przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • piątek, 30 marca 2012
  • Rosyjscy kibice przylecą do Polski za darmo na EURO 2012

   Przeczytałem tę informację przed chwilą i postanowiłem od razu się z Wami podzielić.

   Ogłaszam jednocześnie konkurs bez nagród. Proszę przeczytajcie tego newsa i powiedzcie mnie biednemu:

   1. co ma wspólnego Wolf Messing i jego uczennica Olga Migunowa z piłką wielokrotnie kopaną i z jej kibicami, a już z EURO2012 w szczególności?

   2. co ma wspólnego to wszystko z blogiem analityka finansowego?

   No bo gubię się w domysłach.

   A propos kibiców rosyjskich słyszałem jak dotąd, że Abramowicz wykupił sobie lożę, ale, jako że wszyscy rosyjscy kibice się tam pewnie nie pomieszczą, jest propozycja, by utworzyć dla nich specjalną rosyjską strefę kibica.

   Strefy kibica to też coś czego nie rozumiem. No bo jak się nie ma biletu na imprezę to po co przyjeżdżać? Można mecz oglądać stadnie np. w dowolnej knajpie w Moskwie przy dużej plaźmie zamiast tracić czas i pieniądze na bilet do Warszawy, żeby oglądać mecz na telebimie. A jeśli się już jedzie to warto może spotkać się z innymi kibicami wspólnie się napić? Julia takie okazje wykorzystuje, dlaczego inni nie? :-)

   Jak widać nie warto. Dlaczego Rosjanie nie chcą się spotkać z innymi kibicami pod Pałacem Kultiry i Nauki, trudno mi dociekać. Wstydzą się budynku czy jak? :-)Widać jednak że studenckie, sgpisowskie jeszcze kluby Bolek i Lolek (podobno obecnie Elegancki Lolek) cieszą się zasłużoną estymą na świecie, skoro proponuje się by Russkij Dom powstał właśnie na Polach Mokotowskich....

   A na weekend polecam ucztę:

   Hellawes (Хелависа), czyli Natalya O'Shey, utwory (i wywiady) do wyboru . Ciekawe, czy komuś kiedyś przyjdzie do głowy by zaprosić ich do Polski?

   Ja bym zaprosil Mielnicę do Polski, do Warszawy, w trakcie rozgrywek polsko-rosyjskiej grupy eliminacyjnej, wysłałbym do Lwowa i Kijowa Kapelę ze Wsi Warszawa, a do Doniecka Orkiestrę p.w. Św. Mikołaja, a z Urainy wziąłbym Fleur - niech się nasi zdziwia i niech im opadną kopary:-) Ale te bezmózgi zdaje się wogóle nie zadbali o otoczke Mistrzostw. To znaczy, może w Strefie Kibica będą hot-dogi......

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (91) Pokaż komentarze do wpisu „Rosyjscy kibice przylecą do Polski za darmo na EURO 2012”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   piątek, 30 marca 2012 12:24
 • piątek, 23 marca 2012
  • Polak, Hindus dwa bratanki

   A u nas w Moskwie dalej śnieży nieprzyzwoicie - nocą znów ma być mróz - należy się nam więc jakaś historyjka ku pokrzepieniu serc. Uwaga, będzie długie...

   Moja dyrekcja postanowiła zapunktować moim kosztem u swojej (jeszcze wyższej) dyrekcji i oddelegowała mnie na szkolenie (niech się personel uczy). Uczyniła to tym chętniej, że szkolenie było bezpłatne. I tak, dowiedziałem się, jak działa serwis newsowy agencji Reuters - jak można szukać danych ekonomicznych i finansowych, niektórych nawet online (z tym, że często trzeba dodatkowo za to zapłacić).

   Szkolenie przeprowadzono z uzyciem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Miałem TELEKONFERENCJĘ!!! Widziałem ekran swojego monitora, na którym, dzięki Internetowi, widziałem ekran monitora wykładowcy (miła pani Rosjanka), przy uchu miałem słuchawkę telefoniczną, skąd dobiegał mnie głos Pani (His Mistress' Voice), a gdzieś w Rosji jeszcze 7 innych osób "trzymało za słuchawkę" (jakoś mi się sytuacja kojarzy z Grześkowiakiem "Jam za kwiatki trzymał) i Pani opowiadała co się stanie jak kursorem myszy najedziemy tu i naciśnieniemy lewy przycisk. Fascynujące to było jak Pani wykonywała mlask, dwumlask i wleczenie. Gdy nastąpiło sakramentalne "Czy są jakieś pytania?", zapytałem, czy mają też szkolenia z obsługi ich modułu transakcyjnego, gdzie zamiast czytać, jakie zdaniem wiceministra przemysłu jakiegoś są perspektywy produkcji czegoś w najbliższej pięciolatce można byłoby konkretnie coś komuś sprzedać albo coś od kogoś kupić, na przykład jakieś dolary. Nastąpiła cisza. Później Pani powiedziała, że przekaże moje pytanie kolegom i na pewno ktoś się do mnie zgłosi. Dobra.

   No i zgłosił się!!! W dodatku nie z Moskwy, tylko od razu z centrali z Londynu!!! Pan zagadał płynnie po rosyjsku!!! Za darmola dostanę godzinę szkolenia jeden na jeden bo nie ma innych chętnych!!! A Pan jak zobaczył jak mam na imię i jak na nazwisko, przyznał się, że ma na imię Grzegorz :-)

   Szkolenie odbyliśmy. Szybko nam poszło, a mówią, że polski to taki trudny język !!! Fajnie jak londyński Polak uczy moskiewskiego Polaka:-) Pomyślałem sobie, że jak tak dalej pójdzie to Polska nam sie całkiem wyludni. Parę szczegółów jeszcze sprawdzimy i dowiem się już mailowo, co i jak. Najciekawsze jest jednak co innego: to wszystko co opisałem, to sposób organizacji szkoleń w Reuters. A jest przecież jeszcze pomoc techniczna!! Jak cos nam się zatnie, czegos nie wiemy, możemy zadzwonić i od razu otrzymamy pomoc - jeśli w systemie napiszemy hlp/ru, pojawi się nam numer telefonu helpdesku. Jeśli jest akurat między 6.00 a 24.00 wg czasu msk i zadzwonimy (numer jest moskiewski) od razu zgłosi się pomoc.

   Jak mi wyjaśnił p. Grzegorz - zadziała automatyczne przekierowanie do CALL CENTER na Europę Wschodnią, które mieści sie w Gdyni. A więc ktoś jednak w tej Polsce zostanie!!! Podobno jesteśmy tylko troche drożsi od Hindusów, ale za to lepiej od nich znamy języki i stopniowo wszystkie europejskie, a wkrótce i światowe call centers przeniosą się do nas!!! Młodzieży, ucz się rzadkich języków obcych!!! Będziesz mogła przekazywac Duńczykom, Norwegom instrukcję obsługi żelazka za 1800 zł miesięcznie!!! Kiedyś się mówiło, że Polak jest traktowany jak Biały Murzyn. Nieprawda!!!! Biały Hindus już raczej...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (62) Pokaż komentarze do wpisu „Polak, Hindus dwa bratanki”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   piątek, 23 marca 2012 12:59
 • wtorek, 20 marca 2012
 • niedziela, 11 marca 2012
 • niedziela, 04 marca 2012
 • piątek, 02 marca 2012
 • czwartek, 01 marca 2012

Kanał informacyjny