przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • czwartek, 29 stycznia 2015
  • Budiem wmiestie!!!

   Mija własnie 5 lat od czasu gdy - jeszcze na blogu Moskwicza - zamiesciłem recenzję pewnego programu telewizyjnego nadawanego na kanale TRO. Tak na oko jakies 12-letnie girlsy w ilosciach półhurtowych, przejęte rolą i zachwycone sobą, w kusych błyszczących spódniczkach z dyskoteki w Manieczkach wyspiewywały "Budiem wmiestie" tak długo, aż na scenę zaproszono jakichs 80-letnich dziadków, którzy okazali się byc funkcyjnymi organizacji, która przygotowala show:

   "Jako członkowie ZBiR mamy nadzieję, że już niedługo bratne narody Rosji, Białorusi i Ukrainy znów będą razem" - powiedział jeden taki i od razu poleciały napisy końcowe a kurtyna ze wstydu opadła.

   Okazało się, że bratni naród Ukrainy jest już teraz tak bratni, że wschód zaczyna przypominać Dzikie Pola, miejsce, gdzie rosyjscy żołnierze lubią spędzać urlopy, nie tylko oni - bo z nimi wypoczywa też ciężka artyleria, w tym przeciwlotnicza oraz czołgi. Widziałem ostatnio migawki z tego jak jakis kolejny watażka traktował ukrainskich jeńców. Jego odzywki i zachowanie było jeszcze lepsze niż życiowa rola detektywa Krzysztofa Rutkowskiego ("Wiesz, z kim tańczysz?").

   Ludnosć, "mirnyje żytieli", już nie tysiącami, ale setkami tysięcy ucieka, a kierunki ucieczki - lepiej niż wszystkie sfałszowane wybory - pokazują faktyczne preferencje: 50% uciekło na Ukrainę Zachodnią, 50% do Rosji. W dodatku okazuje się, że narasta niezadowolenie tak wsród Rosjan jak i wsród Ukraińców: bieżeńcy nie dają się lubić, są roszczeniowi i ciągle mają do wszystkich jakies pretensje. W Rosji do Rosjan, że "podkręcili i zostawili", na Ukrainie do Ukraińców, że "pogadali a nie obronili".

   Rosjanie najpierw uznali, że to co wyczyniają na Krymie i na Ukrainie wschodniej to ich wewnętrzne sprawy i trochę byli zdziwieni, że napotkali sankcje - nie mówię o tych początkowych z zakazem wjazdu dla kilkunastu osób, ale o tych konkretnych, będących wykluczeniem z rynku finansowego i embargiem na eksport zaawansowanych technologii i zbrojeniówki. Po co Rosjanie w odwecie sami sobie przykręcili srubę w postaci zakazu dostaw rolnospożywczych - dokładnie nie wiadomo. Ale jak tak to tak. To znaczy, że Białorus też powinna tak postępować. Tymczasem Białorus nie tylko zarabia na eksporcie własnych wyrobów ale też na nielegalnym, przemetkowywanym reeksporcie. Bywa też, że polskie jabłka, kupowane oficjalnie przez Białorus, są oficjalnie reeksportowane do Kazachstanu, z tym, że giną gdzies po drodze, czyli w Rosji.

   Rosja zaczęła więc zatrzymywać towary z Białorusi, sztucznie mnożąc i wydłużając kontrole w sytuacji gdy w unii celnej wogóle ich być nie powinno. Wreszcie bomba wybuchła: Białorusini w odwecie zatrzymali cały tranzytowy transport produkcji AGD (mikrofalówki i inne takie), który wyprodukowano w Kalinigradzie, a który miał byc sprzedany w szczycie noworocznym w Rosji kontynentalnej. Okazało sie bowiem, że to żadna kaliningradzka produkcja tylko próba wprowadzenie chińszczyzny na rynek Unii Celnej - Białorus się wkurzyła, bo sama jest producentem takich konkurencyjnych urządzeń, nie tylko więc wstrzymała transport ale zaaresztowała także TIRy jako "narzędzia przestępstwa".

   No to Kalinigrad w odwecie wstrzymał zakupy towarów rolno-spożywczych z Białorusi. No to Łukaszenka zarządził podwyższony stan gotowosci bojowej armii i przeprowadza własnie szereg manewrów sprawdzających stopień gotowosci wojsk.

   Krótko mówiąc "Budiem wmiestie"!!!

    

   Tymczasem na lotnisku Szeremietiewo, w pasażu łączącym Aeroekspress z terminalami, pojawił sie nowy stand reklamowo-sprzedażowy. Totalne bezguscie, w sytuacji gdy Sobiann likwiduje w Moskwie wszystkie kioski i małe pawilony. Po bokach uwage przyciągają sylwetki  żołnierzy naturalnej wielkosci, z bronią, w hełmach i kamuflażu, ale bez naszywek, z dużym podpisem "Wieżliwyje liudzi" (Panowie uprzejmi). Wsrodku handluje się koszulkami T-shirtami ze stosownymi nadrukami. Przeważa Putin. Najładniejszy jest Putin w czarnych okuarach z Matrixa i podpisem "Najuprzejmiejszy człowiek swiata". Wkrótce, oprócz ropy i gazu, Rosjanie zyskają nowy produkt eksportowy!

   Tutaj znajdziesz największy wybór koszulek z "Putinym w oczkach"!

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (152) Pokaż komentarze do wpisu „Budiem wmiestie!!!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 stycznia 2015 08:22

Kanał informacyjny