przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpis

piątek, 25 listopada 2016

Nagłyj Poliak

Zaproszono do programu "Prawo głosu" na kanale TVC polskiego dziennikarza, niejakiego Maciejczuka - nie znam człowieka  nie wiem jaką redakcje reprezentował bądź reprezentuje. Program rozwijał się typowo dla tego typu produkcji, jak w polskim "Warto rozmawiać"- zaprasza sie jednego inaczej myslącego, a potem cała zgraja, na czele z prowadzącym, na niego najeżdża. Gosć nie ma szans bo jest zakrzykiwany, wszystkim skacze adrenalina,  na końcu gosć się odgryza i popełnia błąd. Tym razem błędem było zarzucenie Rosjanom, że żyja w gównie. Nie podoba mi się taka poetyka, ale zanim te słowa padły, chłopak usłyszał jeszcze godnosciowe, że wy Polacy sprzedaliscie się za pieniądze itd.

No więc usłyszał on od jednego z szanownych rozmówców bezposrednie zaproszenie : "Ty, baran poszoł won otsiuda", jego opinię, jaką tenże podzielił się z pozostałymi rozmówcami: "Ochujeł sowsiem pridurok polskij", a w końcu dostał po mordzie. Jeden z rosyjskich widzów tego wideo-rolika napisał, że Polak stał się ofiarą rozprawy w stylu bandyckim, gdzie - gdy skończyły im się argumenty - trzech facetów rzuciło się na jednego, w tym jeden, "jak urka" zaszedł go od tyłu.

To oczywiscie brednie, panowie byli bowiem w słusznym gniewie, a każdy kto widział program, wie, że oni wszyscy kochali Polskę i Polaków i cały czas wyrażali się o niej z szacunkiem, jak o równoprawnym podmiocie, który ma prawo do zachowania własnych poglądów, nawet jak są nie w pełni zgodne z ich poglądami. Ponadto stwierdzenie, że Rosjanie żyja biedniej, nawet niż Rumuni, poparte danymi statystycznymi, było stanowczo zbyt wrogie.

Jest w dodatku jedną z tych prawd, o których się wie, że są one prawdą, ale się o nich nie mówi. A jak ktos się odważy to radosć jest wielka, bo i wszyscy się z tą prawdą zgadzają

 

.. i to gdzies tak od 2012roku:-)

 

"Dziennikarz" zaczyna się kajać, udzielając wywiadu, przeprasza za słowa, których ponownie by nie użył, jednoczesnie tłumacząc, czym były spowodowane i jak został sprowokowany.

Ale jest już za późno. To on jest bezczelny, nie dosć na tym, to była prowokacja!!! A na dowód, że jest on prowokatorem, już pojawiają się pierwsze wynurzenia "dziennikarzy sledczych" - zgodnie z metodą: z nikogo, robimy wielkiego "wraga naroda", a potem "dokonujemy jego razobłaczenia".  To tak jak z anegfdotą na temat socjalizmu i komunizmu: jedynych ustrojów, które najpierw stwarzały problemy, a potem usilnie zajmowały się ich rozwiązywaniem.

Młody człowiek nie jest bohaterem mojej bajki, na pewno jest zafascynowany Rosją i Rosjanami - zna rosyjski znakomicie jak na młodego Polaka, jest moim zdaniem rusofilem, ale jednoczesnie zwolennikiem Wielkiej Rosji, w stylu Sołżenicyna. Jego stwierdzenie, że Rosja żyje w hm.. biedzie nie jest IMHO wyrazem rusofobii, a jedynie wyrazem = jesli ktos woli - putinofobii.

Z całego wydarzenia, w sytuacji gdy nawet przyprawa w sklepie pochodzi z wrażego i nie przyjaznego krju, o czym donosi się w etykiecie, wynikaja 2 wnioski:

1. Kiedys w Rosji z przyjemnoscią oglądałem wywiady z ludźmi z Polski, którzy mieli dużo do powiedzenia, których słuchało się z przyjemnoscią i którzy potrafili sie wzniesć nad swoje własne uprzedzenia i nie chowali nienawisci, nie byli pamiętliwi, np. Jaruzelski, którego częsć rodziny nie wróciła z Syberii, czy Wajda, któremu zamordowano bliskich w Katyniu. Ludźmi dużego formatu, nastawionymi koncyliacyjnie byli też byli ambasadorowie Polski w ZSRR i Rosji, zwłaszcza Ciosek, reżyserzy Hoffman i Zanussi. Miarą upadku jest fakt, że ludzi tej klasy już się nie zaprasza - zaprasza się nie wiadomo kogo i tylko po to, żeby go zakrzyczeć. Wyruca się też z Rosji dziennikarzy w miarę doswiadczonych i kompetentnych - jak Radziwinowicz, a skąd wzięto tego młodziana nie wiadomo.

2. Nasuwa  się więc drugi wniosek. Być może rzeczywiscie była to prowokacja. Wyreżyserowano seans nienawisci, teraz przez kilka dni bomba informacyjna będzie pęcznieć i nie chodzi w niej oto jak naprawdę było, dotrzeć ma przekaz "ochujeli nagłyje polskije pridurki". Ten młody człowiek jest niewiadomo skąd, może to jeden z ludzi zdelegalizowanej prorosyjskiej partii Piskorskiego, może jakis nawiedzony narodowiec. Kto go wydobył, skąd, dlaczego on ma być uosobieniem Polski i Polaków - nie wiem. Z drugiej strony - nie ma to chyba wielkiego znaczenia. Miał być chłopcem do bicia i nim był. Może tylko zbyt dosłownie.

P.S. Co do meritum ubożenia bądź bogacenia się Rosjan. Rosyjski wiceminister na konferencji w Singapurze oswiadczył, że już w 2017r. większosć Rosjan zacznie się bogacić i że już w październiku 2016r. dla 16% Rosjan odnotowano wzrost dochodów wyższy od poziomu inflacji. Tłumacząc to wystąpienie Szuwałowa złosliwie na polski, członek rządu oficjalnie przyznał, że do 2016r. włącznie większosć Rosjan ubożała i że w październiku takich osób było 84%.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
pies_pawlowa_2
Czas publikacji:
piątek, 25 listopada 2016 10:09

Polecane wpisy

 • Mecz o wszystko

  W mistrzostwach Swiata w piłce nożnej gospodarze-Rosjanie radzą sobie swietnie, choć na razie rywale byli z tych cienkich Mają już w kieszeni awans do 16-tki, c

 • Wpis niewyborczy

  Nie oczekuję w nadzwyczajnym napięciu wyników prezydenckich wyborów - postanowiłem oddalić się od tego zgiełku i poswęcić się kulturowym studiom porównawczym. J

 • ech, ten Magadan - suplement

  Okazuje sie jednak, że Magadan nadal kojarzy się jednoznacznie obozowo - trzeba więc chyba poczekać jescze z dwa pokolenia. Oto żartobliwe odniesienia z ostatni

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość napisał(a) z *.p2p.business.static.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/11/25 11:33:00:

  tutaj jest trochę o tym Panu ,widziałem go w innych rosyjskich tok szołach,może Korejba się zużył ?
  wschodnik.pl/swiat/item/8875-odeski-separatysta-markow-uderzyl-polaka-podczas-rosyjskiego-talk-show.html

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/11/25 12:06:32:

  Dalej nie bardzo wiadomo kto to jest a jeszcze bardziej kto go lansuje, zaprasza itd - sytuacja jak kiedys z Piskorskim - w kraju jest nikim a tu robi się z niego kogos. Twoje informacje dotyczą przede wszystkim Markowa, tego "napadalca", ja bym o "naszym" chciał więcej wiedzieć....

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2016/11/26 15:16:05:

  Bo kto normalny powtornie zdodzi sie na bycie chlopcem dla bicia za darmo? A ten Polak chyba regularnie takie imprezy odwiedza. Albo ulanska fantazja, albo sposob dodatkowego zarobku podczas krzyzysu.

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2016/11/26 15:19:13:

  Swoja droga, kazdy Polak mieszkajacy w Moskwie moze chyba w taki sposob troche zarobic, i co istotnie, nawet nie trzeba klamac i ukrywac swoich prawdziwych pogladow :) Trzeba tylko wiedziec do kogo sie zwrocic w Ostankinie.

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/11/26 18:07:08:

  cos ty? Ja bym się bał, przypominam:
  echo.msk.ru/blog/day_photo/1876424-echo/
  Ja też jestem produktem wytworzonym na terytorium kraju prowadzącego wrogą politykę w odniesieniu do Rosji

 • Gość melody_10 napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2016/11/26 18:39:14:

  Na wlasne oczy to widziales w sklepie?

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/11/26 23:29:51:

  Link wynalazł przek, ale źródło - Echo Moskwy - raczej nie fałszowało wiadomości. W podpisie jest nazwisko autorki zdjęcia i informacja
  że zakupu dokonano 17.11 w Piatioroczkie

 • Gość melody_10 napisał(a) z *.nationalcablenetworks.ru komentarz datowany na 2016/11/27 17:00:40:

  Echo Moskwy robi na swojej stronie reposty ciekawych wpisow z linkami do autorow. Watpie ze oni to wszystko sprawdzaja. To nie jest wiadomosc ani reportaz. Taka "akcje" kazda osoba majaca printera i kamere moze zrobic pojedynczo u siebie w sklepie. Masowie to na pewno nie jest bo ani ty ani ja ani nikt z moich znajomych takiego na wlasne pczy nie widziali, a Piatiorczki mam blisko domu i blisko pracy i odwiedzam regularnie. Ten "fotofakt" istnieje chyba wylacznie w internecie.

  Ale zapytalam na wszelki wypadek, bo mieszkasz w centrum, gdzie raczej mozna spodziewac takich akcjonistow.

 • Gość przek napisał(a) z *.p2p.business.static.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/11/28 09:36:35:

  u nas taka akcja też byłaby tylko wirtualna, gdyż praktycznie w sklepach nie ma nic rosyjskiego czyli z kraju prowadzącego wrogą politykę wobec Polski:),niedawno kupiłem kamczacką sajrę ale wychodzi na to że z Rygi ,zostaje tylko ropa i gaz ,stacje lukoil omijam jak zadżumione :) ,obecnie przechodzą maskirowkę i będą udawać że austryjackie :)

 • Gość przek napisał(a) z *.p2p.business.static.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/11/28 09:39:55:

  lubię smaki z PRL-u czyli dzieciństwa :)
  www.petropat.pl/zdjecia/dsc0819a_1202439066.jpg

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2016/11/28 11:32:53:

  U nas teraz tez praktycznie nic polskiego nie ma, przeciez jestecie poid sankcjami? Ten "Kamis" to trzeba bylo wyszukac.

  Chciaz w te czasy trudno o odnalezeniu kraju prowadzacego przyjazna polityka wobec Rosji, to jednak Polskja na przodu tej wrogiej listy ani w centrum uwagi nie jest. Chyba jacys specyficznie wasze fanaty to zrobily :)

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/11/29 11:48:14:

  Przyznam, że też byłem zdziwiony tym wyróżnieniem.

  Przyznam też, że nie szczędziłem sił i srodków (wysługując się bezczelnie przyjaciółką domu), żeby zdobyć takie cudo na pamiątkę, ale faktycznie takowego nie było - to znaczy były te KAMISY ale bez naklejek.

  Przyznam też, że coraz mi trudniej okreslić granice paranoi i orzekać co jest możliwe a co nie jest, ja się gubię. Wiem, że Rosja to kraj wielkich możliwosci....

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/12/04 21:34:03:

  Kojarzę człowieka, śledziłem go nawet kiedyś na facebooku - za czasów Majdanu i początków zawieruchy na Donbasie, gdzie jeździł pomagać Ukraińcom (organizował zbiórki środków pomocy humanitarnej, ale - o ile mnie pamięć nie myli - także uzbrojenia, przynajmniej defensywnego) no i pisał relację z pierwszej ręki, co było całkiem ciekawe. Z czasem zaczął wplatać do relacji coraz więcej wieści o, hmmm...nadużyciach wśród oddziałów ochotniczych i widocznych tendencjach banderowskich, za co chyba zarobił w mordę, po czym zmienił front.

  Zaczęto nazywać go agentem Kremla, ale jak widać w Moskwie też w końcu zarobił po twarzy - choć wydaje mi się jakoś, że i tak sporo lżej, niż na Ukrainie. Może rzeczywiście jakiś agent, ale równie dobrze może być to po prostu młody chłopak, który jeszcze się nie nauczył/nie chce się nauczyć, kiedy trzymać język za zębami.

  Bardziej mnie zajmuje, na ile prawdziwi i domniemani agenci Kremla odegrali role w tym toczącym się na naszych oczach procesie autodestrukcji "demokracji zachodu". Jak myślicie, Włosi dołożą dziś swoją cegiełkę do rozwalania się Europy?

 • Gość napisał(a) z *.p2p.business.static.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/12/09 08:59:57:

  zmarł Greg Lake z ELP ach ta nasza młodość :) www.youtube.com/watch?v=TQQdYokbp4E

 • misad1 napisał(a) komentarz datowany na 2016/12/14 00:32:13:

  Co to za rok! Co za rock! Został już tylko Palmer...

 • Gość napisał(a) z *.p2p.business.static.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/12/14 08:23:16:

  kiedyś lansowali pomysł "Europa od Lizbony do Kołymy" teraz znowu stara koncepcja, ,głupszej nie mieli ? :) wschodnik.pl/swiat/item/9173-mieszkancy-wilna-znajduja-w-skrzynkach-pocztowych-zaproszenia-do-przeprowadzki-do-federacji-rosyjskiej.html

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2016/12/14 14:19:04:

  Jesli chcesz sotac rosyjskaie obywatelstwo, mozesz udac sie za Litwina :)

 • Gość przek napisał(a) z *.p2p.business.static.vectranet.pl komentarz datowany na 2016/12/15 08:39:41:

  Timeo Rusos Sowieticus et dona ferentes :) mnie łatwiej być Liwinem niż Żmudzinom :)

 • Gość napisał(a) z *.static.reverse.netkl.com komentarz datowany na 2016/12/17 23:25:34:

  www.rp.pl/Polityka/161219255-Ekspert-Na-obawach-Europy-Wschodniej-przed-Rosja-ciazy-historia.html#ap-1

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/12/18 16:21:22:

  Ciekawe, co ten rząd musiałby zrobić, żeby wreszcie stracić poparcie?

 • Gość pies_pawlowa_2 napisał(a) z *.ibec.ru komentarz datowany na 2016/12/20 13:05:13:

  co ten rząd musiałby zrobić, żeby wreszcie stracić poparcie?
  Moim zdaniem nic. PO nie robiło nic, Komorowski nie zrobił nic. I wystarczyło. Nie musiał nawet po pijanemu przejechać zakonnicy na pasach żeby przegrać z przystojniakiem Du.ą

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2016/12/25 22:05:01:

  Strasznie przykre te dzisiejsze wieści...:/

 • jaszon napisał(a) komentarz datowany na 2016/12/25 22:08:27:

  Ludzi i wielkich artystów żal :(

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2016/12/26 09:18:35:

  Byli w Polsce i Czechach bardzej popularni niz w Rosji, taki fenomen.
  Ludzie zal, nadal spiewaliby gdyby Putin nie wciagnel wszystkich w ta sysyjska awanturze.

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/08 01:48:54:

  Nie no, bez przesady, Melody, nie wciągajmy w to Putina. To normalne, że taki zespół lata to tu to tam i śpiewa dla żołnierzy.

  Putina można jedynie winić za to, że przez tyle lat nie udało mu się wprowadzić takich standardów, które by ryzyko takich wypadków zminimalizowały. Ale komu by się udało?

  Problem w tym, że i w nowym roku i Putinowi i Kaczorowi udaje się bardzo wiele innych rzeczy. Prezenty wręcz spadają im z nieba:/ U nas np. opozycja seryjnie się kompromituje.

  Ale gdy tak tu siedzimy nad bimbrem czy też nawet lepszymi trunkami, umiera nam nie tylko ojczyzna, ale chyba też i blog?;/ Ma ktoś jakiś pomysł na akcję reanimacyjną?

 • Gość gregorsamsa napisał(a) z *.dynamic.kabel-deutschland.de komentarz datowany na 2017/01/09 11:44:26:

  Najlepszy pomysl na reanimacje to pisac. Nie tylko komentarze ale i notki. Chyba masz uprawnienie do pisania notek. Jezeli nie masz, to ci je Krzysztof napewno udzieli.
  Pozatem: Autor(zy) notek pwinien sie tez troche troszczyc o komentarze pod nimi - np. usuwac komentarze obrzucajace innych rozmowcow gownem i gryzace po kostkach, nieco przykrocac pisanie off topic i wrzucanie linkow do piosenek jakis gwiazdorow z lat 70tych.
  No i autor tez moglby sam komentowac - notka to zaczecie dyskusji, w komentarzach powinien rozwinac swoja mysl i odpwiadac na pytania.
  No i na fejsbuku moznaby dzielic, moze pojawi sie przez to pare nowych twarzy.

  No ale jak sie nikomu nie chce, to chyba nic nie bedzie.

 • melody_10 napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/09 19:09:01:

  No czasami bywa ciekawie pogadac tu anonimowo, bo w sieci spolecznych tak sie nie da. Kazde slowko pisane na fejsbooku trafia bezposrednio do wszystkich krewnych, znajomych, czlonkow komitetu rodzicow, bylych kolegow z uczelni i kupy kompletnie przypadkowych osob, wsrod ktorych towaryszcz mejor to najpewno najgorszy nie jest )

  Czy to jest normalnie ze jedni zolnierze lataja do obcych krajow zeby walczyc, a inni zeby dla nich spiewac? Wiem ze nie, ale tez wiem ze takie zdanie zawsze jest przegrane. Poza tym, powinnam chyba pamiec tych niesczesnych artystow bronic, bo nawet oficerami bylo tylko z nazwy, chlopczycy z konserwatorium, zeby trafic do takiego poziomu muzycznego powinni uczyc sie od 4-5 lat wieku kilka godzin dziennie, mogli nawet nie orientowac sie co w tym swiecie politycznie-militarnym sie dzieje. Ale jako oficerowie powinni zaginac na rozkaz ojczyzny, a temu uczyc sie chyba dlugo nie trzeba, nie jest wielka sztuka, tylko glupa...

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/12 16:27:32:

  Zal mi tych ludzi.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/12 16:46:06:

  A co do gościa to tu go nikt nie zna, Podejrzewam że to jakiś fantom wynajęty przez rosyjską tv.

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/13 13:34:00:

  Ostatnio bardzo jestem zajęty, zwłaszcza na fejsbuku, więc mam ogromną prosbe do reszty koleżeństwa o ukatywnienie się "na odcinku" notkopisarstwa. Przypominam przy tym, że jest jeszcze klika innych osób, które mają pełnię praw rodzicielskich i opiekuńczych na tym blogu, co obejmuje nie tylko pisanie notek, redagowanie i nawet usuwanie wrażych wpisów, ale także udzielanie dalszych pełnomocnictw:-)
  Choć oczywiscie sam się nie migam jesli ktos się do mnie zgłosi to chętnie "namaszczę" każdego kogo znam:-)
  Czasu naprawdę mam mniej odkąd reaktywowałem swój znak krótkofalarski i "pracuję" w wirtualnym internetowym eterze (Hamsphere.com), udzielam się społecznie na platformie HS 4.0 jako 50HS5873, jestem członkiem kilku klubów, no i działam jako Contest Manager prowadząc Top Contest Operator Ranking od dwóch lat. Ja wiem,że to dla was nic nie znaczy, może jeden efg bedzie wiedział:-)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/21 12:26:23:

  Ano wie i GRATULUJE.
  Sam ostatnio jest "cienki Bolek" bo to i praca fonią u mnie niemożliwa (transformator osiedlowy pod domem ;-((
  Po "zrobieniu" ostatnio 110 krajów na PSK pauzuję.
  8 lutego mam operację oczu ,,, brrr....
  Zaćma.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/21 13:42:44:

  Rozumiem Krzysztof że w Twoich warunkach lokalowych zawieszenie anteny jest niemożliwe.

 • wersy2 napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/21 18:09:32:

  A więc stało się. Przyznam, że miałem jeszcze odrobinkę nadziei, że w ostatniej chwili wymięknie i oleje całą tę prezydenturę, ale jednak nie:P

  Biada nam. W Rassija1 mówią, że to nie "nasz czełowiek", ale kto by tam wierzył rosyjskiej tv. A wy co sądzicie?
  Jeszcze parę lat temu byłem przekonany, że Putin nie rozumie współczesnego świata, ale teraz się okazuje, że być może rozumie go lepiej, niż wszystkie te Europy i Ameryki. Niektóre sposoby manipulacji mogą wydawać się śmieszne, tylko że, cholera, działają. Zeszły rok bez wątpienia należał do niego, porozgrywał wszystkich po mistrzowsku.

  http://www.vesti.ru/videos/show/vid/704647/#/video/https%3A%2F%2Fplayer.vgtrk.com%2Fiframe%2Fvideo%2Fid%2F1621617%2Fstart_zoom%2Ftrue%2FshowZoomBtn%2Ffalse%2Fsid%2Fvesti%2FisPlay%2Ftrue%2F%3Facc_video_id%3D704647

  Zdrowia!

 • Gość gregorsamsa napisał(a) z *.dynamic.kabel-deutschland.de komentarz datowany na 2017/01/23 16:24:25:

  "Jeszcze parę lat temu byłem przekonany, że Putin nie rozumie współczesnego świata, ale teraz się okazuje, że być może rozumie go lepiej, niż wszystkie te Europy i Ameryki. "

  Tez tak mam.
  Ale nie dlatego, ze Putin okazal sie taki madry co dlatego, ze polityczno medialny establishment Zachodu okazal sie taki glupi.

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/23 19:05:06:

  www.google.pl/search?q=X1_M&rlz=1C1AOHY_plPL708PL708&oq=X1_M&aqs=chrome..69i57.5123j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Krzysztof, kup sobie teki dynks, malutki a pełnowartościowy.

 • pies_pawlowa_2 napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/24 15:11:02:

  Dzięki za namiary, kupię jak mnie odwołaja do kraju. W Rosji nie będzie potrzebny: problemy antenowe i legalizacyjne polskiej licencji. A jako 50HS5873 działam: mam 125 krajów i ponad 7tys QSO.
  Mam zdaje sie nie tylko to, zaćma też "w drodze" :-) Na razie jeszcze udaje że nie ma problemu:-)
  Pozdrawiam, pies (SPGNG)

 • efg napisał(a) komentarz datowany na 2017/01/24 18:43:26:

  OK. Zreszta w SP za ok 2000 PLN można kupić pelnowartościowe radio 100 watowe. Używane ale w dobrym stanie. Szczególnie w Wwie gdzie możnam sztulę nabyć "live" i wypróbować. Z Allegro bym nie radził. Można też nowe ale drożej.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny