przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • piątek, 26 kwietnia 2013
  • Pomocy!

   Nikt mnie nie chce zastąpić, choćby na moment, w ciężkiej pracy nad blogiem. Już 2 tygodnie bez weny, a zanosi się na to, że jeszcze mi się pogorszy.

   Wszystko to przez telewizję Dożdż (www.tvrain.ru) , właśnie obchodzą 3-lecie działalności, a reklamują się jako Optimistic Channel. Są tak optymistyczni, że odkręciłbym gaz, ale u nasz w bloku przewidująco go nie zainstalowali.

   To od nich dowiedziałem się, że wczorajsze spotkanie Putina z narodem pobiło rekord trwania (4 godz. 36 minut), rekord przewidywalności i było najnudniejsze pod słońcem. Wszystko jest wspaniale, rosną obiekty w Soczi i emerytury, a w całej Federacji nie ma ani jednego więźnia politycznego, sami kryminalni, a jak wiemy od dawna miejsce złodzieja i bandyty jest w więzieniu.

   To "Na Dożdie" informują mnie, że proces Nawalnego jest farsą, a wyrok jest już znany, to Dożdż informuje o kolejnych przeszukaniach siedzib kolejnych organizacji pozarządowych w poszukiwaniu wątków agenturalnych oraz o badaniu wątku obozów młodzieżowych organizowanych przez opozycję jako miejsca szkolenia antypaństwowych i wywrotowych bojówek. Już wkrótce okaże się, że manifestacja na Bołotnoj Płoszczadzi to była - na szczęście nieudana - próba puczu finansowana przez Gruzję i USA.

   Nawet dowcipy są mało optymistyczne. Niedawny renesans osoby Kudrina - niegdyś czołowego finansisty kraju i różne spekulacje co do tego jakie mógłby zająć nowe stanowisko rządowe po okresie niełaski spowodowanej starciem z Miedwiediewem - Bykow i spółka, czyli jurijgagarin (jedno słowo z malenkoj bukwy) w ramach projektu Gospodin Chorosz, pointują, ze byłby to pierwszy w historii przypadek powrotu nie na pokład np. Potiomkina, ale na pokład Titanica.

   Tymczasem sytuacja nie jest chyba aż tak ponura. Symptomów nadciągającego kryzysu na razie nie widać, igrzyska w dużej ilości (Uniwersjada w Kazaniu 2013, Olimpiada w Soczi 2014, a potem jeszcze ME (chyba) w piłce nożnej 2016). Ludzie żyją, spotykają się, bawią się - nikt im nie dyktuje jak mają żyć, co mają mysleć. Nie ma obowiązku ogladać kanału 1 ani NTW, można oglądać Dożdż, słuchać Echa Moskwy i przeglądać Internet.

   Znalazłem tylko jedną optymistyczną informację "na Dożdie":-)

   Po meczu Borussii z Realem i 4 golach Lewandowskiego, mamy już rosyjski akcent: po Lewandowskiego chciwie wyciagają się ręce Zenita St Petersburg. Mówią, że transfer może przewyższać 30mln euro!!! No nie wiem, czy można oddać polskie srebra rodowe (ZNicz Pruszków, Dolkan Ząbki) w ręce Gazpromu.....

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (53) Pokaż komentarze do wpisu „Pomocy!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   piątek, 26 kwietnia 2013 09:16
 • piątek, 12 kwietnia 2013
 • wtorek, 09 kwietnia 2013

Kanał informacyjny