przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpis

czwartek, 01 sierpnia 2013

Powstanie - kolejna przedokrągła rocznica

Ciekawe, że im dalsza rocznica Powstania Warszawskiego, tym więcej wzbudza hałasu, a zamiast wspólnego pochylenia się nad mogiłami tych, którzy wówczas oddali życie, organizowane sa manifestacje i kontrmanifestacje. Mamy powstańców słusznych (prawdziwych patriotów) i niesłusznych, niesłusznego każdy młody baran i burak ma święte prawo wybuczeć.

Ciekawe, że w tym roku mają się pokazać jednocześnie dwa filmy o powstaniu, tego samego, młodego reżysera, związanego z Muzeum Powstania. Pierwszy to film fabularny, z masowym udziałem młodzieży aktorskiej i nie tylko, za to bez udziału wielkich nazwisk, drugi to film paradokumentalny. Jeśli chodzi o długość to fabuła, jeśli chodzi o wierność prawdzie historycznej - jest stuprocentowa. Film to przemyślnie pomontowane autentyczne klatki, skręcone przez powstańczych operatorów. Z ponad 6 godzin posiadanych materiałów wykorzystano 1,5 godziny, materiały dodatkowo pokolorowano, z offu dodano scenariusz i powstała doku-fabuła, podobno świetna.

A jednocześnie wszystko po staremu. Coraz więcej z tej coraz mniejszej garstki jeszcze żyjących powstańców, decyduje się na to, by ten dzień spędzić w domu. Wzorem przeka, też chciałbym od siebie dołożyć mały trybucik-kanon.

Najpierw najwyższy poziom piosenki poetyckiej:

A potem najbardziej klasyczny z popularnej piosenki studenckiej, biorąc pod uwagę instrumentarium nawet ogniskowej  (ale też z ambicjami): 

Oba klipy łączy osoba autora tekstu - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, młodego, świetnie zapowiadającego się poety, który zginął jako żołnierz AK w trzecim dniu powstania.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
pies_pawlowa_2
Czas publikacji:
czwartek, 01 sierpnia 2013 07:21

Polecane wpisy

 • Mecz o wszystko

  W mistrzostwach Swiata w piłce nożnej gospodarze-Rosjanie radzą sobie swietnie, choć na razie rywale byli z tych cienkich Mają już w kieszeni awans do 16-tki, c

 • Wpis niewyborczy

  Nie oczekuję w nadzwyczajnym napięciu wyników prezydenckich wyborów - postanowiłem oddalić się od tego zgiełku i poswęcić się kulturowym studiom porównawczym. J

 • ech, ten Magadan - suplement

  Okazuje sie jednak, że Magadan nadal kojarzy się jednoznacznie obozowo - trzeba więc chyba poczekać jescze z dwa pokolenia. Oto żartobliwe odniesienia z ostatni

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość przek na zawsze napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2013/08/01 08:04:56:

  dzięki za przypomnienie ,prawie zapomniałem :)))

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/01 09:13:43:

  Fajna ta mlodziez 70-tych w drugim klipie. Tak wygladali moje rodzice na zdjeciach w najbardzej modnych ubraniach.

  Baczynski napisal piekne wiersze. Troche trudne dla sluchania, bo nie wszystko rozumiem, ale dla czytania fantastyczne. Pamietam pare go wierszy niekiedys wyslanych do mnie na priva przez pewnego polskiego forumowicza z gniewnym komentarzem jakby to miali byc razace kuli dla ruskiego sumienia. Ale wiersze mowia sami za siebie i nie chca byc kulami :-)

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/01 15:49:27:

  histmag.org/Piotr-Zychowicz-podczas-wojny-rzad-lekkomyslnie-szafowal-polska-krwia-8179
  Tyz piknie, choć nie po mojemu.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/01 18:53:41:

  Dziś o 17 przy pomniku "Gloria Victis" było godnie i spokojnie.

  Co do "zbednego szafowania polska krwią", powiem tak:
  Czytam wspomnienia Wielkopolan czynnych w podziemiu i widzę że wszyscy tam zaczęli to z własnej i nieprzymuszonej woli. Ja przeżyłem cała okupacje choć jako dziecko ale pamietam te 5 lat upodlenia,nędzy i nie dziwię się, że i warszawiaków ręce świerzbiały, przecież oni te 5 lat sie szkolili na ten moment !!! A Rosjanie stali za Wisłą i ich radio po polsku do powstania nawoływało.
  Dziś,znając cała prawdą o polityce owych czasów łatwo jest wydawać sądy, powstańcy niestety ich nie znali. G L O R I A V I C T I S !!!
  A po młodzieży naszej widać, że ofiara nie poszła na marne. Niestety po politykach wiadć to znacznie mniej ;-/

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/01 19:48:56:

  Rosjanie ktore stali za wisla miali jeszcze duzo mniej prawdy o polityce owych czasow (za wyjatkiem moze pary osob) a ich mozliwosc do robienia wolnego wyboru nawet w porownywaniu z Polakami byla prawie zerowa (to nawet gdyby zalozyc ze ktos wiedzial wieciej niz powiedzial politruk i napisane w gazecie).

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/01 20:17:38:

  Hej a z czego ty sie tlumaczysz?
  Czy ktos oskarza tych chlopakow, co stali na prawym brzegu Wisly, ze nie przyszli z pomoca?

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/01 20:26:27:

  Wiemy o tym, ale pisząc to nie tyle wyrażam żal ze nie pomogli (bo nie mogli), tylko że Polacy WTEDY tego nie wiedzieli i nie rozumieli tej sytuacji wiec kalkulowali ze Rosjanie pomogą. Także nie rozumieli prowokacji radiowej. Polacy, a przynajmniej "zwykli" ludzie, niezbyt dobrze znali sytuację w Rosji sowieckiej. Oczywiście jest jakiś żal,ale teraz już ludzie tę sytuację rozumieją, bo sami musieli żyć przez 50 znosząc wrogą jej władzę, wiec w naszych wzajemnych stosunkach jest jakaś empatia.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/01 20:39:15:

  Zawsze, kiedy słyszę spory o Powstanie Warszawskie mam w pamięci dwie liczby. Ofiar walk było ok 200 000 z tego 180 000 cywilów.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/01 20:58:36:

  I jeszcze jedna refleksja. Powstanie w Warszawie było po powstaniu w Wilnie i dowództwo AK dobrze znało jego przebieg i działania sowietów. Mimo tp podjęli decyzję o powstaniu, wbrew stanowisku zachodnich aliantów- przeciwnych powstaniu.
  pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_%E2%80%9EOstra_Brama%E2%80%9D

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 10:08:42:

  Agencje podały, że podczas składania kwiatów przez jego objawioność A. Macierewicza kilka starszych pań przeżyło ekstazę. Niestety agentom nie udało się ustalić czy ekstaza owa miała podłoże religijne czy osobiste.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 10:11:35:

  Pan jest zlosliwy :-)
  Do nas do Butowa dzis przyjezdza Liosza Nawalny zeby na ulicy gadac z narodem. Tez moglabym przezyc ekstaze gdybym niestety nie miala w ten sam czas byc w innym miejscu :-/

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 11:35:44:

  Ogo! Już Liosza ! Doekstacy juz blisko !!! :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 11:43:09:

  Mi sie to samobiczowanie w kwestii sensu czy braku sensu Powstania Warszawskiego nie podoba.
  Co rusz jakis madry historyk udowadnia, ze albo londynski rzad albo przywodctwo AK to banda idiotow, winnych tragedii.
  Winne byly hitlerowskie Niemcy. To niemieckie przywodctwo kazalo mordowac i unicestwic miasto. Polscy przywodcy moze popelnili blad ale wtedy bardzo latwo bylo popelnic blad. Wlasciwie to polskie przywodctwo przed i w czasie wojny mialo caly czas tylko wybor miedzy gorszymi a jeszcze gorszymi bledami, miedzy dzuma a cholera.
  Dajmy w koncu tym ludziom spokoj. Nawet jezeli zadanie jakie mieli do wykonania ich przeroslo. Ono by pewnie kazdego przeroslo.

  Powstanie Warszawskie to byla przede wszystkim straszna tragedia. Najwazniejsze i najtragiczniejsze wydarzenie w historii wielkiego europejskiego miasta.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 11:43:23:

  No blondynow tak naprawde nie bardzo lubie. Ale w wiezieniu wszystko jedno bedzie lysy :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 11:44:40:

  No i jak troche schudnie to tez mu nie zaszkodzi.

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 13:00:44:

  gregor: przebrnąłem - przyznam, że z trudem - dzieło Powstanie Warszawskiego Normana Daviesa i przyznam, że poczułem się jak w czeskim filmie (czyli nikt nic nie wie), ani nie było uzgodnień szczegółowych z własnym dowództwem w Londynie, ani z aliantami, ani tym bardziej między aliantami.
  Co robią Rosjanie po zajmowaniu miast (rozbrajanie, aresztowanie i wywózka AK i innego "niepewnego elementu" pretendującego - wprost ze struktur państwa podziemnego na budowanie państwa) też było wiadomo, nie było dobrego wyboru. Czekanie z bronią u nogi to też nie był wybór. Gdyby nie było powstania być może dłużej - gdzies tak do 1949 - trwałaby wojna domowa, zapewne równie krwawa. Mówiąc krótko, dobrze ze mnie wtedy jeszcze nie było....
  Mogliśmy się bardziej lub mniej skręcać na haczyku, dostać kosztem Niemców jedno miasto więcej lub mniej jako rekompensatę za słusznie nam zabrane terytoria zachodniej Ukrainy i Białorusi oraz wrednie polonizowaną Litwę - ale zrobić nic nie można było. Z powstaniem czy bez.
  Może powstanie jakos-tam wzmacniało polską kartę, lub przynajmniej ówczesnym tak się zdawało, ale jakoś tego nie dostrzegam. A już na pewno patrząc na wybicie całej polskiej inteligencji, żal Baczyńskiego, czy Gajcego.....


  A co do Nawalnego - my, Polacy powinniśmy się go bać, może i jest antyputinista, ale też trochę haseł ma wspólnych z nacjonalistami. To trochę podobnie jak z Sołżenicynem - ten walczył o silną zdestalinizowaną Ruś z dobrym władcą, carem-batiuszką (i przy okazji z mądrze przezeń rządzonym Krajem Nadwiślańskim). Problem tylko taki, że z dobrocią rządów jakoś Polacy utożsamiali austrowęgierskiego cesarza-pana, a cara-batiuszkę jakoś nie. Zupenie nie wiem dlaczego.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 13:20:36:

  Nawalny juz ciagnie swoje lapy do Kraju Nadwislanskiego! Ot, mlody ale szybki :-)

  Swoja droga Krzysztof wyobrazasz sobie rosyjskiego polityka dazacego do "slabej Rosji"?

  Jego program polityczny teraz jest prawie bez znaczenia. No mniej wieciej, ja nawet prawie nie czytam. Potrzebny jest czlowiek ktory zrobi dziure w putinowskim rezimie, i rozpocznie sezon politycznej konkurencji. Wtedy bedziemy wybirac, kto liberal kto nacjonalista. Moze nawet to nie bedzie sam Nawalny, a jakis nastepny. A sam Aleksiej moze zaginie w wiezieniu, a jego ladna zona z dwojka dzieci zostanie sama w Marjinie - to taka dupa jak Butowo, tylko z duzo brudniejszym powietrzem. Na razie w tym nie ma polityki, tu raczej czynnik ogolnohumanistyczny, ludzki. Zeby w tych torfowiskach pojawila sie polityka i polityki, o pogladach i programach ktorych mozna na powaznie dyskutowac, trzeba jeszcze dlugo pracowac.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 15:04:33:

  "dobrze ze mnie wtedy jeszcze nie było.... "

  No widzisz, co do tego sie zgadzamy.
  Moze ci ludzie (Okulicki, Komorowski, czy kto tam jeszcze) nie staneli na wysokosci zadania ale i zadanie bylo niewykonalne. Nie bylo wtedy dobrych wyjsc. Byly tylko zle i jeszcze gorsze.
  Zreszta nie wiadomo, czy w ogole powstania udaloby sie uniknac. Czy i tak by nie wybuchlo, tylko spontanicznie i bez planu.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 15:14:55:

  "a jego ladna zona z dwojka dzieci zostanie sama w Marjinie"

  Moze przyjedzie do Berlina. Ja tu ciagle widuje rosyjskie matki z dwojka dzieci.
  Poopowiadam jeszcze o tym.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 15:20:31:

  Wyobrazam sobie :-) Pozeraja niemieckie maslo palcami?

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 15:34:05:

  Nie, podoba mi sie jak sie obchodza z dziecmi. Bez egzaltowanych czulosci ale i bez rozkazujacego tonu. Jakby nie pochodzily z autorytarnej kultury.

  Od niedawna w moim sasiedztwie mieszka mloda Rosjanka, ktora czasami widuje z dwojka dzieci. Porusza sie na kulach lub na krzeselku elektrycznym bo ma tylko jedna noge. To jest dziwne, bo na ogol ludzie ukrywaja swoje kalectwo a ona chodzi w krotkich szortach z ta jedna dluga noga. Pozatem nie moge nawet powiedziec nic o jej wygladzie, bo glupio przygladac sie niepelnosprawnym - oni maja na pewno dosc gapienia sie na nich.
  Ale ta dziewczynna robi na mnie duze wrazenie miedzy innymi przez to jak ona sie z ta swoja dwojka dzieci obchodzi.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 15:43:44:

  To jest typowe tylko dla pewnego, dosc waskiego srodowiska. Na razie.
  A problem lezy nie tylko i nie tyle w "autorytarnej kulturze", raczej na odwrot: w gwaltownie zlamanej tradycji i gwaltownej emancypacji kobiet. Ale to duzy temat :-) Moge naprodukowac duzo o tym.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 16:49:59:

  To dawaj, produkuj.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 16:59:17:

  Krzysztof, Solzenicyn na pewno nie chcial przywislanego kraju z powrotem.
  A czy Nawalny by chcial, czy nie, to nie ma znaczenia, bo i tak nie dostanie.
  Zreszta jako "nacjonalista" to on zdaje sie raczej chcialby dla Rosjan panstwa narodowego, bez wiekszych mniejszosci etnicznych. Dlatego on by pewnie predzej oddal w czortu Kaukaz niz chcial milosciwie panowac nad Wisla.

 • Gość gekon1979 napisał(a) z *.globalconnect.pl komentarz datowany na 2013/08/02 17:09:35:

  pozdrowienia dla kacapobolszewi znad morza :)

  imageshack.us/a/img600/3535/niti.jpg

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 18:04:07:

  Marcin!
  Fajne buty :-) A gdzie jest morze?

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 18:04:33:

  He,he, Gekon ... a ludzie myślą że Szczecin leży nad morzem.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 18:13:54:

  Jak szedlam do metra to zdarzylam zobaczyc nasze Slonko czyli Liosze Nawalnego :-) Mawial cos bardzo poprawnego o moskiewskich szkolach i szpitalach. Bylo widac, ze jest "w temacie", ze zyje w takiej samej dzielnicy i jego dzieci ida do tych samych szkol i przedszkol. Pomyslalam, ze jest zbyt podobny do wiekszosci publiki, i to moze byc tez problem - ludzie glosuja jednak na tego w kim zobacza chocby troche tego naczalnika. A tu taki "chlop z tej wczorajszej kolejki w szpitalu". Chyba sie troche przestaral z ta bliscoscia do narodu...

  Byl wcale nie podoby do siebie jaki byl na wiecu - rewolucjonista, "odin za wsiech i wsie za odnogo" itd. Ale i publika byla inna - nikt mu nie przyklaskal, nie wstrzymal, slychali mrocznie ale i nie uciekali. Ale ja akurat mialam uciekac wiec nie dosluchalam.

  Najlepszie to byli chlopcy i dziewczeta wolontariusze z jego sztabu. Piekne mlode twarze, czyste oczy, ogien i poswiecenie. Prawdziwy skarb tego miasta.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 18:17:11:

  To dawaj, produkuj.

  Nie nie, to temat dla kobiecich komunity. Poza tym, tutaj nikt nie moglby mnie zlapac na bzdurach jak nie ma zadniej rodaczki :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 18:18:20:

  Co do powstania, to jak pisze Wojtek,wyboru nie było, i tak by wybuchło, a jak nie to była by wojna domowa. Przecież istniało silne podziemie i to nie w całości podporządkowane AK, które niewątpliwie było najsilniejsze. Na Pomorzu i w Wielkopolsce istniały grupy spontanicznie zorganizowane, np. w Borach Tuchplskich partyzanci działali jeszcze w latach 50 !

  A MAcierewicz na Powazkach był nie tylko obiektem zachwytu ale i ostrej krytyki innych pań. To jestst osobnik o niezłej ogładzie, a te głupoty które wymysla to narzędzie polityki dla jego szefa, choć gdyby miał go zastapic to było by tragicznie.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 18:23:18:

  Przystojny ten Gekonek, nie myślałem...
  A pozuje pewnie koło budowy terminalu gazowego w Świnoujściu.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 18:34:54:

  To ty juz w Moskwie jestes?

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 18:35:52:

  Tez myslalem, ze Gekon bardziej cherlawy jest.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 18:52:44:

  Marcin przeciez juz publikowal swoje zdjecia, wiedzialam ze jest przystojny i wyglada jak dobry chlopiec z dobrej rodziny (ktorym stuprucentowo i jest, mimo ze udaje internetowego chuligana ;-))

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 18:53:57:

  Tak, w Moskwie jestem. Steksnilam sie. Nawet pijani desantniki wygladaja mile :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 19:40:20:

  Putin dzis powiedzial ze wyrok ktory dostal Nawalny jest "dziwny" :-)

 • Gość gekon1979 napisał(a) z *.globalconnect.pl komentarz datowany na 2013/08/02 20:23:31:

  oczywiscie, ze to nikczemny antysowiecki prokapitalistyczny i proimperialny gazoport ;)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 21:35:28:

  i antymongolski? :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 21:38:52:

  Julia teraz ze zgryzoty pewnie nie zasnie, ze Lachy rzeczywiscie ten gazoport buduja.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 21:47:26:

  A dlaczego wedlug Putina to dziwny wyrok? Za malo czy za duzo? Czy, ze go puscili na wolnosc?

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 21:48:05:

  Gazoport potem sie przyda, wiec budujcie :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 21:50:34:

  Za malo czy za duzo?

  Chyba ze za duzo. A przynajmniej duzo wieciej niz innemu oskarzonemu (ktory jednak siebie wyroznil przyznaniem winy - swojej, i co najwazniejszie - Nawalnego). Nie bardzo rozumiem, czego Putin sie przestraszyl, czy po prostu sie bawi jak kot z mysza.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 22:24:28:

  To proste. On chce powiedziec, ze jakby to od niego zalezalo to by on dal lagodny wyrok. On nie jest ani msciwy ani nie boi sie politycznej konkurencji no ale wyrok nie od niego zalezy a od niezaleznego sadu.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/02 22:30:50:

  Moze i tak. Ale Putin oczywiscie jest msciwy. Nie wiadomo tylko, czy nastepnym razem zwycieza msciwosc czy rozum. Ale rozum nie zawsze :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 22:40:33:

  Üczywiscie, ze jest msciwy. I oczywiscie, ze on Nawalnemu nie odpusci.
  Co najwyzej w drugiej instancji Nawalny dostanie pol roku mniej. Ale w koncu "wor dolzen sidiet' w tiurmie". Tutaj nic sie nie da zrobic - przeciez jest panstwo prawa.
  No chyba, ze Nawalny osiagnie rzeczywiscie dobry wynik w wyborach. Wtedy wsadzanie go ciupy bedzie tak zle wygladalo, ze bedzie jakas szansa, ze rozum zwyciezy z msciwoscia. Ale chyba niewielka.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 22:41:50:

  A ze przyzwoitosc zwyciezy z msciwoscia, na to chyba nie ma zadnej szansy.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 22:45:47:

  Jeszcze o "buczeniu".
  Ogladałem wczoraj o 17 transmisję i nie słyszałem go, o czym tu powyżej napisałem. Jednak później telewizja pokazała to samo ale z tym wyciem. Wiec cos jest nie tak. Oni mieli mikrofony "oficjalne" z których buczenia nie słyszałem, i drugie przy tych krzykaczach. I potem powtórki puszczali juz z tym wyciem. Czy to nie jest manipulacja ? Po cholere to podkreślać ? Są głupcy na świecie i na nich nie ma rady w demokracji, Ale media jednak lubią podbijac emocje - niestety, i możemy ich za to winić.

 • foton.3 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 11:31:16:

  Powstańcom należ się szacunek, niezależnie jaki tam jeden z drugim ma pogląd na powstanie...
  www.youtube.com/watch?v=CUk-eIhcuWA

  Pozdrawiam Efga i innych xD

 • foton.3 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 11:32:36:

  A buczenie to Bartoszewski swoim dzień wcześniej brutalnym wywiadem chyba chciał sprowokowac, na szczęście się nie udało, hehe xD

 • Gość gekon1979 napisał(a) z *.globalconnect.pl komentarz datowany na 2013/08/03 14:58:05:

  co do buczenia, Bartoszewski ma 100% racji - pisowsko-katolskie gowno to motloch totalny.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 16:46:20:

  Może nie wszyscy ale wielka część i to z tych co na demonstracjach noszą NAJWIĘKSZE krzyże - niestety, jest to dla mnie katolika bardzo smutne. I dla nich nie jest ważny żaden papież (choć werbalnie tego nie wyrażą) tylko ten dureń Rydzyk,który inteletualnie i kulturalnie nie nadaje sie nawet na wiejskiego wikarego.
  Przykładem - spokojna wypowiedź papieża Franciszka o gejach - zaraz skomentowali że to tylko takie sobie pogaduchy w samolocie ... MOTŁOCH - potwierdzam !!!

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 18:39:55:

  ale super, vesti.ru w głównej wiadomości dnia podjęły się trudu przedstawić zritieljam pierwogo kanała twórczość zespołu Bloodhound Gang! To wprawdzie emeryci, grali gdzieś tak dwadzieścia lat temu, ale lepiej późno niż wcale!

  www.vesti.ru/doc.html?id=1113576&cid=8

  ...i dzięki tym chwalebnym wysiłkom trwa właśnie jeden z gorętszych flejmów na youtube! Pod każdym numerem! Gorąco polecam: (chodź to akurat kompletnie nie jest reprezentatywny kawałek)

  www.youtube.com/watch?v=xat1GVnl8-k

  ;-P

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/03 20:43:43:

  A gdyby cos takiego sie zrobilo z polska flaga, to polskie media oczywiscie to zignorowaliby? Niestety niektorym sie podoba jak pachnie gowno, ale myslalam, ze kotom wlasnie nie :-)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 21:27:57:

  ale koty uwielbiają gówno, przecież to już ustaliliśmy?

  ;-P

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 21:30:17:

  rosyjskie koty nie są wyjątkiem, jak widać:

  - pochuj flagi. Wsie rawno muzyka nie pieriestaniet nrawit'sja

  www.youtube.com/watch?v=Adgx9wt63NY&list=PL9D5262999783AD10

  - I am russian and i love this song ( <---- achtung! porno 18+)

  www.youtube.com/watch?v=If9fC9aJd-U&list=PL9D5262999783AD10


  ;-DDD

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/03 21:47:28:

  Mnie youtube nie pokazuje tych filmikow dla doroslych :-/ Ale Kot widocznie ma sobotni weczor. Mam nadzeje, ze uzywasz jakichs smacznych substancji :-)
  youtu.be/0dc9DeGEnp0

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 22:00:21:

  loguj się z konta googla.

  (a właśnie niestety jestem uziemiony z powodu skręconych kostek u nóg (zbyt dużo, zbyt mocno...), z dala od smacznych substancji.

  ;-(

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 22:01:15:

  Ale chyba nie ma lepszego sposobu na midlife crissis jak obserwować kolesi, którzy kształtowali pokolenie czterdziestolatków, walczących z Rosyjską Federacją, symbolem życiowej kapitulacji?

  ;-P

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 22:58:18:

  Ale jak się przyjrzeć uważniej, to wokalista ma majtki uszyte z amerykańskiej flagi, więc to raczej o szum chodzi a nie o rusofobię.
  Malo brakowało, a trzeba by się za nimi wstawiać jak za dziewczętami z pussy riot, bo muzyków chciano wyłapać i wtrącić do więzienia. (Oni potem pojechali śpiewać do Rosji)

  No w każdym razie muzyków z Rosji przepędzono, a szlachetni kozacy dali jeszcze symetryczną odpowiedź na lotnisku:
  www.youtube.com/watch?v=3ocvW0igZDQ
  no ok, wakacje są, ważne że się coś dzieje

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/03 23:01:21:

  O, to wspolczuje i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
  A dla poprawy nastroju polecam ogladanie jakiegos amerykanskiego kina :-) a te flejmy jak ten na youtube, do ktorego dales linku, sa dla mnie depresjonujace... nie wiem jak mozna z tego czerpac jakis optymizm.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/03 23:02:05:

  To bylo do Kota.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 23:26:40:

  Kurcze, ale to naprawde nie ma co się tak denerwować. A tam w komentarzach aż kipi.
  Musialem się długo skupiać by przypomnieć sobie co to za zespół i że to ten od teledysku z pieprzącymi się małpkami.

  Przepędzić muzyków, obrzucić pomidorami (co podobno miało miejsce), potarmosić na lotnisku - wszystko ok, muzycy pewnie też się cieszą, że taki szum i prawie jak w wesołych 60-tych.

  Skrupulatność, z jaką opluwano i deptano biedną amerykanską flagę i jak się zmawiają, że będą bić napotkanych pindosów to już trochę nadreakcja :/

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 03:31:02:

  dzięki, dzięki, ale jak można czerpać optymizm? Można:

  Piesni klassnyje u was, no s flagom wy konieczno pieriestaralis'. Nużno było portrietom Putina podtieriet'sja

  I'am from Russia. I think these guys have made some stupid mistakes with our flag. But we don't hate them. We hate our government. And love our country. Don't believe the media that we do not love the USA and other countries. We are loyal and respectful to all. Of course not everybody, but almost everybody. As in other countries are not at all one point of view. Also with us. Sorry for my English. Google translater :)

  www.youtube.com/watch?v=0RaLEVmuM4o

  ;-)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 03:50:36:

  no dobra, wersja długa, wynajdowanie optymizmu dla zagorzałych. Urodzeni w latach siedemdziesiątych wchodzą w 90-tych w życie. Szalony czas, nowe możliwości, świat stoi otworem, gospodarka furczy a indeksy szybują pod niebo. Jest i cena: pójście na kompromisy, z których nie jest się dumnym. Korporacyjne, zawodowe, rodzinne czy cokolwiek. Wyścig szczurów zaczyna budzić odruchy wymiotne, poglądowy obrazek:

  www.youtube.com/watch?v=RNc45FTenhg

  (coś się rodzi wtedy, koleś w marynarce i okularkach miał wyglądać jak cienias, a dzisiaj to szczyt hipsterstwa ;-P)

  na które są różne zawory bezpieczeństwa, spuszczające parę, by zapobiec eksplozji. Dzięki globalizacji to doświadczenie ponadnarodowe pokolenia (dlatego bub jako obecny 20-latek? słabo kojarzy). I teraz, kiedy już jako szpetni czterdziestoletni zdążyliśmy utknąć po szyję, włączasz kanał tv, który z pójścia na kompromis i uznawania realiów uczynił przedmiot dumy (nie oceniam, tam życie wyjątkowo nie pieści), i co widzisz? Stary zawór bezpieczeństwa, błaznów którzy zdążyli już obrazić wszystkich i wszystko (i o których nikt nie sądził, że jeszcze żyją) w śmiertelnym zwarciu z potężną Federacją. To jak gol w 90-tej minucie meczu albo łyk zimnej wody na pustyni. Nie wszyscy dorośli i stali się rozsądni, czy to nie optymistyczne?

  ;-P

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 03:52:12:

  to się nie uda, ale na chwilę zapomnij o kontekście narodowym, wtedy widać zwarcie kulturowe. Rosjanie po obu stronach, nawet trochę zadziwiające. I to nie rosyjska strona jest ciekawsza ale ta druga.

  ;-P

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 12:09:44:

  Wow
  ja tu czytam, że szlachetni kozacy próbowali zadusić basistę tą amerykańską flagą:
  kuban.kp.ru/online/news/1502333/
  USA-fobia to też choroba. Podsycana przez rosyjskie władze, ona jeszcze jest groteskowa i dość komiczna, ale kiedyś może być z tego bieda.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/04 12:36:02:

  Nie widze w tym "walki z Federacja", a tylko glupota jednich ktora pociagnela za soba glupota drugich. Ale nie sledze tego tematu, bo mi sie nie podoba. Mi by sie to nie podobalo gdyby dotyczylo flagi doslownie kazdego panstwa swiata. Nie mam waptliwosci ze absolutna wiekszosc Amerykanow ocenia to wydarzenie tak samo jak ja, wiec ja tu nie widze polu dla wymiany debilizmami, i mnie zal, ze tyle ludzie je widzi. Patrzec na to jest bardzo smutne, i smutne przede wszystkim za rodakow, bo ja nie jestem i nie pretenduje na bycie "ponadnarodowa", wiec glupota Amerykanow jakos mniej mnie dotyka. I specialnie zalosni dla mnie sa tez ci, ktorzy przy tej absurdalnej okazji wyznaja Amerykanom swoja nienawisc do "our gowernment". To zenada, niemal gorsza od rzucznia gownami.

  Moge zrozumiec dlaczego to Ci nieco podnieca na duchu, i moge nawet (do pownego stopniu :-)) uwierzyc, ze w tym wieciej tego od pokolenia niz tego od narodowosci. Chciaz czy da sie jedno od drugiego do konca rozdzielic? :-) Ja jestem mniej wieciej z tej samej generacji (mam 37) ale Twoje skojarzenia sa mi zupelnie obce.

  To co nazywasz "kompromisy", jest jak rzeka czy jak step. To nie jest wyborem, tylko fatalnym losem :-) Chciaz przedmiotem dumy moze byc, tu masz racje, ale to inna duma, nie to co zachodni czlowiek rozumie pod tym slowem :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/04 12:41:59:

  Ci "kozacy" to samo z siebie zla zabawa, ktora musi zle sie skonczyc kiedys, w tym dla samych niby-kozakow.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 13:05:57:

  Kot jak zwykle miesza w jednym zdaniu 5 tematow :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/04 13:08:25:

  U nas w Moskwie wszystcy tak robia :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 13:29:08:

  " Jest i cena: pójście na kompromisy, z których nie jest się dumnym."

  Jakie tam kompromisy. Mowienie o jakichs "kompromisach" wynika z romantycznego zalozenia, ze mlodzi ludzie kieruja sie jakimis szlachetnymi ideami i maja jakies szczytne cele a proza zycia zmusza ich z rezygnacji z tego.
  To jest bajka. Mlodzi ludzie kieruja sie glownie hormonami i instyktem stadnym oraz ambicja byc na czele stada lub przynajmniej miec wiecej niz wiekszosc.
  "Pojscie na kompromisy" to po prostu pogodzenie sie z faktem, ze droga na czolo stada jest dluga i wyboista a miejsca tam dla niewielu.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 13:37:35:

  Ci Bloodhound Gang to taki troche meski "Femen".
  Najwazniejsze, zeby robic wokol siebie szum. Te pokazuja wszedzie cycki a ci robia kretynskie gesty.
  A inni kretyni odpowiadaja na to tez kretynskimi gestami.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/04 13:54:41:

  Z tymi "kompromisami", widze to troche inaczej. Mlody czlowiek ma pewne wartosci i przekonania, i miedzy innym, niezmiennosc wartosci uwaza tez za wartosc. Ale ma tylko slaba (albo zerowa) idee o tym, na ile te wartosci sa jego wlasne, a na ile wbite do glowy rodzina czy pozyczone od rowiesnikow. Zycie jednak z czasem stawia wszystko po swoich miejscach. To co bylo swoje wlasnie, to zostaje i nie ulega "kompromisom", jesli cos takiego w ogole bylo, ale reszta...

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 14:19:51:

  To nie jest tak, ze mlodzi ludzie sa jacys czysci czy niewinni i ta czystosc traca w wyniku kompromisow, do jakich sa zmuszani przez zycie zawodowe czy rodzinne.
  Mlodzi ludzi panicznie boja sie wykluczenia i dlatego sa szczegolnie podatni na nacisk grupowy ich rowiesnikow.
  I tu masz racje: zycie zmusza ich do rewizji tych "wartosci" (co jest cool a co jest obciach) "zapozyczonych" od rowiesnikow.
  Ale to jest raczej akt wyzwolenia, niz zbrukania kompromisami.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/04 14:30:08:

  Zgoda, poza tym czlowiek rozwija sie przez cale zycie, a nie tylko do 18 lat. Zmiany pogladow i wartosci tez sa konieczne.

  Czasami czlowiek moze pomyslec ze sprzedal tego chlopczyka/dziewczynke ktorym kiedys byl. Ale to nie znaczy ze teraz trzeba sprzedac tego doroslego, ktory socjalizowal sie, pracowal i budowal przez te ostatnie lata, i caly jego trud i osiagnecia nazwac zgnilymi kompromisami.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 16:28:41:

  Wow! A zobaczcie szybko, jak się Jedinaja Rossija gotuje (wsie nowosti):
  er.ru/

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 16:29:37:

  er.ru/news/
  cała strona tylko o tym wydarzeniu

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 18:46:01:

  Zajrzałem na kacapską stronę; czy to się wiąże?
  kacap.blox.pl/html

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 19:40:26:

  Przykład z flagą świadczy ze motłoch jest wszedzie ;-/ A jego pożwką jest ciemnota i nacjonalizm. Trzeba najpierw być człowiekiem, a dopiero potem Polakiem, Rosjaninem czy Niemcem. ale kiedy i czy w ogóle ludzie to zrozumieją?

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 20:49:38:

  On tych pieniedzy nie oddal?

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/04 21:10:04:

  Nie wiem Wojtek.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 21:21:04:

  Wyparł wszystko w podświadomość. Jak w Zagubionej Autostradzie.
  Ja go naprawdę obserwuję z dużą ciekawością

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 21:23:04:

  No nie porównywał bym pogazywania gołych cycuszków z obscenicznym wycieraniem dupy flagą. Nie ten poziom, nie ta "estetyka".Cham jest chamem niezależnie od narodowości.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 21:25:31:

  do Kacapii zaglądam od czasu do czasu pooglądać zdjęcia lub filmy. Ta wizytówka mnie urzekła.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 21:27:12:

  pokazywania cyców oczywiście, co mnie poplątało z tym gazowaniem

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 21:29:44:

  Piękna burza do mnie idzie, hura!
  burze.dzis.net/?page=mapa

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 21:39:04:

  To w "Lost Highway" chodzi o wyparcie w podswiadomosc?
  Ja tam nie zrozumialem o co chodzi ale film uwielbiam. Jak wiekszosc filmow Lyncha.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 22:04:35:

  No bo to jest nakręcone pod wpływem sprawy O.J. Simpsona
  Lynch nie mógł się nadziwić, że Simpson zamordował żonę a potem poszedł na przyjęcie i do końca zachowywał się tak, jakby nie miał z tym nic wspólnego.

