. A niektórych Rosjan nawet bardzo lubią ;). Poza tym będą gdzieś mieszkać, rozmawiać z gospodarzami, wrażenia wyniosą dobre, o to jestem spokojny. A po meczu, po meczu dopuszczam nawet małe mordobicie bez większych reperkusji (w ramach występów folklorystycznych).

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/04 12:12:56:

  Na kogo na kibicow? Myslisz oni wiedza kto jest Tusk i dlaczego jest uwazany za ruskiego agenta? :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 12:51:32:

  Kibice są różni myśle ze część sie dowie (jak nie wie). Poza tym na Euro będzie raczej większość turystów z klasy średniej, kibicującej "przy okazji" i z zasobniejsza kasą, bo ceny wysokie. To nie są chyba ludzie nie orientujacy sie w podstawowych sprawach. A "kibole" to jest publika z meczów ligowych którzy co najwyżej poszaleją w strefach kibica lub na ulicy. Na stadiony nie wejda z braku kasy albo z powodu zakazów. A najgorsi,którzy maja wyroki lub sprawy sadowe, po prostu siedzą ;).

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 13:49:21:

  "No a Ukraina, co Ukraina? "

  Julia.
  ja w ten sam sposób argumentowałem na angielskich forach. Ale nie widziałaś tego filmu. Tam są naprawdę szokujące sceny. Prawdziwe.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 13:53:04:

  Ale pociesz się, że Polskę pokazali jako kraj antysemitów.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 13:55:22:

  Cały problem polega własnie na tym, że przez jakichś baranów cierpi image całego narodu. A przekonanych o własnej wyższości moralnej brytyjczyków niuanse nie interesują.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 15:37:49:

  Wyższość moralna ? Jak Żydów mordowano milionami to udawali że nie wierzą. Nawet udawali ICH RODACY w Ameryce. Bo by musieli ruszyć kasę.

 • Gość anita napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2012/06/04 16:08:09:

  Myślicie, że Rosjanie wybierając miejsce pobytu dla swej drużyny, nie wiedzieli, co się w sąsiedztwie hotelu dzieje? Nie wierzę. Wiedzieli, wiedzieli, to są profesjonaliści, w ciemno nie idą. Uważam, że zamieszkali w Bristolu celowo. (Ubiegli nas, też mieliśmy na niego chrapkę). Nic tak nie pobudzi rosyjskich piłkarzy do walki jak antyrosyjskie manifestacje i okrzyki durnych patriotów (a morze prowokatorów?!). Toż to dopiero jest doping, a jak porywa do walki, aby "odwdzięczyć się". Pamiętam relacje Kozakiewicza po olimpiadzie w Moskwie. Opowiadał, że Rosjanie bardzo nieładnie zachowywali się na stadionie, bo oklaskiwali tylko swoich, obcych - nawet medalistów wygwizdywali. Te gwizdy właśnie dodały "Kozakowi" moc i uniosły po złoto, a potem pokazał słynny gest:)))
  A minister Mucha powinna usunąć wszelkie namioty z ulic i "solidarnych", bo to najwyższa pora, a nie wychodzić z ośmieszającymi propozycjami.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/04 16:16:21:

  gyazo.com/2ec7036132b5b93f54885e9d9bd5792b

  By żyło się lepiej:
  www.pb.pl/2617075,80331,mafia-paliwowa-ze-wschodu-zalewa-polske

  :-)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 17:06:05:

  Anita,

  Prawda jest chyba duzo bardziej banalna. Oni po prostu wzięli najdroższy hotel w mieście. Tak robia podobno zawsze :)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 17:25:44:

  ...oraz najtańsze boisko, gdzieś chyba w Sulejówku? Klucz do sukcesu to prawidłowo zdefiniować priorytety!

  ;-P

 • Gość melody_ru napisał(a) z 217.118.66.* komentarz datowany na 2012/06/04 17:44:39:

  Ale paranoja. Rosjanie owszem od Iwana III żyją tylko planami o kolejnym sprowokowaniu Polaków. Do dupy piłka, jeśli chodzi o szanse dać kolejnego kopniaka Polakom.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 217.118.66.* komentarz datowany na 2012/06/04 17:47:16:

  To jest niesamowite, wstyd za to co się dzieje we własnej stolicy przekładać na barki gości, którzy to musiałi zadbać i sprawdzaniu który z hoteli nie ma sasidztwa z polskim folklorem

 • Gość melody_ru napisał(a) z 217.118.66.* komentarz datowany na 2012/06/04 17:54:13:

  Kozakiewicz to na pewno był strach jak obiektywny opisując zachowanie się Rosjan. Nie, co tam obiektywny, na pewno taka plonal miłością do ZSRR i jego obywateli, ze strasznie złagodził obrazek. W rzeczywistości to Rosjanie mordowali obcych sportowców prosto na ulicach. No a gwizdzali juz na tych niedobitych :)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 18:47:35:

  "...oraz najtańsze boisko, gdzieś chyba w Sulejówku? Klucz do sukcesu to prawidłowo zdefiniować priorytety! "

  Niekoniecznie. W ten stadion w Sulejówku wpompowano kupę kasy - gmina prawie zabnktutowała :). To jest kameralny, ale nowoczesny obiekt.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 18:53:01:

  Julia,

  Ja ogladałem w TV te skoki Kozakiewicza na zywo. Były gwizdy kiedy skakał - chociaż nie da się wykluczyć , że w Polsce mogłoby być to samo. To były czasy ZSRR - 1980 rok, więc gest Kozakiewicza wszedł do historii i nic się już nie da zrobić :)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/04 18:56:03:

  Do dupy piłka, jeśli chodzi o szanse dać kolejnego kopniaka Polakom.

  przy wejsciu na plac Czerwony tuż przy pomniku Żukowa stoją sobowtór lenina i stalina ludzie robią sobie z nimi zdjęcia
  może zrobię sobie zdjęcie z leninem
  żona spojrzała groźnie
  ale jak go kopie w du.....pe
  żona spojrzała jeszcze groźniej
  Dlaczego mi się trafiła żona rusofilka a znałem tyle dziewczyn z filologii romańskiej :)

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/04 18:58:26:

  nie będe mówil przy Rosjance dlaczego straciłem "serce" do Kozakiewicza :(

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 19:22:26:

  i45.tinypic.com/vjeyo.jpg

 • Gość anita napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2012/06/04 21:16:41:

  Melody, dlaczego szydzisz z tego co napisałam. Ja nie mówiłam nic o mordach Rosjan, ani o gwizdach na niedobitych Polakach. Po co te kpiny. Olimpiadę w Moskwie pamiętam, zawody lekkoatletyczne oglądałam. Napisałam, że gospodarze wygwizdali gości, wszystkich, nie tylko Polaków. A wniosek z mojego poprzedniego komentarza jest bardzo prosty: czasami nieprzyjemne zachowanie gospodarzy, uskrzydla gości i prowadzi ich do zwycięstwa. Toteż nie sądzę, aby udało nam się z nimi (Rosjanami) wygrać mecz na Euro.

  Pagyo, to by było zbyt proste:) Brane są pod uwagę poważniejsze sprawy:)

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/04 21:22:03:

  "wstyd za to co się dzieje we własnej stolicy przekładać na barki gości"

  A co takiego się dzieje? czego to tak musimy się wstydzić? W Rosji coś takiego w czasie takiej imprezy na pewno byśmy nie zobaczyli i raczej nie jest to wynikiem rosyjskiego poszanowania prawa i obywateli. To jest dopiero niesamowite :)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 21:24:41:

  Julio. Pochamuj swoje lamenty i złosliwości.To, o czym piszą koledzy na stadionie w czasie olimpiady niestety miało miejsce. Sam to widziałem w TV mimo prób klajstrowania przez realizatorów. Ale to historia.
  Dzisiaj, Michał Liskiewicz, pełnomocnik UEFA do spraw Euro powiedział dużo słów bardzo pochlebnych o rosyjskiej reprezentacji, min. że mogą okazać sie "czarnym koniem" mistrzostw.I sądząc z innych wypowiedzi, nikt z oficjeli nie jest więc uprzedzony. Może nawet te pikiety smoleńskie ich dodatkowo zmobilizują, kto wie ?
  A kibice, jak kibice, na pewno będą gwizdać na meczach, bo to należy do liturgii takich wydarzeń. Więc nie podkładaj podtekstów - żeby to zrozumieć, trzeba BYĆ KIBICEM.
  Ten mecz z Rosja ,12 czerwca, to będzie mecz o nasze być albo nie być na Euro, i głownie nie dlatego ze będzie to mecz z ROSJĄ, tylko o wyjście z grupy. Szczególnie gdyby pierwszy mecz z (z Grecją) się naszym nie udał. To że będzie z Rosją to tylko dodatkowa adrenalina.
  A tak u nas już po prostu szał Euro, flagi, gadgety w sklepach, prawdziwe święto. Ja na razie trzymam dystans. Powiedziałem że flagę do auta kupie EWENTUALNIE własnie po meczu z Grecją. Jeżeli nasi wygrają. Bo nasza drużyna jest dla nas zagadką. Może być zaskoczeniem na plus i na minus. Umiejętności mają duże, ale zgranie niewielkie, a te trzy tygodnie co spędzili razem to mało. Trener-selekcjoner Smuda, to tez swoista osobliwość, ale człowiek bez kompleksów. I gdyby te cechę zaszczepił zawodnikom, było by dobrze. Ale nie oczekuję zbyt wiele, choć oczywiście ich każdy sukces nas ucieszy. Pamietam mistrzostwa świata, kiedy w meczu z Argentyną nasi prowadzili 2:0 a sasiad budował w tym czasie garaż pod blokiem wołałem do niego - Bodan nasi prowadzą 2:0 .... co to sie działo. No ale to były orły Górskiego. Bo tak z naszą drużyna jest albo - albo. Albo rybka albo pipka ;). Co będzie tym razem, nie wiadomo i własnie .... to jest urok sportu :)
  Natomiast bardzo mi zależy, żeby cała impreza pod względem gościnności i organizacji wypaliła. I to jesteśmy w stanie zapewnić. Dlatego różne negatywy poza sportowe mogą mnie zdenerwować. Np. głupie demonstracje. No ale jest demokracja..... niestety ;/ (ale tylko w tym szczególnym przypadku to "niestety")

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/04 21:25:17:

  Julio,
  może zagłosujesz na PO? ;-)

  wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/393089,rosyjski-oligarcha-wsrod-zalozycieli-rosyjskiej-platformy-obywatelskiej.html

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 21:28:40:

  "wstyd za to co się dzieje we własnej stolicy przekładać na barki gości"
  A to zdanie to jest ordynarne świństwo. Milknę bo napiszę za dużo.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/04 21:57:50:

  "A minister Mucha powinna usunąć wszelkie namioty z ulic i "solidarnych"

  To nic nie da. Wrócą. Nie sądzisz, że władze powinny ich rozstrzelać?

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.213.* komentarz datowany na 2012/06/04 22:22:44:

  Julia znowu "się rozstroiła" i ma "stany dolne".

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 22:39:49:

  PO w RT :) no to Putin niedlugo bedzie jak JarKacz w Polsce :D

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.213.* komentarz datowany na 2012/06/04 22:49:45:

  MOŻE ZRÓBMY ZAKŁADY CZY JARO COŚ WYMYŚLI NA EURO, NP. POMŚCIJMY DRUGI KATYŃ?

  A MOŻE PIESKI JARKA SĄ ZERWANE ZE SMYCZY?

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/04 22:50:55:

  teraz JarKacz musi jeszcze w RT walczyc z tamtejsza PO, mysle, ze nie bedzie mial czasu na jakies tam EURO

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/04 22:57:44:

  POmyje na służbie. :)

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/05 07:31:31:

  Wlasnie, wasz wlasny wstyd. Ja tez uwazam ze nie ma czego sie wstydzic z folkloru, bo to jest po prostu zabawne. Ale Polacy chyba za duzo od siebie wymagaja, i nie moga dac rady. Dlatego sa przywolywane historie o "zlym zachowaniu zlych Rosjan", zeby jakos sie z tym poradzic. Jestem pewna, ze niedlugo zobacze w mediach jeszcze sporo - (calkiem prawdziwych) relacji o okropnym zachowaniu rosyjskich sportowcow i kibicow, na tyle okropnym, ze nawet umiarkowany Pagyo powie "no to juz naprawde niesamowite", na tle ktorych ewentualne "dziwnosci" i zaniedbania polskiej strony bieda jak lekki aniolski szloch. To jest wasz tradycyjny sposob uporania sie z rzeczmi, ktore sa trudne do zaakceptowania w siebie samych. I post Anity byl po prostu doskonalym przykladem takiej metody psychologicznej. Skierowana jest oczywiscie na was samych, zeby samych siebie przekonac, ze u was jest wszystko ok, natomiast Rosjanie sa zawsze gorsi o nizsi.

  To jest bardzo dobre widac z zewnatrz, oraz ta obrona :-) to strasznie zabawnie, kontunujcie dalej :-)) polski wstyd i kompleksy jak na dloni :-))

  (jeden tylko Slawek jest wolny od tego ;-))

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/05 07:34:41:

  Slawek, glosowalam na Prochorowa, choc nie wierze mu. Po prostu trzeba bylo zaglosowac, a to jedyny czlowiek z ktorego rygac sie nie chce. Nie sadze, ze wyjdzie mu zbydowac prawdziwa partie polityczna, bo jest zbyt lojalny wobec Kremla. Ale pozyjemy popatrzymy. To co on robi - zorganizowanie "sluzalczej" fasadowej liberalnej opozycji dla Kremla - moze kiedys strzelic w calkiem inna stronie, niz mysli Kreml.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/05 07:38:20:

  A tak naprawde od rosyjskiej "PO" wole rosyjska "Solidarnosc". Tylko ostatnia nie byla dopuszczona do wyborow...

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/05 07:41:49:

  Julia znowu "się rozstroiła" i ma "stany dolne".


  Jarek idz na chuj.

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/05 08:06:35:

  "jestem pewna, ze niedlugo zobacze w mediach jeszcze sporo - (calkiem prawdziwych) relacji o okropnym zachowaniu rosyjskich sportowcow i kibicow, na tyle okropnym, ze nawet umiarkowany Pagyo powie "no to juz naprawde niesamowite"

  Nieprawda, Rosjanie na Euro przywożą Euro - a takich kochamy, pieniądz to nasz nowy bóg, Polak zdradzi Polaka bez kasy dla Rosjanina z mamoną:)
  Zauważył to nawet Żirinowski podczas kręcenia filmu w Polsce. Widzi to też np. Prezydent Sulejówka, gdzie trenujecie.

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/05 08:25:30:

  wkleiłem komentarz
  "Mieszkam w Sulejówku i nie powiem, zazwyczaj to miasto to klęska. Asfalt zwijają po 22 itp. Ale dzisiaj było naprawdę fajnie. Policja się spisała. Na trybunach Victorii był full. Faktycznie, wszyscy klaskali, mimo, że to tylko trening. I proszę, nie mieszajcie polityki do tego. Politycy, a dobra piłka to co innego, więc skoro dobrze i fajnie grają to czemu im nie klaskać? Piłkarze bardzo chętnie dawali autografu, sam 2 złapałem i uważam, że było super. Tylko nie musieli tak wyć tymi syrenami jak wracali ;) "nie wiem, czy Ci, którzy przychodzą im wiwatowac i klaskac są wynajęci, czy jak?" - mgr Nie, bardzo duża część osób na trybunach to byli chłopcy w wieku 8-12 lat i to oni najgłośniej klaskali, jak był minimeczyk to każdy gol oklaskiwali. "DLA MIESZKAŃCÓW SULEJÓWKA OSTATNIO WIELKA PIŁKA. DZISIAJ ROSJANIE W SOBOTE BYŁ MANCHESTER...KONCERT MIELI" - Joanna no, a obok Elektryczne Gitary w Wesołej ;P Wypas mamy w okolicy ;)"

  NIC SIĘ NIE WYDARZY, BO NIE MUSIMY SIE DOWARTOŚCIOWYWAĆ ROSJANAMI - JESTEŚMY OK I W OSTATNIM CZASIE DUŻO OSIĄGNĘLIŚMY (WBREW OPINII SŁAWKÓW) A OBECNA IMPREZA POZWALA NAM TYM SIĘ POCHWALIĆ :)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 09:21:54:

  "Jarek idz na chuj."

  Przyłączam się. :-)

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 09:28:10:

  "Nie sadze, ze wyjdzie mu zbydowac prawdziwa partie polityczna, bo jest zbyt lojalny wobec Kremla."

  Julio,
  mnie śmiech ogarnął, gdy przeczytałem news o rosyjskiej platformie.
  W Polsce tę partię PO założyli dawni funkcjonariusze SB. Jeden z nich otwarcie to przyznał.
  Na pewno tak samo było z rosyjską.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 09:47:07:

  Julia,

  Wyluzuj.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 09:52:14:

  Popieram, konkluzję Jarka.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 09:56:07:

  Tyle tylko, że Julia ma rację.
  Jesteśmy zakompleksionymi nuworyszami, którzy za wszelką cenę chcą się okazać "cywilizowanymi Europejczykami". To zresztą cecha, która nie powstała wczoraj, a nawet nie w PRL, choć wtedy pogłębiła się.
  Przecież już w XVIII wieku było u nas powiedzenie, że "co Francuz wymyśli, to Polak polubi".

  Nie pamiętasz już ile gówna wylał blogowy troglodyta, gdy okazało się, że konkurs na piosenkę na mistrzostwa wygrały jakieś sympatyczne babuszki. A takich troglodytów jest w Polsce cała masa, bo np. teraz okazało się, że te babcie nie zostaną wpuszczone tam, gdzie w wyniku konkursu miało być. Dlaczego? Bo wstyd! Sztuczny, fałszywy wstyd "inteligentów", którym słoma z brudnych butów wystaje.

  A mi tych kobiet zwyczajnie teraz szkoda...

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:18:41:

  Jarek idz na chuj.
  No super .... zaczyna się pokaz kultury. Żadna Polka by tego nie napisała.
  Pewnie "z zakompleksienia" ;/

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:19:02:

  Chyba nie ma co przeżywać:)
  Tutaj twitter dziennikarza sportowego, który mieszka ze Sborną w Bristolu:
  twitter.com/#!/VasilyKonov

  Nasi goście odnotowali obecność solidarnych którzy dostali wzmożenia i się modlą co wieczór, ale roztopili im się w potoku innych wrażeń.
  Przez te kilka dni co mieszkali, pod oknami hotelu mieli: marsz gejów i lesbijek z którymi koniecznie chcieli się spotkać neonaziści tylko policja im przeszkodziła, obrońców życia poczętego, masę krytyczną na rowerach z trąbkami i dzwonkami, gry i zabawy w parku obok z okazji dnia dziecka i, last but not least, konkurs młodzieżowych zespołów rockowych:)

  tu są zdjęcia tych atrakcji:
  twitter.com/#!/VasilyKonov/media/slideshow?url=http%3A%2F%2Ftwitpic.com%2F9s1ug6
  (strzałką w lewo)

  Generalnie humory im dopisują, trochę się podśmiewują ale chyba są zadowoleni:
  rsport.ru/blog_konov/20120605/599681378.html

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 10:25:47:

  "Żadna Polka by tego nie napisała."

  Ale żadna Polka nie dowiedziałaby się od "cywilizowanego Europejczyka" z Polski, że
  "się rozstroiła" i ma "stany dolne".
  Wyszło z waszego kolegi Jarusia takie typowe italskie brutto schifoso.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:26:42:

  Sławek,

  Mów za siebie :)
  A co do babuszek. De gustibus... . nie wszystkim one się muszą podobać. Ja nie mam nic przeciwko nim. Ale znowu sprawa z ich rzekomym niedopuszczeniem do wystepu na otwarciu Euro jest jakimś wyssanym z palca problemem. Ceremonia rozpoczęcia jak mi sie wydaje to sprawa UEFA i ona określa jak ma ona wygladać. Tam mają być tylko jacyś wolontariusze tancerze z wielu krajów i to wszystko ma trwać 20 minut. Gdzie tam jest miejsce na te babuszki, które zresztą spiewają piosenkę zagrzewającą do boju reprezentację Polski - czyli tylko jednego z uczestników ? Kto puścił tę informację , że jakoby one miały śpiewać na rozpoczęciu Euro ? To jest jakaś kolejna pseudoafera.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:28:59:

  A o tym zespole (Jarzebina) znowu piszecie androny. To czy ma wystąpić czy nie na otwarciu np., o tym nie decydują Polacy tylko program ustalała UEFA. Wiec jeżeli ktokolwiek jest zakompleksiony to UEFA. My oddaliśmy im na okres mistrzostw stadiony i to co sie tam bedzie działo. I kazdy Polak o tym wie, wiec po co pieprzy głupoty ?
  Że Rosjanka pieprzy po swojemu w kolejnym napadzie, nie dziwie sie, ale Polacy ? I tak Euro sie uda,(a autostradą A2 POŁACZY !!!) Berlin z Warszawą i nie da sie wam pisiory włożyć kija w szprychy.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:29:37:

  Efg,

  Ty też wyluzuj,

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 10:33:20:

  "Mów za siebie :)"

  Trafiłem, co? Hehe ;-)

  No to inny przykład z tego bloga. Stary dziad, dla którego szczytem prymitywizmu jest to, że ktoś mieszka na wschodzie Polski. Ta kreatura jeśli chce mnie obrazić (pewnie myśli, że to obraźliwe), nazywa mnie "rusek".
  Ot "pruska" kulturkampf. ;-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:35:37:

  Dublet.

  A to co Jarek napisał odpowiada prawdzie.
  I nie moge nie odnieść sie do deklaracji pewnego "poważnego" dyskutanta, który prosił o "przekazanie mu jakiegoś Rosjanina" w czasie Euro pod opiekę, a teraz przyznał że wynająl chate za grubą kase i spieprza w interior .... ;/. Wot altruizm ;/

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:38:31:

  Wesoło sie robi ..... hihi. Sławuś módl sie do Bożi żeby pozwolił ci zostać dziadem ...;? bo raczej nie dożyjesz - żyłka ci pęknie.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:41:46:

  Myślę , że to ja pierwszy Julię zdenerwowałem swoim wpisem o Ukrainie po obejrzeniu filmu BBC.

  Ale nic na to nie poradzę. Taka jest prawda i żadna polityczna poprawność tego nie zmieni. Po tym filmie BBC Polska jest kojarzona ze scenami gwałtu, rasizmu i przejawami nazizmu, które ekipa BBC sfilmowała na Ukrainie. Widzom BBC te obrazy zlewają się w jedno i wielu z nich się zwyczajnie nie orientuje , albo sa na to zbyt leniwi, czy obrazki które obejrzeli sa z Polski czy z Ukrainy. Wiem, bo spędziłem trochę czasu uczestnicząc w dyskusjach na brytyjskich forach.

  Żeby było jasne, Bardzo nieładne obrazki pokazano także z Polski.

  To oczywiste, że BBC goniła za sensacją i zalezało jej żeby wyolbrzymić problem. Oczywiste jest, że nie zależało im , żeby obiektywnie pokazac kontekstu ird. Ja tylko opisuję stan faktyczny - czyli klęskę public relations po filmie BBC. Mam nadzieję, że te mistrzostwa w oczywisty sposób zaprzeczą tym stereotypom dotyczącym obu krajów.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:42:16:

  I nie kadź Sławuś Julii, bo ona i tak ma cie w d ...

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:45:21:

  Jasne że w filmie BBC były same fakty. Tylko możemy zapytać PO CO je pokazywano , kto miał w tym interes. A już skandaliczne było ostatnie zdanie o "powrocie w trumnie".

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:49:37:

  A ja po obejrzeniu tego filmu nie dziwię się , że Sol Campbell tak powiedział.
  Pokazuje go dziś chyba polska telewizja.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:50:47:

  Pretensje za te słowa nie powinny byc kierowane do Campbella, tylko do tego gogusia z BBC, który zadał mu to perfidne pytanie.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 10:53:43:

  Ta kreatura jeśli chce mnie obrazić (pewnie myśli, że to obraźliwe), nazywa mnie "rusek".
  Ja w w przymiotniku "ruska" ani "pruska" obrazy nie wizę, tylko proponowałem porównanie, co jest chyba dozwolone.
  I człowieku zauważ, że swoją pisaniną odkrywasz coraz pełniej istotę pisiorstwa.I to ty tu bezczelnie obrażasz ludzi którzy myślą inaczej jak ty. Niedługo pewnie zobaczymy tu nie tylko "dziada" ale pewnie i pedała itp.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 11:02:03:

  A co do mojego "niesamowite".

  Bo to jest niesamowite, jak łatwo o zadrażnienia i podejrzliwość w naszych stosunkach.
  Być może było jakieś przekłamanie w relacji z tego co powiedział minister sportu. Ale jeśli to prawda, że w jakiś sposób sie publicznie irytował zakazem noszenia tych symbolów - to nie był to przykład poszanowania dla zwyczajów i prawa drugiego państwa. Jeśli nastapiło przekłamanie i się tym nie irytował - to oczywiście wycofuję swoje słowa.

  Poza tym ja napisałem bez ogródek co myślę o proponowaniu Rosjanom innego hotelu przez Muchę i zamieszaniu z informacją o symbolach.

  Reakcje Julii wynikają z tego, że ona boleśnie odczuwa te wszystki nieporozumienia i próby robienia z Rosjan "czarnego luda".

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 11:31:43:

  "BBC goniła za sensacją i zalezało jej żeby wyolbrzymić problem."

  A pewnie, że goniła. Wiem np., że ekipa zrobiła wywiad z jakimś izraelskim piłkarzem grającym w Polonii. On powiedział do kamery, że w Polsce czuje się wraz rodziną jak u siebie w domu. Nikt mu nigdy nie robił wstrętów. No i co? Nie pasowało do tezy, więc w BBC to nie poszło.

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 12:12:53:

  Też próbuje dziewczyna pomknąć żwawo w górę po szczebelkach drabiny ogólnoludzkiego szacunku. Tłumaczy tekturowym polskim mózgom, że kochać Rosję to nie anty-polski patriotyzm a my tu się drzemy na kopniaki Cambella, kopanie ruskich jakoś nie wywołuje oburzenia. Bo ruskie złe są...

  ;-P

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 12:15:23:

  ...ale nie masz racji, dziewczyno, bo to tak nie działa. Kopanie to nieodzowny element rytuału przejścia. W tym przypadku przejścia od niewiedzy do wzajemnego poznania. Mordobicie kuflami od piwa i okładanie plastikowymi krzesełkami w barze jest w ramach all inclusive. I wiesz co, to jest i tak milion razy lepsze od stanu niewiedzy. Ukraina przerżnęła swoją szansę nie przez jakieś bzdety BBC ale przez coś tak trywialnego, jak brak taniej komunikacji. Bo mało ludzi ją zobaczy osobiście.

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 12:19:25:

  ...a Konow to chyba za szybko odkrył Przekąski-Zakąski, skoro chłopak słyszy Sulejowik zamiast SulejÓwek. Albo wcale nie słyszał wymowy miejscowych, tylko sobie przeliterował ze znaku.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 12:23:17:

  Jakoś nie widzę żeby "ruskich" ktoś w tej chwili kopał. Tylko Sławuś obraził sie za "ruska" ;) mimo iż sam mnie uporczywie tytułuje "prusakiem". Dla tego (nb. chwalonego przez Julię) europejczyka i gorliwego katolika, nawet wiek jest obciążający. Proponuje w programie Pis dodać eutanazję, wtedy nikt pisiorom niczego nie wypomni ...;/

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 12:28:28:

  "sam mnie uporczywie tytułuje "prusakiem"

  Co, skleroza? Sam się tak nazwałeś. Jak zwykle chciałeś przez to pokazać swoją wyższość nad tymi ze "wschodu".
  A w odniesieniu do ciebie, to ja oczywiście mam tego prusaka na myśli: gyazo.com/ae6ba03ed67906b530741afd3bc0066b

  Ale oczywiście przez swoją pychę mieszkańca "zachodu" nawet nie zauważyłeś, że grą słów bawię się twoim rzekomym "prusactwem".

  :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 12:54:02:

  Jak ktoś sie bawi to ja ...;))))
  Jesteś tu wymarzonym przesz wszystkich z forum IDIOTĄ ;). Ha ha ha .....

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 12:54:59:

  I wymarzonym przykładem debilizmu waszej opcji.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 12:55:37:

  Dzisiaj ten film pokaża o 22.25 w TVP. Po filmie dyskusja w studio.

  www.rp.pl/artykul/55361,887174-Stadiony-nienawisci-dokument-BBC.html

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 13:01:05:

  Wolę być idiotą forumowym, niż jednym z was.
  Nawet nie wiesz jaka to satysfakcja uniknąć zglajchszaltowania z takim jak ty. :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 13:08:57:

  Już sobie zaprogramowałem i obejrzę. Tym bardziej że od niego zaczęła sie afera. Myśmy chyba w przyznawaniu racji faktom poszli za daleko skoro nasz rosyjska koleżanka się wściekła. My przyznajemy rację faktom "bo mamy kompleksy". Rosjanie nie maja więc fakty neguja ?
  Ale tu mamy jednak przykład ze prawda TEŻ MOZE BYC ZMANIPULOWANA. I to prawdopodobnie w konkretnych celach. I dobrze by było żeby ktos sie tym zajął. Bo inaczej, spowoduje to skutki negatywne,kierowane na oślep przeciwko tym co zawsze sa na celowniku.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 80.255.29.* komentarz datowany na 2012/06/05 13:45:38:

  nie ma afery, wysłałam Jarka tam gdzie stawiają nieproszone diagnozy, skoro Jarek lubi w to się bawić. No i wyraziłam swoje zdanie z powodu przywalywania do tego tematu Kozakiewicza jako dowoda na zła naturze Rosjan. Moje zdanie jest takie. A waszym względem muszę być wdzięczna, ze Berii mi przynajmniej nie wytknaliscie?:)

 • Gość napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/05 14:23:51:

  Znaczy diagnoza nieproszona ale trafna...

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.beelinegprs.ru komentarz datowany na 2012/06/05 14:27:13:

  To kto tu jest taki odważny anonimous? Nazwij siebie.

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/05 14:41:45:

  jarek, zapomniałem nicka ale ip jak poprzednio 93.37.213.6

 • Gość anita napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2012/06/05 14:46:12:

  O przepraszam, ale nie pozwolę, aby wmawiać mi coś, czego nie powiedziałam. Sytuację Kozakiewicza przyrównałam do sytuacji Rosjan, którym pojawiają się pod oknami hotelu różne transparenty, okrzyki i demonstracje. Którzy mogą na tym budować wolę do walki podczas meczu, podobnie jak zrobił to Kozakiewicz. Po co mieszasz w to Berię? Tu się kłania psychologia. Ja nie jestem rusofobką, nie napisałam komentarza, aby Tobie dopiec czy rosjanom.
  Jeśli nadal upierasz się przy swoim, to jest to Twój problem.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.beelinegprs.ru komentarz datowany na 2012/06/05 14:46:32:

  Jarek diagnozy będziesz stawiał swojej zonie na kuchni. A ode mnie się odczep. Bo ja też mogę zdiagnozować, nigdy jako pierwsza, ale w ramach odpowiedzi całkiem.

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/05 14:47:32:

  W środę jest przejście Wenus przez tarczę Słońca.
  Jako że kobiety są z Wenus - to można w ten sposób tłumaczyć pewne dziwne zachowania płci pięknej - wszak kolejne coś takiego będzie dopiero za ponad 100 lat...

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.beelinegprs.ru komentarz datowany na 2012/06/05 14:52:24:

  Za to chamstwo polskich bucow jest wiecznie i każdą pogodzie

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/05 14:54:21:

  fajnie że chociaż Rosjanie a zwłaszcza Rosjanki są tacy kulturalni, ktoś musi budować nową cywilizację miłości i szacunku

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 14:56:03:

  I dobrze by było żeby ktos sie tym zajął.
  Na przykład nasi dziennikarze. Mogli by zrobić np. wywiad z autorem programu i owym Campbellem i zapytać wprost jaki mieli w tym cel. Gdyby nawet odmówili to tez było by o czym mówić czy pisać. Być może takiego kontrprogramu w W Brytanii wyemitować by nie chcieli. Ale uczmy sie od naszych przyjaciół - "pecunia non olet". Na pewno znalazł by sie chetny na jakąś okrągłą sumką.No bo w całej sprawie i tak chodzi o pieniadze. A śmiesznie by było gdyby spowodowało jeszcze większy napływ turystów. Oby była pogoda, to przyjedzie ich dość.

 • Gość slawek1971 napisał(a) z *.dynamic.chello.pl komentarz datowany na 2012/06/05 15:00:59:

  Julio,
  olej tę "cywilizowaną" swołocz. Szkoda nerwów.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.beelinegprs.ru komentarz datowany na 2012/06/05 15:09:55:

  Anita, ja przecież właśnie napisałam, ze nie mieszacie w to Berie, i to jest dobre. Masz prawo do swoich porównań i obserwacji, a ja do swoich. Nie mam problemu, to może Ty go masz?

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.beelinegprs.ru komentarz datowany na 2012/06/05 15:17:46:

  ty twierdzisz ze Rosjanie podczas olimpiady wygwizdzywali wszystkich obcych sportowców. Bo ty to wszystko widziałaś na własne oczy. Ja mam inna informacje i podejrzewam ze jesteś trochę lekko mówiąc uprzedzona.

  Ale żeby nie być upierdliwa i nudna, w ramach wzajemnej przyjaźni narodów, stwierdzę w odpowiedz ze Polacy są strasznie zakomplekseni, i ja to obserwuje na własne oczy. i zostawię moim szanownym rozmowcom przyjemność udowodnienia ze to krzywdzaca bzdura.

 • Gość jarek napisał(a) z 93.37.217.* komentarz datowany na 2012/06/05 15:28:43:

  Melody

  Polacy są bardziej perfidni niż myślisz. Będą się podczas Euro uśmiechać, podlizywać, być mili i uprzejmi - tak że normalny Rosjanin nic nie zauważy (zwłaszcza kompleksów). A za banknot 10 Euro to nawet włożą na siebie sierp i młot i będą mówić że kochali CCCP. Dobrze że chociaż ty jesteś czujna!!!!

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 15:31:20:

  "ty twierdzisz ze Rosjanie podczas olimpiady wygwizdzywali wszystkich obcych sportowców. "

  Uścislijmy - w konkursie skoku o tyczce, tych groźnych dla ich faworytów głównie Wołkowa. Ja nie pamietam czy wszystkich, ale na pewno Kozakiewicza kiedy konkurs wszedł w decydujaca fazę. Nie ma co sie denerwować. Ta sprawa stała się legendarna i dzisiaj jest raczej przyczynkiem do humorystycznych wspomnień.

  pl.wikipedia.org/wiki/Gest_Kozakiewicza

  jest tez zdaje się filmik z transmisji TV na you tube - wystarczy wpisać "gest Kozakiewicza".

 • Gość anita napisał(a) z *.adsl.inetia.pl komentarz datowany na 2012/06/05 16:14:18:

  " Bo ty to wszystko widziałaś na własne oczy. Ja mam inna informacje i podejrzewam ze jesteś trochę lekko mówiąc uprzedzona."
  Melody, tymi słowami wytrąciłaś mi wszelkie argumenty:))
  Niech będzie jak chcesz:)

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 16:18:10:

  Paweł ty naprawdę myślisz, ze tekstami i zdjęciami opisującymi gest Kozakiewicza i cala historia nie byłam przez was karmiona 1000 razy? To przecież druga ulubiona polska zabawa wobec spotkanego w necie Rosjanina/Rosjanki. Pierwsza - to recytowanie mu/jej wierszyka "bij bolszewików". A druga to pokazywanie obrazków z gestem Kozakiewicza. Ulanska fantazja :-)

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 16:29:23:

  I Anita nie pisała ze chodziło o konkretnych skokach. Napisała ze Rosjanie podczas olimpiady wygwizdzywali wszystkich obcych sportowców.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 16:39:26:

  He, płuca by chyba wypluli. To fizycznie niemożliwe pani fizyk. Poczekaj na 12 to zobaczysz swoich w akcji.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 16:41:41:

  Poza tym znowu ten ulubiony chwyt stosowany przez Rosjan. Czepianie sie detali. Logika: detal sie nie zgadza to i fakt nie.

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 17:10:58:

  Julia,

  Z tego co tu napisałaś...:

  "Kozakiewicz to na pewno był strach jak obiektywny opisując zachowanie się Rosjan. Nie, co tam obiektywny, na pewno taka plonal miłością do ZSRR i jego obywateli, ze strasznie złagodził obrazek."

  ...wynikało, że uważasz że sprawa znana jest z mówionej relacji Kozakiewicza. Dlatego sie wtraciłem pisząc, że widziałem to - i nie tylko ja - na własne oczy i "uszy".

  A link dałem, bo to obrosło tą całą legendą z Aristowem i tłumaczeniem o skurczu, która jest dziś jednym z humorystycznych wspomnień dawno minionych czasów, z którego powodu naprawdę nie warto sie dziś denerwować. Poza tym skoro słyszałaś to już 1000 razy to powinnas być uodporniona :)

  To co Anita napisała, o tym że wszyscy, odebrałem w kontekście tej dyskusji o skoku o tyczce. Jeśli, źle to przepraszam.

  Ja się nie kłócę - niech bedzie że jestem wredny :)

 • pagyo napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/05 17:14:07:

  Co do obrazków, po poleciłem film raczej w charakterze ewentualnego sprawdzenia co tam się własciwie działo.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/05 17:37:40:

  Anita;
  " O przepraszam, ale nie pozwolę, aby wmawiać mi coś, czego nie powiedziałam."

  :))) Pozwolisz, inaczej nie znajdziesz tu zrozumienia.

  Melody;
  "Ale żeby nie być upierdliwa i nudna, w ramach wzajemnej przyjaźni narodów, stwierdzę w odpowiedz ze Polacy są strasznie zakomplekseni, i ja to obserwuje na własne oczy."

  A to prawda, jednak nigdy pod tym względem nie dorównamy niektórym Rosjanom i Rosjankom, co z kolei obserwuję ja i chyba nie tylko ja. :))))

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/05 19:29:33:

  Lolo chcesz ze mna wyscig kto ma wieciej kompleksow?

  niech bedzie że jestem wredny :)


  Wredna na tym blogu jestem ja :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/05 19:31:33:

  Pozwolisz, inaczej nie znajdziesz tu zrozumienia.

  Tu to gdzie? Wsrod jednej ruskiej chamki? :-) Wyluzujcie, nic sie nie zmieni nawet jak sie poddam :-)

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/06 13:58:15:

  melody;
  " Lolo chcesz ze mna wyscig kto ma wieciej kompleksow?"

  Nie, nie chcę, ale jeśli to ma służyć jakiejś rzeczowej wymianie poglądów i wzajemnemu zrozumieniu, to proszę bardzo. Mam tylko smutne wrażenie, że ten bój musiałby się skończyć obopólnym wysłaniem "na chuj" lub "w pizdu", w zależności od upodobania. :(

  melody;
  "Wredna na tym blogu jestem ja :-)
  Tu to gdzie? Wsrod jednej ruskiej chamki? :-)"

  Właściwie to nie wiem jak to wyrazić, jakich słów użyć aby ten, nieudolny być może, post został właściwie odczytany. Czytam Twoje posty od kilku lat, do Denisa trafiłem tylko dla tego, że Ty podałaś link, coś mnie w Twojej postawie urzekło.
  Pierwszy raz w życiu ktoś z Rosji pisał do Polaków takim językiem, chciał autentycznego porozumienia, wykazał tyle otwartości i skłonności do zrozumienia racji drugiej strony. Coś niepowtarzalnie pięknego.
  Co z tego zostało? Niewiele.
  Co się stało?
  Rusofobia i Rusofoby.
  Z kim ciągle przegrywaliśmy i przegrywamy, kogo się boimy i kto budzi w nas niepokój? Jakie jest lekarstwo na strach, kiedy jego przyczyny nie możemy usunąć?
  Obśmiać, uczynić przynajmniej w wyobraźni; gorsza, dziką, niższą pod każdym względem, brutalną siłą. I to zrobiliśmy. Robiliśmy to przez kilkaset lat. Dzięki temu nie daliśmy się zasymilować, zachowaliśmy odrębność kulturową, chociaż do pełnej utraty poczucia inności sto lat temu było już bardzo blisko.
  Teraz takie pytanie; czy takie zjawisko, taka postawa (fobia), która ma kilkusetletnie zakorzenienie już w podświadomości narodu, taki mechanizm obronny, jak Sławek słusznie zauważył, (immunologiczny), któremu tak naprawdę podlega w mniejszym lub większym stopniu każdy Polak i każda Polka, można za pomocą jakiegoś nakazu, jakiegoś magicznego zaklęcia zlikwidować ze skutkiem natychmiastowym i nieodwracalnym? Czy jeśli kiedyś pogryzł kogoś pies i ma uraz, to wystarcz powiedzieć, że teraz już nie gryzie i uraz zniknie natychmiast, jak ręką odjął?
  Zadałaś pytanie; "czy to się leczy?"
  Leczy się, ale wymaga czasu rekonwalescencji, nie minie jak katar po siedmiu dniach.
  Podobna polska fobia, chociaż nie tak intensywna, skierowana była przeciw Niemcom, jeszcze za czasów mojego dzieciństwa, o Niemcach inaczej się nie mówiło jak; Szkopy, Szwaby. Minął czas, zagrożenie zaniknęło i z fobii zostały smętne reszki.
  Jeśli tak naprawdę zależy wam na szybkim wyleczeniu, to jest sposób na przyspieszenie ozdrowienia, wystarcz że Rosjanie (różne Denisy i Nikole)w swojej masie zaczną traktować te małe państwa (ten niewarty uwagi plankton), które ich otaczają jak równorzędne byty, a nie jak zdrajców, odszczepieńców i wszy, które żerują na skórze wielkiego rosyjskiego niedźwiedzia.

  "Wyluzujcie, nic sie nie zmieni nawet jak sie poddam :-)"

  A jak my się poddamy, to coś się zmieni?

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/06 14:05:06:

  melody;
  "Wredna na tym blogu jestem ja :-)
  Tu to gdzie? Wsrod jednej ruskiej chamki? :-)"

  Ups wkleiłem i zapomniałem się odnieść.
  Chyba Cię całkiem poj...... . Taki numer to na pewno Ci się nie uda :)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/06 15:58:30:

  Lolo, popieram wszystko co napisałeś i podparłeś przykładem o Niemcach. Tak własnie jest! Julia by chciała, żeby w jednym pokoleniu, bez wysiłku z ich strony, wszyscy wokół zaczęli ich kochać. To jest oczekiwanie daremne, utopia po prostu. Być może oni nawet musza miec te swoje rakiety i atomy i od czasu do czasu jakąś wojenke , bo to wynika z ich rozmiaru i wagi w polityce, no ale wtedy muszą, tak jak Amerykanie pogodzić sie ze moga byc dla innych be.
  Ale oni wola bredzić o "rusofobii".

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/06 16:34:26:

  Zadałaś pytanie; "czy to się leczy?"
  Jak wynika z przykładu "niemieckiego| - leczy sie samo pod warunkiem likwidacji przyczyn choroby.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/06 16:37:02:

  Mizerne resztki pozostaną żeby mogli się wyżywić ideologicznie tacy jak np. Sławuś ze swoją nienawiścią do "prusaka".

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/06 17:10:38:

  EFG;
  -" Julia by chciała, żeby w jednym pokoleniu, bez wysiłku z ich strony, wszyscy wokół zaczęli ich kochać. To jest oczekiwanie daremne,"

  -"Ale oni wola bredzić o "rusofobii"."

  Zauważyłeś sprzeczność ?:)
  Oni nie bredzą, to zjawisko istnieje na prawdę, i nie piszę tu o uzasadnionych współczesnych obawach związanych z obecną sytuacją geopolityczna, ale o takim ludowym poczuciu wyższości, poniżaniu, wyśmiewaniu o tym "jedzeniu masła palcami i myciu włosów w pisuarze" :(. To kiedyś był taki odpowiednik układu odpornościowego, mógł spełnić swoje zadania obronne tylko wtedy gdy trafił do zbiorowej podświadomości i te zadanie z trudem ale spełnił. Dziś to anachronizm, "wirus" już dawno zmutował, a te "antyciała" bardziej nam szkodzą niż pomagają.
  To w naszym interesie jest się tego przeżytku pozbyć. Przez ten "bagaż" nie potrafimy z nimi normalnie rozmawiać, co więcej ten "przeżytek" często wykorzystuje się i to skutecznie przeciwko nam.
  A gdyby te rakiety i podobny atomowy złom skierowali w inną stronę, na przykład w swoją d... na pewno by nie zaszkodziło, ale czy muszą, jesteśmy w stanie to sprawić?
  Nie, dlatego musimy radzić sobie sami, w sytuacji jaka jest, a nie w jakiej byłoby nam wygodniej i łatwiej.
  I jeszcze jedno, znasz Julię, wiesz jaka jest, przecież to właśnie ta niespotykana wrażliwość i zdolność do dialogu była i mam nadzieję dalej jest jej głównym atutem.
  Zderz teraz taką osobowość z "ludycznym" antyrosyjskim "humorem" , który często mimo woli z nas wychodzi :(

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/06 20:41:42:

  Patrzysz trochę z innej perspektywy niż ja. W moim świecie praktycznym temat "Rosja" jest raczej wirtualny. Nikt stąd do Rosji nie jeździ ani odwrotnie. Istotne kraje to Niemcy, Holandia, WK.Brytania. Maniaków jak my jest niewielu.
  I mentalny podział kraju jaki opisał Pies, to już prawie jest od lat 20. kiedy Piłsudski tu w Wielkopolsce miru nie miał. W tym modelu stosunek do Rosji to rzecz trzecioplanowa i jeżeli widzisz jakies szkody dla nas z owej rusofobii, to jej rozmiar musisz widzieć inaczej niż ja.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/06 20:52:02:

  Pierwszy raz w życiu ktoś z Rosji pisał do Polaków takim językiem, chciał autentycznego porozumienia, wykazał tyle otwartości i skłonności do zrozumienia racji drugiej strony. Coś niepowtarzalnie pięknego.
  Co z tego zostało? Niewiele.
  Co się stało?
  Rusofobia i Rusofoby.


  Och Lukasz. Po pierwszie sa Rosjanie majaci duzo wiedzy i duzo lepsza postawe wobec Polski niz ja. Po prostu oni raczej nie pisza na forach, polskich przynajmniej, czesciowo moze tez i dlatego ze nie widza pola dla dyskusji z Wami, czy jakimkolwiek innym obcym narodem, dopoki rosyjskie panstwo nie wyraza ani w zaden sposob nie bierze pod uwage interesy i poglady rosyjskich demokratow. I trzeba powiedziec, ze w takiej postawie jest duzo sensu.

  Napisalam ze "nic sie nie zmieni nawet jak sie poddam", i mialam na mysli nie tylko i nie tyle to ze postawa jednej Rosjanki nic nie zmienia. Po prostu "poddanie sie" w tej dyskusji rzeczywiscei nic nie zmienia. Ja moge napisac, ze niepoprawnie zrozumialam i nieslusznie zaatakowalam post Anity, moge przeprosic. Moge uwierzyc, ze Anita nie chciala napisac nic obrazliwego czy nieprzyjemnego dla Rosjan. Tylko co to zmieni? Waszych "przyzwyczajen" o ktorych napisales, to w cudowny nie zmieni, jak sam tez napisales. Mnie - tez nie zmieni. Nie moge obecywac ze nie bede reagowalam alergicznie na takie rzeczy, bo bede. Nie ze zlej woli, a po prostu z ludzkiej slabosci i odruchow.

  Rozumiem wszystko co napisales i zgadzam sie ze te zjawiska maja swoje uzasadnienie historycznie i szybko nie mina. Wiem jaka jest wina mojego kraju w tym. Moze juz nie tak ostro je odczuwam jak na poczatku, ale to chyba naturalnie jest, swiadomosc jednak zostaje. Jednak, mimo to, mnie ta wasze "rusofobiczne" przyzwyczajenia dotykaja i wkurzaja, nie moge udawac, ze nic sie nie dzieje, ze jest ok, gdy cos takiego czytam. Nawet rozumiejac zrodla tych zjawisk... Mimo tego, gdy czytam cos krzywdzacego o moim kraju, na dodatek z jakims triumfujacym sarkazmem pisane, to szlag mi trafia. Duzo moge o tym napisac, tylko watpe ze ktos to zrozumie. Zamiast tego oczekuje opior, udowodnienie, duzo argumentow dlaczego to ja nie mam racji, nie musze myslec jak mysle, i odczuwac jak odczuwam...

  Piszesz ze nic nie zostalo z wczesniejszych dyskusji, to nieprawda. Wszystko zostalo, zrozumielismy sie, w istocie nie mamy o co sie klocic. Te nowe dyskusje nie dodaja nic oprocz odruchow z obu stron, nad ktorymi nie panujemy. Sowka slusznie nie biore juz w nich udzialu - tu nie zostalo sensu.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/06 20:52:03:

  I jeszcze jedno, znasz Julię, wiesz jaka jest, przecież to właśnie ta niespotykana wrażliwość i zdolność do dialogu była i mam nadzieję dalej jest jej głównym atutem.
  Ale efekty tego dialogu od dwóch - trzech lat są w tym samym miejscu. Ja zreszta także niewiele wiecej moge napisac niz to zdanie ktore dawno wypowiedziałem: " Polacy lubią Rosjan, ale nie lubią rosyjskiej władzy". Ale dziś muszę NIESTETY dodać NIEKTÓRYCH Rosjan.
  Ale jesteśmy teraz w tej sytuacji że nie musimy teoretyzować, mamy eksperyment Euro 2012 ;).

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/06 21:00:22:

  W ogóle pisanie na TAKIM blogu dla Polaka i Rosjanina nie może być komfortowe. Bo jezeli nawet Rosjanin - demokrata, w Moskwie mógłby nieść transparent "J....ć Putina". To ten sam widziany w Warszawie pewnie go nie ucieszy.

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/06 21:20:04:

  Jeszcze mysle, ze historia z Denisem zmniejszyla zaufanie w naszym malym towarszystwie, i nic nie bedzie jak bylo. Troche zaluje czasow gdy nikt nikogo nie podejrzewal.

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/07 06:09:45:


  Melody: Rozumiem wszystko co napisales i zgadzam sie ze te zjawiska maja swoje uzasadnienie historycznie i szybko nie mina. Wiem jaka jest wina mojego kraju w tym. Moze juz nie tak ostro je odczuwam jak na poczatku, ale to chyba naturalnie jest, swiadomosc jednak zostaje. Jednak, mimo to, mnie ta wasze "rusofobiczne" przyzwyczajenia dotykaja i wkurzaja, nie moge udawac, ze nic sie nie dzieje, ze jest ok, gdy cos takiego czytam. Nawet rozumiejac zrodla tych zjawisk... Mimo tego, gdy czytam cos krzywdzacego o moim kraju, na dodatek z jakims triumfujacym sarkazmem pisane, to szlag mi trafia. Duzo moge o tym napisac, tylko watpe ze ktos to zrozumie.

  Ja rozumiem, ale pewnie o tym wiesz ;-)

  Melody: Piszesz ze nic nie zostalo z wczesniejszych dyskusji, to nieprawda. Wszystko zostalo, zrozumielismy sie, w istocie nie mamy o co sie klocic. Te nowe dyskusje nie dodaja nic oprocz odruchow z obu stron, nad ktorymi nie panujemy. Sowka slusznie nie biore juz w nich udzialu - tu nie zostalo sensu.

  No tak, wszystkie tematy przewałkowaliśmy po wiele razy... Kto był stanie coś zrozumieć, czegoś się nauczyć, to zrozumiał i się nauczył, kto nie był w stanie to już nie zrozumie i się nie nauczy...

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/07 11:11:55:

  Ło ło ..... zobaczymy za kilka dni ....

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/07 12:31:08:

  "wszystkie tematy przewałkowaliśmy po wiele razy."
  No nie do końca tak jest. Pozostało jeszcze kilka tematów "tabu".
  Jako to: -miejsce i rola kościoła katolickiego w Polsce i Europie,
  -czym jest współczesna lewica w Polsce i Europie,
  -perspektywy rozwoju demokratycznego ustroju państwowego w Europie i świecie ze szczególnym uwzględnieniem narodowych demokracji itd.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2012/06/07 12:32:54:

  Mysle, ze Sowka miala na mysli polsko-rosyjskie tematy. Ich przewalkowalismy wszystkie.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/07 14:38:58:

  No to pozostaje się zastanowić czemu Fiutin nie lubi Polaków a szczególnie Kwaśniewskiego. Ma ktoś jakieś teorie?

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/07 14:40:47:

  Lolo, nie wydaje mi sie, zeby do powtorzenia byl tu wariant niemiecki. Podstawowa roznica jest taka, ze w Niemcach najbardziej Polakow draznilo to, co robili w naszym kraju, natomiast na to, jak sobie poczynali u siebie patrzylo sie jednak nierzadko z niemalym podziwem. Jasne, funkcjonuja tez caly czas stereotypy zwiazane z tym, jak wyobraza sie u nas samych Niemcow (brak poczucia humoru, nawet upic potrafia sie tylko na rozkaz, paskudne kobiety etc.), ale na pewno nie ma takiej dawki pogardy jaka wytworzyla sie przez stulecia w stosunku do Rosjan. A to przelamac o wiele trudniej.


  Na dodatek sporo racji ma moim zdaniem Skwiecinski z Rzepy, piszac, ze
  "nie sposób wyobrazić sobie takiej Rosji, na której istnienie wielu Polaków łaskawie wyraziłoby zgodę" (uwaga Slawki, tekst jak na Rzepe przerazliwie antypolski:D)
  guralyuk.blogspot.com/2008/11/blog-post.html
  Po prostu kazda mozliwa obecnie Rosja bedzie Polakow w ten czy inny sposob draznila. Nie wiem, czy jest a to rada, trzeba sie chyba po prostu nauczyc z tym zyc.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/07 15:33:36:

  Julio, odpowiem na pewno ale trochę później (nie zginie Polska za parę godzin lub dzień :)) ), ja w odróżnieniu od większości użytkowników tego blogu muszę czasem trochę popracować i teraz właśnie jest ten czas.

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/07 15:40:48:

  panpiotr1949
  "No to pozostaje się zastanowić czemu Fiutin nie lubi Polaków"

  Zapomniał Pan o jeszcze jednym niezwykle ważnym problemie, który koniecznie przedyskutować należy, a jest to; "Wpływ rozwoju populacji pływaka żółtobrzeżka na rozwój klerykalizmu wśród ludności Kielecczyzny". :)

 • Gość melody_ru napisał(a) z 92.243.183.* komentarz datowany na 2012/06/07 16:11:22:

  Ok :-)

 • Gość Sówka napisał(a) z *.kielce.vectranet.pl komentarz datowany na 2012/06/07 20:09:19:


  Melody: Mysle, ze Sowka miala na mysli polsko-rosyjskie tematy.

  Dokładnie :-)

  Lolo: Zapomniał Pan o jeszcze jednym niezwykle ważnym problemie, który koniecznie przedyskutować należy, a jest to; "Wpływ rozwoju populacji pływaka żółtobrzeżka na rozwój klerykalizmu wśród ludności Kielecczyzny". :)

  Hehehe :-)))

 • Gość lolo napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2012/06/13 11:20:31:

  Przepraszam, że tak długo to trwało, nawet zaglądałem kilka razy w tym czasie na blog, ale jakoś nie miałem siły i chyba nastroju :(

  Melody;
  "Po pierwszie sa Rosjanie majaci duzo wiedzy i duzo lepsza postawe wobec Polski niz ja. Po prostu oni raczej nie pisza na forach, polskich przynajmniej, czesciowo moze tez i dlatego ze nie widza pola dla dyskusji z Wami, czy jakimkolwiek innym obcym narodem, dopoki rosyjskie panstwo nie wyraza ani w zaden sposob nie bierze pod uwage interesy i poglady rosyjskich demokratow. I trzeba powiedziec, ze w takiej postawie jest duzo sensu."

  Tak mi się wydaje, że jednym ze sposobów na zwalczanie demokratyzacji Rosji jest wmawianie obywatelom przez władzę ciągłego zagrożenia z zewnątrz. Cały świat, lub prawie cały, bez przerwy knuje, jakby tu Rosjan zniewolić. Bzdura, Rosji nie da się podbić. A już na pewno żaden z tych relatywnie małych sąsiadów nie ma takiej mocy sprawczej, ani w pojedynkę, ani w żadnej koalicji. Bardzo przepraszam, ale tu w większości jednak, nie mieszkają i nie rządzą idioci. Może warto byłoby jednak dowiedzieć się o co tym obcym ludom chodzi? I tak mi się wydaje, że kluczem nie są tu żadne zaszłości historyczne. Może gdyby Rosjanie od swojej elity dowiedzieli się, że zagrożenie interwencją jakichś Polaków, czy też innych "faszystów" jest co najmniej przesadzone, to i z tą demokracją w Rosji byłoby łatwiej?
  Dobrze wiedzieć, że w Rosji są ludzie "majaci duzo wiedzy i duzo lepsza postawe wobec Polski niz ja", nigdy zresztą w to nie wątpiłem, ale jeśli zamierzają czekać ze sprecyzowaniem swoich oczekiwań i nadziei związanych z ułożeniem dobrych stosunków z sąsiadami, na jakiś "znak" z kremla, to czarno to widzę. :(
  Ale w sumie ja nie o tym chciałem, wiedza i "dobra" postawa są ważne, u Ciebie było "coś" jeszcze :)
  I "to" chyba gdzieś zgubiłaś :(

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/13 12:45:04:

  Nie zrozumiales mi kompletnie Lukasz w tym co pisalam o innych Rosjanach. Mialam na mysli cos na 180 stopnie odwrotnego niz "oczekiwanie wskazowki z Kremla". To jest nawet zabawne, ten poziom zrozumienia ktory mamy :-(

  Co do "czegos", no tak niestety jest, ze "cos" bez odwetnego "czegos" (czyli raczej z odwetnym "hau") wczesniej czy pozniej znika. Ja uwazam, ze i tak calkiem dlugo sie przetrzymalam :-)

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny