przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • wtorek, 12 maja 2015
  • Spiewajmy wszyscy w ten radosny czas !!!

   Duda!!! Widzę, że nie wszyscy jeszcze doszli do siebie po ogłoszeniu wyników I tury. Mnie akurat obeszły one srednio. Żyję długo i pamiętam jeszcze jak do II tury przeszedł Stan Tymiński a odpadł Tadeusz Mazowiecki, nie wierzę więc w mądrosć  i nieomylnosć narodu.

   Pamiętam też nieoczekiwane, choc równie wielkie zwycięstwo PiS nad PO, gdy partie te miały rządzić w koalicji jako POPiS. POPiS pewnie by był gdyby o krótki łeb wygrało PO a rządziłby Premier z Krakowa. PiSPO powstać nie mogło....

   Kto wybrał tamych palantów, ten "wygrał" ponownie Dudę. Co w tej IV RP się wyrabiało naród już nie pamięta....

   Tradycyjnie Duda wziął wschód a Komorowski zachód Polski. Tradycyjnie Komorowski wziął duże i srednie miasta, a Duda małe miasteczka i wsie, tradycyjnie Duda przygarnął ludzi bez wykształcenia, Komorowski tych z aspiracjami co najmniej na poziomie licencjackim. 

   No i wreszcie młodzież,

   co tradycyjnie się miota, przedtem była u Palikota, 

   Palikot zgrał się (też mi nowina), no to przeszli do Korwina,

   teraz młodziankowie owi zrobili wynik Kukizowi...

    

   Ku chwale zwycięzcy przebój bieszczadzki (z Polski B, Bieszczady ramię w ramię z Tatrami głosowały za Dudą) w wykonaniu zespołu

   GRUBE DUDY:

                   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (72) Pokaż komentarze do wpisu „Spiewajmy wszyscy w ten radosny czas !!!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   wtorek, 12 maja 2015 11:06
 • środa, 06 maja 2015
  • Łamiące wiadomosci - Breaking News z okazji Dnia Wielkiego Zwycięstwa

   Rbc.ru radosnie donosi:

   1. W obłasti Amurskoj odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Uprzejmego Żołnierza. Stoi przed wejsciem do magistratu i dzierży w rukach kotionka. Ma 2 metry wzrostu, waży trochę więcej niz oryginał (400kg) - zrobiony na podstawie fotografii z Krymu. Kosztował grosze: 1,4 mln rubli. Każdy może mieć swojego uprzejmego. Lepszy uprzejmy niż wyklęty.

   2. Prawomocnie skazany za wypowiedzi antypaństwowe obywatel oswiadczył, że najnowszy rosyjski typ czołgu ma kłopoty z elektryką, elektroniką i mechaniką. Słowem Armata daleko nie pojedzie, a jak już wystrzeli, to nie w okienko. Ważne, żeby przejechała przez Plac Czerwony w miarę płynnie i w jednym kawałku.

   3. Braki na trybunie, szczególnie dotkliwe po rezygnacji Kim Dzong Una, wypełni Prezydent Wenezueli. Patrząc na listę państw, które oficjalnie uznały państwowosć Osetii Południowej, czekam na potwierdzenie wizyty wysokiego szczebla z Nauru.

    

   Ja z kolei uprzejmie donoszę, że:

   1. W ramach przygotowań do wielkiej parady mielismy już defiladę nocną, z użyciem ludzi i sprzętu i dzienne przeloty. Ludnosć przyjmuje to entuzjastyczne albo co najmniej ze zrozumieniem, co mnie dziwi, bo to uciążliwe dosyć. Moja Sybiraczka była cała zadowolona i mówiła, że przeloty były kłassne, szkoda tylko, że samoloty leciały szybko i wysoko. Była gotowa wydać zalecenia dla wzmocnienia bezpieczeństwa, żeby latali nisko i powoli - bo sie nie chcieli ładnie skadrować.

   2. Pamiętam defiladę sprzed 5 lat, uroczystą, z udziałem aliantów i oczywiscie wszystkich byłych republik ZSRR. Żołnierze tupali w jakims wariacko szybkim tempie i tylko jeden uczestnik defilady przedefilował z gracją i godnoscią - to był konis jakiegos glownodowodzącego generała - kazachskiego chyba. Jak opowiedział spiker konis był w linii prostej pra-pra....-pra wnukiem konia generała Żukowa chyba (no bo nie Koniewa, to by już było zbyt smieszne), który to (i koń i generał) brali udział w pierwszej paradzie zwycięstwa w Moskwie. Ciekawe, czy ten koń jeszcze żyje i czy (jesli tak) zdecydował się na przyjazd?

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (48) Pokaż komentarze do wpisu „Łamiące wiadomosci - Breaking News z okazji Dnia Wielkiego Zwycięstwa”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   środa, 06 maja 2015 14:06

Kanał informacyjny