  Ta ostatnia scena jak go policja goniła jest bardzo podobna do prawdziwego poscigu:
  www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=HcyyCi2b2AY&t=182

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 22:51:46:

  Ale na tym blogu "kacapa" nie widze żadnych komentarzy,pisze sobie i muzom ? Sam nie moge mu nic napisac bo nie ma mnie na fejsie.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 23:02:39:

  Tu jest teza fajna mapa burz:
  www.industry.siemens.com/services/global/de/blids/service/spion/seiten/spion_pl.aspx

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/04 23:09:23:

  Tu jest teza fajna mapa burz:
  Też z niej korzystałem w poprzednim sezonie burzowym. Ta którą się posługuję jest wogodniejszą kopią tej Siemensowej.

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 02:08:24:

  @efg nie, nie, to nie tak, nie można wskazywać, kim trzeba być najpierw, bo każdy ma kilka tożsamości równocześnie, i zaprzeczanie którejś to danie satysfakcji pani M - wyjdzie nam jakieś silenie się na ponadnarodowość.

  ;-)

  @M, masz rację, nie da się rozdzielić tylko uprzedzenia są nie tam, gdzie się spodziewasz: kiedy czytam Rosjanina (który dostał najwięcej plusów i lubi japońską mangę):

  oj nie mogu bl&*d', pocrieoty vs Bloodhound Gang. Epik.

  ...to powiedział bym dokładnie to samo tymi samymi słowami. Jedna z moich kilku tożsamości pokrywa się w 100% z rosyjską (i to nie dlatego że mieszam naraz kilka tematów, jak w Moskwie) i naprawdę, to jest trudne.

  ;-PPP

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 02:12:47:

  ...bo to jest epickie! W najważniejszym dzienniku swierchdzierżawy jako drugą wiadomość oglądamy maksymalnie obsceniczny obrazek z dokładnym wytłumaczeniem, gdzie w zwrocie

  Foxtrot
  Uniform
  Charlie
  Kilo

  ...odnaleźć nienormatywną leksykę. To dzieje się historia, chłopaki już są legendą. Tak przed emeryturą zostaje się bogami.

  (I kto tu jest większym świrem, te świry czy poważni ludzie od botox-man'a?)

  ;-P

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 10:08:29:

  bub-eko, no jasne. Ja ten film ogladnelem kiedys przypadkiem w telewizji pozno w nocy i pamietalem tylko jakies dwie, trzy sceny i ogolny nastroj. Poczytalem teraz troche w wikipedii i przypomnialo mi sie wiecej.
  Interpretacja, ze chodzi o wypieranie w podswiadomosc rzeczywiscie sama sie narzuca. No i, jak czytalem, interpretowano ten film psychoanalitycznie az sie kurzylo - Zizek przede wszystkiem.
  Chociaz Lynch sam mowi, ze choc jego film da sie interpretowac to widz nie powinien tego robic tylko poddac sie dzialaniu sily jego obrazow.
  To mnie ucieszylo, bo ja tak wlasnie ogladam jego filmy :-)
  Ta gra zmieniajacych sie tozsamosci jest takze w "Mulholland Drive" - ktory jest chyba jest jeszcze dziwniejszy i trudniejszy do interpretacji.

  I co mi jeszcze fabula tego filmu przypomina: "Angelheart" z mlodym Rourke.

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 10:22:54:

  oj nie mogu bl&*d', pocrieoty vs Bloodhound Gang. Epik.

  Ok, to juz jest duzo lepiej niz Bloodhound Gang walczacy z Federacja :-) Ale idziemy dalej, bo nie wytrzymalam i sie zapoznalam z cala historia. Tak jak i spodziewalam, facet ktory zrobil ten kretyzyzm z flaga, juz przeprosil i powiedzial ze nie chcial nikogo obrazic. Z czego wynika ze owy B.G. nie robi z tego czyna zadniego bohaterstwa, a tez nie walczy w ten sposob ani z Federacja ani z odrebnymi jej obywatelami, czy to sa "patrioci" czy, wybacz mi Panie, liberalowie.

  Widzisz Kot, w tym nie ma buntu, ani pokoleniowego, ani miedzynarodowego, ani tam anti-imperialnego. Jest tylko hysteryka pewnych urzednikow i dziennikarzy a tez niestety niektorych zwyklych obywateli, wygladajaca niezbyc smacznie, jak to zazwyczaj bywa z hysteryka, zwlaszcza gdy chodzi o duzym panstwie.

  Wiec i z Femen ani z Pussy Riot tez tego nie porownywalabym, bo to byla zadna przemyslona publiczna akcja, lecz glupota w prywatnym klubie, o ktorej nikt w Rosji i nie dowiedzialby sie, gdyby nie zbieg okolicznosci.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 10:24:53:

  A jak chodzi o blog Kacapa, to tutaj tez najlepiej poddac sie dzialaniu sily jego materialu zdjeciowego :-)
  Te jego obrazki (wlasne, czy pozyczone) mozna grupowo zatytulowac "Rosja jako kraj brzydoty i obciachu".

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 10:41:35:

  "w tym nie ma buntu, ani pokoleniowego, ani miedzynarodowego, ani tam anti-imperialnego"

  Czyli tutaj tez: lepiej popatrzyc, podziwic sie i posmiac zamiast zaraz wysilac sie z interpretacja :-)
  Moze jak kiedys zrobie nastepna wystawe to umieszcze napis "Uprasza sie o nieinterpretowanie eksponatow".

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 11:00:18:

  Bez interpretowania byloby nudne. Poza tym, mozna po kolei interpretowac interpretacje, ale ja sie zlituje :-)

  Powiem jedno, ja sie nie cieszylam gdy USA wpadli z tym eksponowaniem histetyki i bezsilnej zlosci z powodu Snowdena, wlasnie dlatego ze dobrze znam jak to sie odczuwa przez obywatela duzego kraja zachowujacego siebie w podobny sposob.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 11:09:18:

  Ty z ta twoja hipertroficzna empatia ... :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 11:27:50:

  oj, tylko nie obraz sie

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 11:31:04:

  Przeciez to byl komplement :-)

  Nie ma prowokacji Kota - nie wiem co pisac :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 12:01:13:

  katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,14385874,Tajemnicza_smierc_7_latka_na_koloniach__Dlaczego_Oscar.html#MT

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 12:10:23:

  O matko. Za takie pisaninie nawet na kobiecim forum autorka dostalaby w leb. A tu powazna gazeta cos takiego publikuje.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 12:17:54:

  Niestety, Gazeta Wyborcza juz dawno nie jest powazna.

  Ale ja sam nie wiem co o tym sadzic. Bo jednak cala ta historia jest dziwna a niektore pytania dziennikarki sa sensowne.

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 12:27:22:

  Oczywiscie, dziennikarka ma racje co do tego dziwnego obozu z alkoholowym sklepem. Poza tym, dzieci 7 lat powinne byc pilnowane i nie latac samodzielnie, nawet wewnatrz obozu. Wychowawczynia, ktora bezposrednie odpowiadala za ta grupa dzieci w ten czas, powinna byc ukarana.

  Spekulacje na temat ze wszystko sie stalo dlatego ze to byl nikomu nie potrzebny sierota wygladaja okropnie jak i upijanie sie tragedia. Autorka nie umiala znalesc informacji za to umiala publicznie poplakac.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 12:59:45:

  Masz racje.

 • Gość napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2013/08/05 13:56:11:

  krzewicielki wiedzy :) poproszę o wzór na głębokość dekoltu :) i zadanie domowe

  Rosyjscy deputowani są zaniepokojeni wpływem, jaki na uczniów ma "nieskrywana seksualność" niektórych nauczycielek. Według gazety "Izwiestia", politycy szykują nowe prawo, które między innymi zakaże krzewicielkom wiedzy chodzić w krótkich spódniczkach i ze zbyt głębokimi dekoltam

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:06:07:

  Takie dekolty byli na "maturalnym" balu w podstawowke, ktora skonczyl Kolia w maju:
  lingvoschool1356.ru//-/550----4--
  A takie - u Lioszy w "zerowke":
  www.s1071.ru/novosti/vipusknoy-v-progimnazii

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:07:35:

  Adres byl z cyrilica, nie dziala :-/

  W kazdym razie, dekoltam teraz kaput. Czekamy na nastepne idee poslow Dumy.

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:10:23:

  W Polsce nikt, kto ma choć trochę oleju w głowie, nie będzie się dobierał do dupy instytucji kościelnej. To jest odpowiedź na twoje wątpliwości Melody i wyjaśnienie, dlaczego dziennikarka stawia pytania a boi się jak ognia hipotez i jednoznacznych twierdzeń. Taki to kraj.

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:19:27:

  o żesz...

  (...)

