przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • poniedziałek, 26 listopada 2012
  • śnieg

   Niby nic nowego - w kółko co roku to samo. Pora w sumie. W Moskwie śnieżek - na Syberii już 2 tygodnie temu był, a w Polsce póki co od 5 do 11 stopni na plus, w zależności od regionu.

   Ale tym razem - w świetle faktu, że koniec świata blisko (tak między 20 a 22 grudnia wypada), ten śnieg odbieram jakby mocniej, bo to może już ostatni. Tak wygląda mój ulubiony śnieg w wersji rosyjskiej:

   a tak na całej połaci sypie tradycyjny polski śnieg:

   Śnieg ten pada równo na wszystkich: na ładną dziewczynę, na tłoczek przed kinem. Gdyby Przybora żył i pisał ten tekst dzisiaj, z pewnością przytomnie by zauważył, że jeśli śnieg sypie na siostry i braci to sypie też na zdrajcę Tuska i na Komoruskiego i na Jarkacza z Maciorą, tylko na wrak nie sypie, bo podobno już osłonięty. A więc przekażmy sobie wrak (tfu..) znak pokoju.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (132) Pokaż komentarze do wpisu „śnieg”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 listopada 2012 08:28
 • piątek, 16 listopada 2012
  • Rosja pod polską okupacją !!!!

   Rosja pod polską okupacją!!! Żeby tylko Moskwa, okazuje się, że cała Syberia też. No i te tłumy turystów, pragnące w końcu odwiedzić polską Kamczatkę!!

   Stało się to dość niespodziewanie, początkowo nikt nic nie zauważył, ale teraz wszystko zaczęło się układać w jedną, spójną całość.  Najpierw zamilkła Julia (jakby Was zaczęli okupować to też byście zamilkli) - niby nie wiadomo dlaczego, a potem zaczęłi masowo wyrzucać ze stanowisk całą wierchuszkę Armii. Człowiek początkowo nie mógł się zorientowac po co na czele armii stawiają byłego szefa Ministerstwa ds/ Spraw Nadzwyczajnych i Katastrof, ale cóż, widać i on nie mógł już nic poradzić. Część szefów  armijnych po prostu wyleciała, część od razu przesadzono do więzień. No i sam Putin, jakiś połamany i często nieobecny - teraz się wyjaśniło, szyderstwa są nie na miejscu. Zapewne w bezpośrednim starciu to jednak Donek haratnął go gałą..

   Ja też to wszystko przespałem, ponieważ:

   - dodatkowo uśpiła mnie polska kablówka zajmująca się ostatnio tym co powiedział pan Zawisza z panem Winnickim, jak to ocenił pan Ziemkiewicz i co na to pan Niesiołowski i kto komu wyrywał spod nóg kostke brukową. Ponieważ w tym roku na polskie obchody nie przyjechali lewaccy zadymiarze z Niemiec, trudno było wszystko zrzucić na komuchów i Krytykę polityczną (czyli komuchów, pedałów, feministki i lesby), ONR zdołał się bez przeszkód pojednać z Młodzieżą Wszechpolską i wydać z siebie oświadczenie, że nie należy ich sie bać, a należy bać się komuchów z pedałami.

   - rosyjską kablówkę mi odcieli, bo nie zdążyłem na czas zapłacić, a tu z dostawcami usług szutki płochi - odłączają od razu.

   Jedynym źródłem informacji został więc Internet, a tam od razu natknąłem się na reklamę nowej gry przeglądarkowej, wreszcie jakaś symulacja sytuacji politycznej i gospodarczej, a nie jakieś strzelanki w wymyślonych krainach-wytworach czyjejś fantazji!! Gra całkiem bezpłatna, żadnego dodatkowego oprogramowania nie potrzebuje, no to czemu nie? No to poszedłem się zarejestrować, czego i wam życzę. A tam, po serii typowych okienek do wypełnienia (login, mail i takie tam), wybierz swój kraj. Polakiem jestem, ale gra jest polska i Polacy są w przewadze, więc myśle sobie, "mieszkam w Rosji, zostanę Rosjaninem" (I Ty zostaniesz Indianinem - czytaliście w dizeciństwie?). Wybieram "Rosja", a w okienku pojawia się: "kraj Rosja - pod okupacją polską" i kolejne okienko: wybierz region i pozycje do wyboru: "Moskwa (pod okupacją polską)", "Syberia (pod okupacją polską)", "Kamczatka (pod okupacją polską"). Przekonajcie się sami!

   No i nie mogę się zdecydować. Z jednej strony fajnie byłoby mieć Polskę od morza do morza i to nie tylko wzdłuż ale nawet wszerz! :-) Ale z drugiej strony to polskie "za waszą wolność i naszą" (nie wiem tylko czy to się donosiło też do Somosierry, czy innego Santo Domingo), no i zwykłe "ogólnoludzkie" uczucie, powodujące, że zawsze w sporcie, jeśli występujący zawodnicy nie są "nasi" i stać nas na obiektywizm, ludzie i tak dopingują nie obie strony "po równo", ale raczej są za słabszym, przegrywającym. Posiadaczy dwóch kont organizatrozy banują, więc trzeba się będzie zdecydować. No i zostałem jak ta żaba. Piękni na lewo, mądrzy na prawo, a ja co? No przecież się nie rozdwoję. Może jednak zacznę walczyć z polską okupacją? 

   Rosyjski internet też uczynił wiele, żeby oderwać rosyjskie oczęta od prawdziwych problemów. Zamiast dołujących informacji o polskiej okupacji jedną z ważniejszych ostatnio wiadomości jest to, że Pugaczowa koszmarnie schudła!!! Znalazłem na ten temat kilkadziesiąt artykułow, notek, notatek, wzmianek i artykulinków. Wszystkie zgodnie twierdzą, że uczyniła to w miesiąc i że jej małżonek jest w szokie (to najważniejszy tutejszy zwrot), wszyscy są zawsze totalnie (dokładnie!)zszokowani. Wszystkie także twierdzą, że żarła węgiel aktywowany. Większość twierdzi, że schudła o 53kg, część uznała to za przesadę i podała swoje wersje, przeważało 52, ale były też wersje 51kg. Tylko jedna podała 23, ale to tak jak przy skokach narciarskich - skrajna ocena, którą się odrzuca.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (59) Pokaż komentarze do wpisu „Rosja pod polską okupacją !!!!”
   Tagi:
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   piątek, 16 listopada 2012 10:10
 • poniedziałek, 05 listopada 2012

Kanał informacyjny