przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • poniedziałek, 28 kwietnia 2014
  • Podwyższone standardy goscinnosci

   Na terenie miasta Słowiańska (na wschodzie Ukrainy), zajętego przez separatystów, w tajemniczy sposób zaginęła, składająca sie z 5 osób, oficjalna misja obserwatorów wojskowych reprezentujących OBWE (z Polakiem w składzie). Jej celem miało być ustalenie co się dzieje, kto tym kieruje i kto za tym stoi. Po "wyrażeniu zaniepokojonia" stronie rosyjskiej przez szefa OBWE, że to jakby niefajnie, gdy znika komisja, która miała być bezstronna i na działanie której wszystkie układające się strony wyraziły zgodę, nastąpił przełom w bulwie i:

   1) Rosja oswiadczyła, że nie ma z tym nic wspólnego

   2) Rosja oswiadczyła, że nawet jesli grupę zatrzymali separatysci, to i tak jest to wina Kijowa. No bo przecież Komisja jest na terenie Ukrainy, a jak rząd w Kijowie nie umie zapewnić Komisji bezpieczeństwa na swoim terytorium, no to kto tu może być winny?

   3) Separatysci oswiadczyli, że nikogo nie przetrzymują oraz, że własnie uwolnili jednego z członków delegacji - obywatela Szwecji. W mediach kłótnia: częsć twierdzi, że to z pobudek humanitarnych, bo Szwed jest chory na cukrzycę, drudzy, że to dlatego, że Szwecja nie jest członkiem NATO, a pozostali członkowie-NATOwcy nic tylko szpiehują i knują.

   4) Separatysci zwołali szybko konferencje prasową z udziałem członków Komisji OBWE oraz mera zrewoltowanego Słowiańska. Mer uroczyscie oswiadczył, że członkowie Komisji nie są żadnymi więźniami - oni są gosćmi mera. Członkowie Komisji potwierdzili, że o ile poprzednio byli przetrzymywani w piwnicy, o tyle obecnie warunki ich pobytu znacznie sie poprawiły.

   Sądzę, że przetrzymywanie gosci w piwnicy wyznacza nowe międzynarodowe standardy goscinnosci.

   Piwnica wydaje mi się także najlepszym możliwym miejscem dla ekipy obserwatorów. Członkowi komisji mogą wymienić uwagi na temat architektury sklepień i zastosowanej wylewki, co niewątpliwie przybliży wszystkich do PRAWDY

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (119) Pokaż komentarze do wpisu „Podwyższone standardy goscinnosci”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 kwietnia 2014 12:09
 • niedziela, 20 kwietnia 2014
  • Wesołych Świąt !!!

   Nie zawsze Wielkanoc prawosławna pokrywa się z katolicką, ale że oba święta są ruchome, to z tej swojej ruchomości się nam w tym roku na siebie nałożyły. Mogłem poczynić więc pewne obserwacje  porównawcze, bardzo subiektywne i potoczne.

   Po pierwsze: w Rosji bardzo poważnie podchodzą do postu - we wszystkich restauracjach, barach, ale też i w stołówkach post jest mocno przestrzegany, przeważają dania postne - prezentowane w odrębnym menu, zawsze jako pierwsze.

   Po drugie: jeszcze wyraźniej niż u nas widać nierozerwalny sojusz władzy i cerkwi. Putinowi i Miedwiediewowi z żoną mogę tylko współczuć: tutejsze "bogosłużenije" jest bardziej napuszone i conajmniej dwukrotnie dłuższe, w dodatku nie da się usiąść nawet na chwilę - trzeba sterczeć w pionie w dodatku ze świecą, w miejscu gdzie jeszcze niedawno był basen.

   Po trzecie: po tak długim postnym przygotowaniu i transmisji każdego kroku papy Kiryłła jakoś brak pomysłu na to co dalej. W telewizji smętnie zawodzą jakieś chóry, wykonując tutejsze standardy: O dzwoneczku co dzwoni, o wieczornym dzwonie bom bom i o bratcach co to lubo... Na szczęście człowiek się przez te święta nie umęczy i nie obeżre, bo w poniedziałek już do roboty.

