przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • środa, 26 czerwca 2013
  • Hania musi odejść!!!

   1.

   Dużo radości w ogórkowym sezonie, może też z uwagi na ochładzającą, zimową treść, robi w rosyjskim Internecie powyższy symbol graficzny wraz z następującym komentarzem: "Deputowani do Gosdumy z ramienia partii "Jedina Rossija" planują przed Olimpiadą w Soczi zakazać konkurencji narciarskich jako sportowych dyscyplin olimpijskich poniewaz międzynarosowy schematyczny wizerunek narciarza narusza od razu dwa prawa Federacji Rosyjskiej: o propagandzie homoseksualizmu oraz o obrazie uczuć osób wierzących (c) "Sowietskij Sport". Ponieważ ostatnio władze rosyjskie wpisywały np. organizacje międzynardowe typu Amnesty International na listy agentów wpływu, a manifestacje na Bołotnoj Płoszczadzi przekształacały powoli we wredną prowokację amerykańsko-gruzińską, niektórzy nawet uwierzyli i w ten komunikat.

   =============

   2.

   Bardzo zajmująca jest też zabawa w kotka i myszkę z "Gosdepowcami" i "CRU" w sprawie Snowdena. Rosyjskie stanowisko ewoluuje z "Nic nie wiemy", poprzez "Wiemy , ale nie powiemy", "Wiemy, że już odleciał z Moskwy", "Wiemy że nie odleciał Moskwy, ale nie wydamy, bo nie możemy - on na lotnisku eksterytorialny jest". Wreszcie głos zabrał sam Putin i powiedział: "Snowdena nie wydamy, wydanie go przypominałoby skutki strzyżenia wieprza: kwiku dużo, wełny mało".

   Bardzo mnie zaintrygowała ta ostatnia wypowiedź: 

   Po pierwsze potwierdziła to, co wszyscy wiemy, czyli że strefa lotniska po/przed odprawą celną (zależy z której strony patrzeć), to żadna tam strefa eksterytorialna, jeśli Rosja by chciała to by zgarnęła go stamtąd w tri-miga.

   Po drugie, przywołane porównanie jest obraźliwe dla wszystkich, ze Snowdenem na czele i na bardzo niskim poziomie - w Polsce ludowe przypowieści na temat świniaków to to poziom i domena posła Kłopotka.

   Po trzecie sprawa Snowdena pokazuje, że mocarstwa nadal bezinteresownie wbijają sobie szpile (mamy Snowdena ale go nie damy), ale unikają jednoznacznych aktów wrogości - np. zrobienia ze Snowdena bohatera walki z amerykańskim zamordyzmem i terroryzmem państwowym, obwożenie go miastach i zakładach pracy i przydzielenia mieszkania po sasiedzku z Depardieu... To już nie czasy Angeli Davis.

   Po czwarte sprawa pokazuje, że wszyscy mają w głębokim poważaniu losy samego Snowdena, jest pionkiem w grze i przy pechu - jeśli potraktować rzecz poważnie i nie załatwiać tego jakoś cichcem - może do końca życia przesiedzieć na Szeremietiewo-2. Dobrze chociaż, że w międzyczasie pobudowali tam hotel-kapsułowiec.....

   ===========

   3.

   W Warszawie, w kilka godzin po otwarciu tunelu równoległego do Wisły, podtopionego na skutek prac przy drążeniu metra, tunel ponownie zalało na skutek gwałtownej ulewy. Zdaje się, że podtopiło też p. Gronkiewicz-Waltz, która jako burmistrz jest teraz winna wszystkiemu. Internet się rozszalał, wszyscy się uaktywnili i dzień bez dokopania HGW to dzień stracony.

   W następnych dniach tropikalne oberwania chmur atakowały Dolny Śląsk, Kraków i Gdańsk - ze wszystkich tych miast w Internecie pojawiły się bogato dokumentowane fotoreportaże. Przecież to wyraźny dowód, że HGW musi odejść! Ile jeszcze mozna czekać? Aż zaleje cały kraj?

   Sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Wczoraj zalało Moskwę!   Całe szczęście jednymi z nielicznych, którzy nie ucierpieli byli moi "goście stolicy", którzy w tym czasie odbywali wycieczkę statkiem po Moskwie-riekie. Marynarze z dużą wprawą, w dwie minuty - nie to co na Narodowym - zasunęli dach, a stateczkowi zmienny poziom wody jakoś nie przeszkadzał. Radość mieli także rowerzyści - zwani tu swojsko bajkerami - do szpanu należało wjeżdżac w kałuże na pełnej prędkości z zadartymi w górę nogami i z radosnym okrzykiem ochlapywać pieszych. Samochody tego nie robiły, bo w przeważającej większości, zalane, oczekiwały pomocy ekip technicznych z wyciągarkami.

   Najgorze, że na najbliższy piątek i sobotę przewiduje się kolejne oberwania chmur i burze z silnym wiatrem, wyrywającym drzewa. HGW musi odejść!!! Natychmiast!!! Najlepiej w czwartek...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (21) Pokaż komentarze do wpisu „Hania musi odejść!!!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   środa, 26 czerwca 2013 11:49
 • wtorek, 18 czerwca 2013
 • środa, 05 czerwca 2013
  • Rosja: zapraszamy na Czukotkę!

   W internetowym wydaniu Niezawisimoj Gazety opublikowano 4.06. sążnisty raport na temat inwazji islamu (ze szczególnym uwzględnieniem wahabitów) na terytorium Federacji Rosyjskiej. W artykule "Mapa etnoreligijnych zagrożeń. Północny Kaukaz i Powołże", pokazana jest wspomniana w tytule mapa, z której wynika, że wahabici są już wszędzie, we wszystkich regionach Rosji (kolor kremowo-jasnoróżowy, o ile się znam na kolorach:-), ale w wielu regionach kraju ich aktywność zaczyna być niepokojąca i zagrażać innym, jako że jest to islam wojujący (regiony zagrożone zaznaczono na czerwono). Jedyny region, gdzie wahabici nie zawitali, to Czukotka (oznaczona na mapie kolorem żółtym).

   Autorzy zauważyli, że oprócz islamu, rozwijającego się w ramach określonych mniejszości etnicznych, gdzie religia była naturalnym wyróżnikiem i sprzyjała utrzymaniu społeczności, ich kultur i języków, nie pozwalała ulegać wpływom rosyjskim (narody Kaukazu, Tatarstan), mamy teraz do czynienia z panislamizmem, a więc jednoczeniem się różnych ruchów islamistycznych i rozszerzaniu sie wpływów tej religii na inne terytoria. Głównym eksporterem wojujących mułłów stał się Tatarstan, a językiem panislamizmu stał się, o ironio!, "język najeźdźców", czyli  rosyjski.

   Zapraszamy na Czukotkę! Zwłaszcza latem....

   Upały w Moskwie nieco zelżały dzięki deszczom, które dodatkowo oczyściły troche atmosferę z topolowego puchu, ale kto wie, co będzie dalej? Potam Czukotka będzie jak znalazł:-)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (96) Pokaż komentarze do wpisu „Rosja: zapraszamy na Czukotkę!”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   środa, 05 czerwca 2013 08:51

Kanał informacyjny