przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • poniedziałek, 05 czerwca 2017
  • Dzieje się w Rosji

   Ponieważ przemykam się chyłkiem pod scianami, to może mi cos umknęło, ale nie zauważyłem, żeby w Rosji zaczęło się co szczególnego dziać.


   Wręcz przeciwnie, cały naród murem stoi za prezydentem. Od wczoraj w nocy całodobowe telefony, faksy i komputery rejestruja pytania do prezydenta od Narodu, suweren udzieli odpowiedzi już 15 czerwca. Tymczasem nikt już nie pamięta o jakims tam zamachu, jesli w czasie jednego huraganu w Moskwie zginęło od razu 11 osób a hospitalizowano kolejnych 150. Poza tym w międzyczasie były też zamachy terrorystyczne i ataki paniki we Włoszech, we Francji, w Anglii - więc Rosja sie jawi jako oaza spokoju.


   Wg telewizji wszystko kwitnie i się rozwija, na szczycie ekonomicznym w Petersburgu była rekordowa liczba Amerykanów, ponad 500 osób, a liczba podpisanych kontraktów wzrosła dwukrotnie, Ponadto wszyscy jak jeden mąż chcą żeby już skończono z tymi głupimi sankcjami.

   Wg telewizji wszyscy chwalą Putina, że jest jedynym realnym władcą na swiecie, który potrafi pojechać gdzie trzeba i pogadać z kim trzeba i od razu ma ceny ropy skaczące w górę i nadwyżkę budżetową rozmiarami w tryliony rubli i gotową kolejną podwyżkę dla amerytów i rencistów.

   A sami dziennikarze TV twierdzą, że jeszcze trochę sankcji i Rosja stanie się samowystarczalna spożywczo, a potem to już my będziemy importować od nich jabłka.

   To, że w przyszłym roku mają być jakies wybory, nikogo nie zajmuje. Wszyscy raczej żyją Pucharem Konfederacji, czyli turniejem piłkarskim 2017r, gdzie wszyscy liderzy kontynentalni przyjadą zmierzyć się o palmę pierszeństwa, a Rosjanie robią sobie jaja z własnej drużyny, która będzie w tym turnieju uczestniczyć, choć żadna palma "im nie swieci":-). Dla mnie jak na razie najlepszy jest już stary kawał z brodą, że podczas pierwszego meczu Bieriezucki "silno ustał" i został zmieniony w czasie trwania drugiej zwrotki hymnu..

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (23) Pokaż komentarze do wpisu „Dzieje się w Rosji”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 czerwca 2017 12:33

Kanał informacyjny