   A zdjęcia powyżej wbrew pozorom nie przedstawiają naszej carycy kuchni Marty Gessler, to niekwestiowana caryca rosyjskiej estrady Ałła Borysowna. Kobieta instytucja, mistrzyni piosenki - z super głosem i super interpretacją i mistrzyni autokreacji i autopromocji. Wymyśliła siebie, stała się supergwiazdą i słoneczkiem, wokół którego nadal kręci się cała rosyjska estrada. Nawet odnosi się wrażenie, że tegoroczne święta to nie żadna Pascha ino jubiliej Ałły Borisowny.

   Otóż kiedyś jej menadżer i pierwszy mąż puścił w naród anegdotę, że to nie Pugaczowa jest największą piosenkarką czasów Breżniewa, to raczej Breżniew jest jednym z pierwszych sekretarzy z czasów panowania Pugaczowej. Potem okazało się, że nawet on nie miał racji: Pugaczowa przeżyła i przyćmiła cały pluton pierwszych sekretarzy, przeżyła upadek imperium i panuje nadal. O żywotności bestii świadczy urodzenie dwojga dzieci w wieku 64 lat (to znaczy ona ma tyle, dzieci są troche młodsze) - niektórzy węszą w tym podstęp; w ruch poszły a to surogatki, a to probówki, a to koncepcja niepokalanego poczęcia - w gruncie rzeczy wsio mogut koroli.

   Ałła Borisowna obchodzi właśnie 65-lecie urodzin - cała telewizja tym żyje. A ponieważ to czego się nie pokazuje - na samom dielie nie istnieje - na Ukrainie się od razu uspokoiło. W tym czasie telewizja rozpoczęła nadawanie serialu o wczesnych latach kariery Pugaczowej, według scenariusza jej pierwszego męża. Pokazuje w stylu miejscowym, czyli od razu po kilka odcinków i w dodatku codziennie. W tym samym czasie programy publicystyczne także zajmują się Ałłą. W jednym mamy spotkane i wywiady z aktorami i członkami ekipy filmowej serialu - z ponownymi icytatami filmowymi z serialu, który też leci w okienku. W innym zgromadzono różnych staruszków z epoki - to ja występowałam z Ałą w duecie fortepianowym, spotkanie z panią, która zaprojektowała pierwszy kostium do Arlekino a następnie z panem Pierwszym Gejem Wsiej Rusi, który zaprojektował pierwszą wielofunkcyjną kreację dla Kobiety, Która Śpiewa.

   Apogeum Obchodów nastąpi za 45 minut, w programie Tocz w Tocz, kiedy wszyscy żeńscy wykonawcy wykonają piosenki Ałły Borisowny - każda  będzie oczywiście przebrana za Pugaczową za to panowie będą przebrani za kolejnych mężów i innych fagasów z najbliższego kręgu carycy.

   Program Tocz w Tocz  to konkurencja do programu Odin w Odin, gdzie nawet wcześniej już udawali, że nie są sobą (Kiedyś był nawet wypadek, że na obu kanałach w tym samym czasie występowały na żywo dwie Zemfiry, w tym obie fałszywe). Myślałem sobie przez chwile, że to jakaś lokalna przypadłość, a tu nagle okazało się, że nasz Polsat też ma taki program pod jeszcze bardziej durnym tytułem, którego nawet nie pamiętam o jakiejś twarzy co to coś mi mówi, zamiast swojskiego Kubek w kubek, ale fonetycznie przynajmniej jeden wykonawca o nazwisku Totoszko przypomina rosyjski tytuł.

   W imieniu Ałły Borisowny Pugaczowej życzę wszystkim Wesołych Świąt i biegnę grzać telewizor

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (19) Pokaż komentarze do wpisu „Wesołych Świąt !!!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   niedziela, 20 kwietnia 2014 15:29
 • poniedziałek, 14 kwietnia 2014
 • czwartek, 03 kwietnia 2014
  • Dieta wzbogacona acz niezdrowa

   Ponieważ już nie tylko ćwierćinteligenci, ale nawet ósemki i niektóre szesnastki używają co chwila, w charakterze waty słownej, słowa "aczkolwiek", postanowiłem dla odróżnienia się - jako półinteligent - przyszpanowac w tytule staropolskim słowem "acz".

   A so chodzi z tą dietą? Otóż w poprzednim odcinku pisaliśmy o tym, jak to nas Rosjanie ukrzywdzili zatrzymując u nasz w domu polskie kartofelki - spowodowali w ten sposób zmiany w diecie Polaków. Obecnie Rosjanie, w związku z "szalejącą w Europie Zachodniej epidemią" zakazali importu wieprzowiny z Polski i Litwy. A było to tak, że w Polsce jeden rolnik na brzegu rzeki znalazł martwego dzika i zgłosił to do weterynarza. Weterynarz zbadał próbki dzikiej świni i okazało sie, że jest nie tylko dzika, ale jeszcze zawirusowana. Dzielny wet zaznaczył za pomocą cyrkla wielokilometrową strefę ochroną, w której okrutnie wymordowano wszystkie świnki, stosując zasady odpowiedzialności zbiorowej.

   W nagrodę za nasze starania zostaniemy (pewnie gdy to czytacie już zostaliśmy) objęci zakazem wywozu "świninki" do Rosji. Wszyscy leśnicy są zgodni, że zarazę w naszym rejonie roznoszą dziki z Białorusi, ale niektórzy zwolennicy spiskowych teorii ida w swych oskarżeniach dalej: "to akcja ruskich/białoruskich sił specjalnych", oni w odwecie podłożyli nam tę świnię - po Akcji na Krymie, przyjdzie kolej na faszystowską Ukrainę, a potem na wspierającą ją pańską Polskę i "odwiecznie rosyjskie" Litwę, Łotwę i Estonię. Wyglada więc na to, że podłożona nam świnia jest raczej zarażona jakims innym wirusem, nie afrykańskim ale np. majdańskim, jeśli zakaz objął tylko dwa "frontowe" państwa. Coś na rzeczy jest, jako że duńskie mięsko, pochodzące przecież z zawirusowanej Europy Zachodnej uchodzi w Rosji za całkiem-całkiem jadalne. Wreszcie wkurzyło to układnego dotąd premiera Tuska, który od pewnego czasu był dość osamotniony w lobbowaniu w Unii o wspólną politykę energetyczną i handlową wobec Rosji. Tym razem tupnął nóżką i ostrzegł lojalnie Duńczyków, że jeśli embargo na wywóz mięska z Polski i Litwy w wiadomym kierunku zostanie wprowadzone, a Duńczycy będą nadal wywozić swoje - Polska wprowadzi zakaz eksportu duńskiego u siebie.

   Jeśli mięsko zostanie w Polsce, trzeba będzie zmienić dietę, a do pełni szczęścia będziemy potrzebować już tylko zakazu eksportu naszej kapuchy. Gdy osiągniemy już tę nirwanę, wtedy wystarczy już przeprowadzić kampanię reklamową.

   Proponuję hasła:

   KOTLET SCHABOWY JEST SMACZNY I ZDROWY (do rymu i do rytmu, a w dodatku stosuje rosyjskie topowe "wkusno i poliezno", skutecznie atakujące dwie najwieksze grupy konsumentów - 1. nie liczących sie z pieniędzmi sybarytów i zmysłowych zwolenników fanu , 2. kierujących się rozumem i liczących pieniadze)

   SCHABOWY Z ZIEMNIACZKAMI I KAPUSTKĄ - TANI, ZDROWY, MNIAM (ni do rymu ni do taktu, ale za to danie trójskładnikowe jest dodatkowo trójprzymiotnikowe; pierwsze dwa człony przemawiają do starszych, a trzeci to ukłon w strone dzieci i młodzieży. W dodatku korzystamy ze skojarzeniowej furtki z pewnymi czekoladkami, które są - jak wiadomo - też trójprzymiotnikowe, a ostatni przymiotnik to łatwo wpadający jednosylabowiec : quadratisch, praktisch, gut)

   Czekam na inne propozycje.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (231) Pokaż komentarze do wpisu „Dieta wzbogacona acz niezdrowa”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   czwartek, 03 kwietnia 2014 09:55

Kanał informacyjny