przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • środa, 27 lutego 2013
  • A jednak wojna!

   My tu sobie gadu, gadu a tu wojna się szykuje. I to nie jakaś tam celna, czy na embrago na ogórki, tylko regularne ruchu dywizji opancerzonych, poprzedzone dywanowymi nalotami.

   Otóż nie bez kozery Rosjanie odbyli już jedne manewry u naszych rubieży. Jest juz prawie pewne, że kolejne, już na jesieni, będą tylko zasłoną dymną dla przegrupowania przed atakiem na Polskę. Nie wiem dokładnie w jakim celu i z jakiego powodu, ale zapewne te mniej istotne szczegóły znane są niejakiemu panu Zielke. Ja myślę, że podbój Polski ma odwrócić uwagę od brzozy i znacznie odsunąć w czasie przekazanie wraku. Wszystkie ślady zdążą już wywietrzeć, a te co nie zdążą, zostaną dobrze wymyte, przy pomocy tych środków z reklamy, po których pranie jest jeszcze bielsze. Słowem, wrak będzie jak nowy.

   Po raz pierwszy zobaczyłem w polskiej prasie artykuł, uzupełniony militarnymi grafikami rubieży natarcia i obrony, w trzech wariantach, co przesuwa granice kretynizmu na zupełnie nowe rubieże.

   Szanse nasze nie są wielkie. W pojedynkę przegrywamy natychmiast. Gdy z pomocą przychodzą nam Niemcy (lecę to zobaczyć), to i tak przegrywamy, tyle, że po batalii. Szanse mamy dopiero gdy siłom polsko-niemieckim pomogą jeszcze Amerykanie (też lecę to widzieć). Streszczenie artykułu z Gazety Polskiej znalazłem na tok.fm, bo do Gazety Polskiej jakoś nie zaglądam - nie te nerwy, czy cuś. Jak się okazuje - niesłusznie. W dyskusji na Forum jeden głos bardzo mi sie spodobał:

   taroudant: Bogu dzięki jest już scenariusz obrony, nowego cudu nad Wisłą : kupić Kaczyńskiemu konika na biegunach, pistolecik na wodę i świecący mieczyk z Gwiezdnych Wojen. Niezłomny ten Wódź Opatrznościowy poprowdzi radahtorków niezależno-niepokornych na Kowno. Do walki zagrzeje Kapela znad Baryczy. Rydzyk pobłogosławi i zajmie bezpieczne miejsce widokowe za szybą Maybacha. Ruskie posr_ją się ze smiechu  

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (116) Pokaż komentarze do wpisu „A jednak wojna!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   środa, 27 lutego 2013 11:24
 • środa, 13 lutego 2013
  • Jak żyć panie Prezydencie, jak żyć?

   Pan Prezydent wydał z siebie przemówienie, że od jutra ma być dobrze, a elity mają być uczciwe i nieskorumpowane. Duma już pracuje nad ustawą, że albo jesteś w rządzie czy dumie czy innej tam administracji państwowej, albo masz wilę zagranicą. Już nie można będzie miec i tego i tego. Trzeba się będzie zdecydować. Rozumiem, ze na razie posiadanie siedmiu willi w kraju jest jeszcze dozwolone.

   Zanim jednak wejdzie ta ustawa Putin reguluje sprawy ręcznie; po aferze w Minoborony teraz wywalił trzech wysokich urzędników z MSW i poleciało kilka głów za korupcję, błoto i totalny tumiwisizm na budowie obiektów olimpijskich w Soczi.

   Dostało się także szarym masom. Od wczoraj rzuciliśmy palenie. Kto zapali temu sztraf.

   Ale to jeszcze nic. Wczoraj ruszyły też specjalne patrole do wyłapywania niesłusznych cudzoziemców. W skład patrolu wchodzą policjanci, pracownicy federacyjnych służb migracyjnych (FSM) i - uwaga - dobrowolnie zgłaszający sie aktyw. Takie skrzyżowanie IRChy z ZOMO. Widziałem jednego takiego  w dzienniku TV, niegolona gęba coś bełkotała o obywatelskim obowiązku i nie powiem - troche się przestraszyłem. Raz - bo te patrole wyłaziły z Placu Triech Wokzałow - więc chodzą po moich rewirach, dwa - że ja też cudzoziemiec i w razie czego nie będę się potrafił porządnie po prawosławnemu przeżegnać.

   Na szczęście strach ma wielkie oczy. Dziesięć patroli wyłapało łącznie 10 nielegalnych imigrantów i odstawiło ich na Komisariat Dworcowy. Myślę, że jak już kamerzyści i patrole poszły sobie do domu, to nieszczęśników wypuszczono - za odpowiednia łapówkę. Jeśli nawet nie, to jak sądzę w Moskwie jest cvo najmniej 1 milion nielegalnych imigrantów, choć sądzę, że to bardzo niedoszacowana liczba. W tym tempie problem zostałby rozwiązany w ciągu 100 tys. dni, gdyby oczywiście imigranci się nie mnożyli i ciągle nie napływali nowi.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (272) Pokaż komentarze do wpisu „Jak żyć panie Prezydencie, jak żyć?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   środa, 13 lutego 2013 12:42
 • poniedziałek, 04 lutego 2013
  • Wpis bez tytułu

   Przez caly czas wali snieg. Jeszcze nie widzialam w zyciu tyle sniegu, jak w ta zimie. Mam wrazenie ze Bog postanowil, iz nie chce wieciej widziec to miasto, a zamiast niego wolalby taka biala gorke.

   Te zdjecia zrobilam komorka dzis w Butowie.

   Jak kto szukal magii, to jest tu, chciaz na kotow na pewno nie dziala.

   Ostatnio jakos nie idzie mi pisanie o polityce. Znalazlam tu takie wierszie, Jakow Kniaznin napisal w 1788 roku:

   О гнусные рабы, своих оков просящи!  
   О стыд! Весь дух граждан отселе истреблен!

   (Pozniej Katarzyna kazala to spalic)

   Do jasnej cholery, 1788 rok, jeszcze nie urodzil sie Puszkin, i nikt nie moglby sobie wymyslic dekabrystow. Myslalam ze siedziali tam sobie na palmach, a wychodzi, ze juz nawet ktos pisal to samo co dzisiejszie bloggery. I trzecia setka lat idzie, i zero postepu. Spolecznie i politycznie tu jest wieczna zima.

   Ale w sumie, gdyby ten snieg dalo sie eksportowac, skoro juz nie dalo sie eksportowac zamordyzm :-)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (145) Pokaż komentarze do wpisu „”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   melody_10
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 lutego 2013 18:46

Kanał informacyjny