  V.naprawlienija igry

  -wojenno-patrioticzeskooje

  www.1071.ru/docs/polojenie-4.pdf

  :-O

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:21:33:

  Jaki taki kraj? Prokuratura/policja nie prowadza sledstwo jesli dziecko zagnielo w "koscielnej organizacji"? Jesli stwierdzono, ze to niesczesliwy wypadek, to to nie znaczy ze winnych nie ma. Dziecko sie jest pod opieka rodzicow albo panstwa wlasnie po to, zeby nie bylo takich wypadkow. Mam wrazenie, ze ta dziennikarka czegos nie zrozumiala, bo ona w ogole pisze dziwne rzeczy i prawdopodobnie nie ma idei o rzeczywistych problemach sierot.

  W kazdym razie, jest wychowawczynia, ktora odpowiada bezposrednio za dzieci. Jest dyrektor obozu, ktory podjal decyzje wynajac wlasnie ten budynek zakladajac ze jest bezpieczny dla dzieci. Jest tez lekarz, ktory stwierdzil ze konkretnie ten chlopiec moze wyjechac na wczasy w ten oboz i ze niema przeciwskazan (bo niekoniecznie nadpobudliwe dziecko 7 lat moze jechac do kolonii). Ci wszystkie osoby do nadal pracuja w tej samej organizacji i nikt z nich nie jest pod sledstwem? Odpowiedzi na to pytanie w artykule nie ma, wiec informacji zero, za to spekulacji 100 proc.

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:23:54:

  Kot, lubisz wojenno-partiotyczne zabawy? Ja w szkole uczestniczyla w "Zarnicy", to bylo fajnie. Jedno z niewielu cieplych wspomien o szkole. Bylam fizycznie slaba, ale wzieto mnie do druzyny "dla teorii" :-)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:27:25:

  no sam nie wiem...

  oddanimals.com/images/cat-hold-up.jpg

  ;-O

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:30:13:

  choć w sumie?

  i.imgur.com/qsgWQZB.gif

  ;-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:32:51:

  No wlasnie, nie ma konkretnych zarzutow do konkretnych ludzi i nie wiadomo, czy autorka nawet probowala uzyskac od tych ludzi odpowiedz na stawiane zarzuty.
  Cala sprawa jest dziwna i straszna i wyglada jak samobojstwo dziecka na krotko przed oddaniem go przybranym rodzicom.
  Ale powinien byc cierpliwy i solidny research. Troche mniej pytan, ktore po czesci sa pytaniami retorycznymi a po czesci insynuacjami a troche wiecej wysilku, zeby uzyskac odpowiedzi.

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:37:24:

  byłem grzecznym chłopcem w okularach i z nosem w książkach, więc nie bawiłem się w wojnę. A gdy raz spróbowałem, wróciłem ze złamaną ręką.

  :-)))

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 14:51:28:

  Melodyjko!
  Jak Ty nic nie rozumiesz jak Ty niewiesz.... jak śpiewał klasyk.
  Prokuratura i policja prowadzą śledztwa trochę "obok siebie". Tego też dotyczy jedno z pytań dziennikarki, bo śledztwa kuleją i są prowadzone jakby w dwóch róznych sprawach. Co innego mówią policjanci, którzy byli na miejscu zdarzenia, a co innego teraz śledczy.
  Sprawa niby prosta do wyjaśnienia, ulega usilnemu gmatwaniu, przez wszystkie zainteresowane strony, policji i prokuratury małopolskiej nie wykluczając.
  Mały Oskarek już jest szczęśliwy w niebie to po co se dupe tym zawracać i szkodzić
  ludziom z wiadomej instytucji.
  Przypomnę tylko, że w tejże małej polsce nastolatka molestowana seksualnie przez proboszcza miejscowej parafii, została wraz z rodziną potępiona i do dzis mają we wsi przesrane, bo ksiądz poniósł jakieś konsekwencje z jej winy bo się poskarżyła.
  Taki to kraj!

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 15:15:04:

  Panie Piotrze ale dziennikarce przydaloby sie troche w tej sprawie skupienia na faktach a mniej "kulturkampfu". Po co ta teologiczna dysputa na temat "woli bozej"?
  Ja rozumiem wscieklosc na "czarnych", na ich arogancje i bezkarnosc ale dziennikarski etos nakazuje jednak troche wieksza rzeczowosc.
  W tej chwili to tak to w Polsce wyglada jakby prwadziwi dziennikarze byli wymierajacym gatunkiem, za to pelno jest "niepokornych" i "bojownikow o sluszna sprawe".

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 15:27:42:

  O!
  ja też grałem w Zarnicę na obozie harcerskim, tylko nie wiedziałem, ze ona tak się nazywa, ani że jest wojenno-patriotyczna. Bardziej chodziło o to, żeby druhowie mogli sobie przez 3 dni spokojnie pobyć z druhnami, podczas gdy my mieliśmy siedzieć w szałasach zbudowanych z mchu i gałęzi i szukać się nawzajem po nocach.

  Naszą bazę zbudowaliśmy w lesie obok ośrodka wczasowego. Prysznice, stołówka, dobre mamy które będą się nami opiekowały - pożyjemy tu chociaż jak ludzie!
  Pierwszej nocy my mieliśmy odpierać ataki, więc zaczailiśmy się w krzakach. I tak nie wybudowaliśmy szałasu, bo nam się w końcu nie chciało.
  Nagle słyszymy kroki. Nasz zastępowy wyskoczył i przwrócił jednego. Okazało się, że to nie nasi przeciwnicy tylko letnicy wracajacy późno do ośrodka.
  Bardzo się wystraszyli ale potem się zdenerwowali i złamali zastępowemu ząb - ledwo ich udobruchaliśmy.

  A jak pobiegliśmy szybko z naszym zastępowym do obozu to własnie nakryliśmy naszych druhów z druhnami. Bardzo byli niezadowoleni.

  Też wspominam ciepło:)

 • panpiotr1949 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 16:01:27:

  Panie Wojtku!
  Ja widzę to nieco inaczej. Dziennikarka pochodziła za tematem przyznajmy bulwersującym.
  Zamiast docierać do faktów dociera do półprawd, interpretacji, małych kłamstewek i niejasności. Nikt jej nie pomaga, nikt nie odpowiada wprost na pytania, każdy inaczej przedstawia fakty. Z tych strzępków informacji już teraz nie da się odsiać prawdy. To co ma zrobić; mnoży pytania na które nie znalazła odpowiedzi u źródeł. Mogła by postawić hipotezy, lub jak melodyjka oburzyć się na organizatorów za brak troski o 7 latka, ale nie robi tego bo dupa jej lata ze strachu.
  Taki to kraj.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 16:18:44:

  Nie, ona nie trzesie majtkami, tylko jest dosyc bojownicza polemizujac w sprawie tej "woli bozej".
  Wyglada na to, ze rozmawiala z dyrektorka, ktora zbyla ja nic nie znaczacymi frazesami i unikami zamiast udzielic jej wyczerpujacych odpowiedzi. Pozatem nie wiadomo na czym w ogole polegal jej research.
  Moze zamiast katalogu gniewnych pytan napisalaby kogo sie o co pytala i kto co jej odpowiedzial.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 16:37:57:

  Cala sprawa jest dziwna i straszna i wyglada jak samobojstwo dziecka na krotko przed oddaniem go przybranym rodzicom.

  Dla mnie to jest bardzo maloprawdopodobnie. 7-latek wychowany w domu sierot, a przed tym w pijacej rodzinie, najprawdopodobniej jest emocjonalnie i intelektualnie rozwiniety na poziomie 4-5 lat. W tym wieku dzieci nie popelniaja samobojstw, a zreszta w 7-8 lat tez wyjatkowo rzadko. Dziecko tego wieku tez nie jest w stanie przez dlugi czas utrzymywac niegatywny emocjonalny stan.
  Raczej dziecko nie rozumialo co robilo, a dorosli nie dopilnowali...

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 16:42:35:

  byłem grzecznym chłopcem w okularach i z nosem w książkach, więc nie bawiłem się w wojnę.

  Tam bylo "intellektualnoje naprawlenie" tez, dla botanikow w okularach :-)

  oddanimals.com/images/cat-hold-up.jpg

  - To melody gada z kotem? :-)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 16:49:31:

  "Raczej dziecko nie rozumialo co robilo, a dorosli nie dopilnowali..."

  Ja tez nie mowie, ze wierze w samobojstwo, ktore autorka zdaje sie sugerowac.
  Prawdopodobnie rzeczywiscie dziecka po prostu nie upilnowali a potem wymyslili, ze tak szybko przebiegl przez pokoj i wbiegl na balkon, ze nie dalo sie go powstrzymac.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 16:57:11:

  Ale jesli na powaznie Ci to interesuje, Kot, to niegatywne skutki szkolnego "wychowania patriotywmu" juz u starszego dziecka zobaczylam (nie chodzi o Zarnicy, podstawowka tam nie bierze udzialu :-)), tez musialam specialnie z nim pogadac o "patriotyzmie w internecie". I to jeden z powodow, dlaczego mnie jest smutne patrzec na rusko-amerykanskie debilne flejmy. Tym bardzej na youtube, w ktorym akurat czesto bywaja dzieci, i moje tez.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 16:57:57:

  ...zapoznali dzieci z regulaminem oraz niebezpieczeństwami, zwłaszcza tymi czyhającymi na balkonach...
  Akurat to się robi i dokumentuje na każdej kolonii czy obozie.. Mimo to zdarzaja sie wypadki z powodu "głupawki" dzieciaków.
  Każdego w pokoju strzec nie sposób przy proporcji średniej - wychowawca na 20 dzieciaków.
  Ale sprawa opisywana w GW nie jest chyba TYLKO nieszczęśliwym wypadkiem. Co do atakowania przy każdej możliwej okazji "czarnych", jest to bez sensu bo są tacy czarni jak Lemański o papiez Franciszek i wielu innych, a dulszczyzna nie koniecznie wynika z powodów religijnych. Wypowiedź jakiejś dewotki powodem być nie powinna.
  PS. Córka jest co roku wychowawcą na kolonii i znam temat odpowiedizlności opiekunów. A bezstressowe wychowanie przynosi skutki w postaci "głupawki".

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 17:06:37:

  Jozef, za wszystkie "glupawki" niepelnoletnich dzieci (a przynajmniej sprzed 14 lat - w Rpsji) odpowiadaja opiekuny. Nie ma wyjatkow. Zapoznanie sie dzieci z regulaminem jest piekne ale prawnie to nie znaczy nic.

  Byli kiedys bajeczne czasy gdy to "pioner odpowiada za wszestko". Teraz na sczescie zgnily Zachod postawil wszystko z glowy na nogi i w naszej czesci swiata tez. We wielu krajow Europy jesli dziecko mlodszie 10 lat zostaje sie samo, to opiekun sie kara. Nawet jak nie bylo zadnego wypadku czy glupawstwa. Tylko za zostawienie w samotnosci. W Rosji na razie takiego nie ma, ale to kwestia czasu.

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 18:51:22:

  nie zamkniesz go pod kloszem, a grzeczni chłopcy na końcu i tak łamią serca swoim kochającym mamom.

  (czemu muszę być poważny i pisać takie rzeczy???

  :-/

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 18:55:17:

  Nie zamierzam nikogo zamykac :-) Na odwrot do ostatniego unikalam "ideologicznych" rozmow, zeby nie naciskac i zostawic pole dla wlasniego zdania, gdy dorosnie. Ale "oni" naciskaja, wiec jak tu do mnie niedawno dotarlo, trzeba jednak tez czasami artykolowac pewne rzeczy :-)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 18:59:53:

  ... i to głośno i wyraźnie!

  ;-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 19:04:15:

  grzeczni chłopcy na końcu i tak łamią serca swoim kochającym mamom

  Niestety nie mam grzecznych chlopcow :-/

  Nowa wersja starego kawalu.
  Syn przywodzi do domu czarnoskorego chlopca: "Mamo, tato, to Jan, my sie kochamy". Mama spada pod stolek, tata krzyczy "zebym jego wieciej tu nie widzial!". Po pare miesiacy przychodzi syn, teraz z dziewczyna: "Mamo, tato, to Natasza, ona mnie wezmie na oboz na Seliger" - "Syneczku, a gdzie jest ten sympatyczny czarnoskory chlopczyk?"

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 19:10:22:

  ale żeby oni chociaż naprawdę wierzyli w te rzeczy, które tam na Seligerze opowiadają...Jak to mówił Oleg Kaszyn? Czterdziestoletni cynik to jeszcze nic strasznego ale 17- letni cynik i konformista...

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 19:44:53:

  a tu ładny obrazek o tym, co grozi jeśli grzeczny chłopiec jednak nie chce złamać serca kochającej mamie (social suicide!):

  vimeo.com/51093401

  ;-P

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 20:04:37:

  W Moskwie tak nie bedzie. Tu zawsze da sie schowac w swoim srodowisku. Moskiewska inteligencja wychowywala dzieci w najgorszie lata, trzeba po prostu uzyc ich doswiadczenie :-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 20:14:26:

  Zapoznanie sie dzieci z regulaminem jest piekne ale prawnie to nie znaczy nic.
  Ale tylko w tym sensie że dziecko nie jest zdolne do czynności prawnych, natomiast każdy sąd w przypadku jakiegoś zdarzenia zbada, czy dzieci były zapoznane z zasadami pobytu, korzystania z urządzeń itp.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 20:38:36:

  Wyobrazasz sobie mieszkac gdzie indziej niz w Moskwie?

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 20:40:45:

  A popatrzcie sobie w wolnej chwili jak Nawalny agituje na ulicach. Ale nie jak opowiada o dzieciach które uczą się w publicznej szkole i przedszkolu, tylko odpowiada na pytania:
  www.youtube.com/watch?v=_3tb-kLCrUc

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 20:43:54:

  Mieszkalam gdzies indziej niz w Moskwie, i bylam wychowana nie w inteligenckim srodowisku.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 20:51:18:

  No przeciez wiem, ze mieszkalas gdzie indziej. Ale wyobrazasz sobie w przyszlosci zyc poza Moskwa?

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 20:58:00:

  Gdy przejedzamy przez Kijow, to nam z mezem przychodzi jeden i ten sam mysl do glowy: To jest miasto gdy byloby fajnie zyc :-) Ostatnio tez o tym gadalismy, ale nic z tego. Panstwo Ukraina lepiej kochac z dystansu :-)

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 21:02:20:

  Bubie, posluchalam pytania ale chyba nie wszystkie. O co Ci konkretnie chodzi? Wprowadzenie wiz dla panstw Srodkowej Azji? To nie jest sprawa mera, wiec jest to rzeczywiscie glupe. Ale sprawa nielegalnej migracji jest dla Moskwy bardzo aktualna.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 21:13:23:

  W sumie najbardziej o komunikatywność
  To jest naprawdę talent i nie potrafię wskazać na jakiś polski analog.
  Może to trudne warunki do działania sprawiły, że się taki talent objawił.
  I też o bezsens - bo Sobianin i tak otrzymate swoje 65% w pierwszej turze, a Nawalny, jak źle pójdzie to wróci do więzienia, zamiast normalnie sobie działać.
  To robi wrażenie.

 • Gość melody_ru napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2013/08/05 21:19:39:

  Nawalny ma wewnetrzni ogien. Ludzie sie steksnili tego...

  Idea z agitowaniem ludzie na ulicach w dzielnicach jest fajna. Jednak Moskwa jest zbyt duza. To jest jak niejakie europiejskie panstwo. Nie da sie tu zrobic kampanii "recznie". A do telewizji nie ma dostepu. Wiec coz... nie wygra.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 21:31:08:

  Sud'ba

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 21:33:06:

  "A do telewizji nie ma dostepu"

  A Dozdz?

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 21:50:19:

  Noo... i oby tylko nie wygrał.
  nie no to jest coś niesamowitego, jaką trzeba cenę zapłacić za głupią politykę.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 21:56:59:

  Na deszczu bywa.
  Sondaże dają mu w tej chwili oficjalnie 9%. Realnie pewnie trochę więcej, ale nie dużo.
  To jest bardzo dużo na początek i w tych warunkach

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 21:57:29:

  W Moskwie.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 21:58:49:

  "Systemowa opozycja" dostaje często mniej.
  A Nawalny nawet własnej partii nie może zarejestrować z powodu jakiś dupereli

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 22:03:25:

  "Ludzie sie steksnili tego..."

  Ludzie stesknili tego i daja 9% poparcia. Ach wy Ruscy...

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 22:05:33:

  O, Inosmi juz mi zyczenia slozyly.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 22:08:40:

  Tutaj nie chodzi o to, by Nawalny zdobył władzę, tylko o to, by system zmiany władzy za pomocą wyborów znów zaczął działać.
  U nas każda kanapa (w sensie gówniana partyjka) była w sejmie a nawet sobie porządziła.
  Partia przyjaciół piwa była w Sejmie.
  I w Dumie była kiedyś Partia Przyjaciół Piwa, wtedy jak czasy były tam jeszcze bardziej trudne niż u nas. Może dlatego też system się zatarł i stworzył niby Pinocheta, co potrzyma przez jakiś czas krótko, żeby był porządek.

  Symptomy ozdrowienia nie będą wtedy, jak umowny Nawalny zdobędzie władzę, ale jak ją w normalny sposób straci.
  A utrwali się jak ci, co przyjdą po Nawalnym powstrzymają się przed zemstą i wsadzeniem go do więzienia jak na Ukrainie.

  Kurde, trochę wydaje się to trudne, ale może się uda:)

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 22:25:17:

  U Nawalnego nie spodobalo mi sie kiedys, ze on zapowiadal, ze jak bedzie prezydentem to wsadzi Putina i jego komande do tiurmy.
  Prezydent nie jest od wsadzania do wiezienia, od tego sa sady. On powinien obiecac, ze wprowadzi panstwo prawa a nie ze bedzie ganial z siekiera za zlodziejami.
  No ale teraz to sie troche zastanawiam, czy on nie ma sporo racji stawiajac sprawe na osrtrzu noza. Bo przeciez te nadzieje, ze sie putinizm jakos ewolucyjnie zdemokratyzuje juz sie tyle razy okazaly bzdurne. No i demokratycznego panstwa prawa tez sie chyba nie da zbudowac dopoki caly aparat panstwowy i gospodarka przezarta jest quasimafijnymi strukturami.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 22:46:16:

  Rosjanie boja sie rewolucyjnych przemian. Pamietam jak sie zaczynaly masowe antyputinowskie protesty, to slychac bylo glosy, ze Putin sie juz konczy, ze pewnie niedlugo sam zrezygnuje bo psychicznie nie wytrzyma albo ze rzadzaca klika na kogos innego wymieni, po czym miedwiediewska "liberalizacja" bedzie kontynuuowana i wszystko bedzie fajnie. Mozna bedzie rozejsc sie do domow.
  No ale to sie nie stalo i sie nie stanie. Albo bedzie rewolucja albo dlugie lata putinizmu czyli korupcji, klamstwa i frustracji klasy sredniej i inteligencji.

  "Symptomy ozdrowienia nie będą wtedy, jak umowny Nawalny zdobędzie władzę, ale jak ją w normalny sposób straci. "
  No, Juszczenko stracil wladze w normalny sposob ale nie wiem czy mozna o uzdrowieniu mowic.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 23:08:30:

  "U Nawalnego nie spodobalo mi sie kiedys, ze on zapowiadal, ze jak bedzie prezydentem to wsadzi Putina i jego komande do tiurmy".

  No to na mitingu uspokajał, że jakby został merem to przecież nie zgromadzi wszystkich miejskich śmieciarek i nie pomaszeruje na Kreml po Putina:)

  Wbrew pozorom on bardzo dużo mówi o takich zmianach ustrojowych i prawnych, żeby system znów się zaczął kręcić. Noo, o niezależności sędziów, żeby nie byli na telefon i żeby nie wydawali 90 paru % wyroków skazujących i takich tam. Zadnych rewolucji - wszystko skopiowane i sprawdzone.

  Tylko tak już jest, że w miarę zaostrzania się sytuacji, zmieniały też się będą pomysły na losy dzisiejszych elit.
  Teraz trochę się mówi o potrzebie lustracji.
  Jak się bardziej zaostrzy to umowny Nawalny coś innego będzie zapowiadał.
  No taka to już jest przyroda tych autorytarnych systemów w ich schyłkowej fazie.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 23:17:42:

  Te protesty zabiły Putina - Pinocheta, żę on tylko posprząta i taką piękną Rosję zostawi pokoleniom. I te miedwiediewowskie "swoboda lepsza niż nieswoboda", ale demokrację to trzeba pomalutku wprowadzać, najlepiej jak już Rosja będzie bardzo bogata (we wprost jak do nas przyjechał tak dosłownie mówił)

  To dobrze jest nie mieć złudzeń. Ale też i źle, bo jest ryzyko, ze taki pozbawiony maski Putin już konkretnie dokręci śrubę i ewentualna zmiana odbędzie się w jakiś mało przyjemny sposób.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 23:20:21:

  Nikt nie chce rewolucyjnych przemian. To zupełnie normalne.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/05 23:21:24:

  Chociaż czasem jak się nie postawisz..

 • gekon1979 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 01:32:37:

  szczecin.gazeta.pl/szczecin/5,91487,14393078,Niebo__woda__miasto__Final_regat_zaglowcow_z_lotu.html#LokSznTxt

  tymczasem w Szczecinie koncza sie niestety regaty

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 07:48:15:

  Wojtek, ja tez skladam zyczenia :-) Wesolego dnia, i zeby nastepny rok zycia byl pelny fajnych i ciekawych doswiadczen!

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 08:19:41:

  Ludzie stesknili tego i daja 9% poparcia. Ach wy Ruscy...


  Jeszcze nie wszystcy zdali sobie sprawe z tego ze sie steksnily :-)
  A potem, ja nie wiem skad sa te 9%. Nie ufam oficjalnym socjologom. Moze tam 20 a moze 40, a na wyborach moze byc czy 9 czy 2%.
  Naprzyklad wybik na stronie rbc: www.rbc.ru/yourchoice/voteres/2013_20130802.shtml
  i to nie sa opozycjonisci. RBK jestest dosc umiarkowane wydanie i orientowane na biznes, ktoremu konflikt z wladza nie jest potrzebny. Na opozycyjnych mediach Nawalny ma swoje 90%.

  Dozd, jak i Echo Moskwy, ma swojego widza/sluchacza, ktorego nie trzeba agitowac za Nawalnego. Na odwrot, to auditorium Dozdza i Echa idzie agitowac wolontariouszami i klejec stickery i ulotki. Wiec obecnosc Aleksieja na Dozdzu jest mila, ale niczego nie dodaje. Starszie kobiety i panstwowe urzednicy dalej ogladaja 1 kanal.

  W internecie Nawalny zwycieza, brygadnicy nie sa w stanie pokonach jego zwolennikow. Golym okiem widac, ze zwolennikow wieciej, i jak nawet z iloscia komentarzy bywa rozne, to z ilosci "lajkow" od razu widac, kto rzadzi. Ale internet, zwlaszcza polityczna czesc runetu, to tez dosc ograniczone community. Z tego mozna zrobic protestowy wiec, ale nie wybory, na razie.

  Tych wyborow oczywiscie nie wygra, ale i tak to wszystko jest duzo lepiej niz spodziewalabym.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 08:25:37:

  A kiedy wlasciwie beda te wybory?

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 08:27:42:

  8 wrzesnia

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 08:30:55:

  Dziekuje za zyczenia.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 08:52:09:

  W 5 tygodni to sie jeszcze duzo moze zdarzyc.

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 09:07:56:

  Moze sie okazac, ze Nawalny skradl jezioro Bajkal.

 • gregorsamsa napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 09:51:28:

  Ja raczej mialem na mysli, ze poparcie jeszcze dla niego moze wzrosnac.
  Ale jasne, jeszcze pewnie wyjda na jaw "szokujace fakty" z zycia Nawalnego.

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 09:57:23:

  Ja raczej mialem na mysli, ze poparcie jeszcze dla niego moze wzrosnac.


  Przynajmniej jego sztab ma taki plan:
  leonwolf.livejournal.com/511112.html

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 11:25:58:

  9% daje najbardziej gore-kremlowska sondażownia:
  www.gazeta.ru/politics/2013/08/04_a_5540125.shtml
  Noo, że niby tak i będzie.

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 11:33:26:

  Kiedyś się robiło tak politykę, na takich spotkaniach:
  pbs.twimg.com/media/BQ1OQofCIAErftv.jpg:large
  Nie było miejsca dla mydła tylko trzeba było mieć osobowość.
  Kennedy to też pierwszy prezydent , który wykorzystał potęgę telewizji, bo dobrze w niej wypadał.
  Ale Nawalnego ani nikogo innego się tam nie wpuści.
  I tym prostym sposobem..

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 11:35:47:

  O, no to Gregor ma urodziny prawie jak Obama
  W takim razie Gepi Bezdej i dla niego serdeczne:
  pbs.twimg.com/media/BQ5y2zXCYAAtGG-.jpg:large

 • bub-eko napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 19:14:12:

  Morska przygoda:
  www.youtube.com/watch?v=qgQwt-K6oPA&feature=youtu.be

 • Gość napisał(a) z 62.117.74.* komentarz datowany na 2013/08/07 06:45:05:

  Mel:
  "Ci "kozacy" to samo z siebie zla zabawa, ktora musi zle sie skonczyc kiedys, w tym dla samych niby-kozakow"
  ojtam, ojtam:-)
  Na razie uważają się za tamę przeciw napływowi Kawkazcew.
  A poza tym to bardzo pokojowo nastawiony naród. Tak śpiewają:
  "Oj-sia, oj-sia ty menia nie bojsia,
  Ja tiebia nie tronu, ty nie bespokojsia"
  www.youtube.com/watch?v=eXtDnWAwJpI

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/07 06:46:04:

  Ten od kozaków to byłem ja:-)

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/07 07:22:00:

  Pokojowo nastawiony i dupami nadstawiony :-)

 • Gość przek pokojowo nastawiony napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2013/08/07 10:26:55:

  a może to byli kozacy z tej piosenki :) www.youtube.com/watch?v=su-XbaO7CNU

 • Gość melody napisał(a) z *.ipmnet.ru komentarz datowany na 2013/08/07 11:51:50:

  Kozacy z tej piosenki byli w tej Bloundhound gang czy jak jego tam sie nazywa :-)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/07 14:32:04:

  a ci też?

  www.youtube.com/watch?v=dDjeAc6Mi3M

  ;-)

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/07 14:41:24:

  Czytasz blog Nawalnego Kot? Uwazaj bo przerobisz sie w moskiewskiego kozaka :-)

 • kot-schrodingera napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/07 14:49:21:

  nie, aż tak to nie. Ostatnio mam alergię na polityków, wszystkich. A takie rzeczy to przychodzą nie wiadomo skąd, same.

  :-)

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny