przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • czwartek, 21 czerwca 2018
  • Mecz o wszystko

   W mistrzostwach Swiata w piłce nożnej gospodarze-Rosjanie radzą sobie swietnie, choć na razie rywale byli z tych cienkich Mają już w kieszeni awans do 16-tki, czyli wyszli z klasą. Naród tak zachwycony  że nie zauważył, że w międzyczasie podniesli mu wiek emerytalny i VAT. Myslę, że na więcej wygranych Rosjan nie stać:-)

   Polacy jak zwykle. Wygąda na to, że klasycznie pierwszy mecz to mecz inauguracyjny, drugi to mecz o wszystko, a trzeci to już mecz o nic, czyli górnolotnie mówiąc o honor. Ale piłka jeszcze w grze. Jeszcze miejmy nadzieję. Nie za dużą jednak, bo Kolumbia przegrała swój poprzedni mecz z Japonią tylko dlatego, że na samym początku straciła jednoczenie bramkę z rzutu karnego i zawodnika, który wyleciał z boiska z czerwona kartką. Na takiego pecha u przeciwnika trudno jednak będzie liczyć, dlatego postanowiłem wystosować do naszego trenera list otwarty:

   Szanowny Panie trenerze!!!

   Wierzę że czyta Pan mojego bloga i jestem pewien, że nie czytają go Kolumbijczycy. Mogę więc z czystym sercem i otwartym tekstem zaproponować następujące posunięcia:

   1. Koniecznie powołać Peszkę do składu na niedzielę  - jest dosć szybki i niewysoki, a to kluczowe.

   2. W pierwszych 5-ciu minutach pierwszej połowy Peszko powinien niepostrzeżenie  zakrasć się od tyłu do dwóch pogrążonych w rozmowie Kolumbijczyków, walnąć jednego z nich bardzo mocno w tyłek i szybko kucnąć. Rozeźlony Kolumbijczyk obejrzy się i nie zobaczywszy nikogo walnie na odlew w twarz swojego kolegę z drużyny. Kolumbijczycy to krewcy maczo, nie tylko ci z Medelin, a uderzenie w 4 litery stanowi dodatkową zniewagę, może nawet cos sugerować...

   3. Kolega odda, kiedy walka rozgorzeje na dobre, wkroczy sędzia, pokaże 2 czerwone kartki i resztę meczu Kolumbia zagra w dziewiątkę.

   Plan jest oczywiscie niedoskonały, bo sędzia nie podyktuje przeciw Kolumbijczykom rzutu karnego, a bramkę "z pola" trudno będzie strzelić, ale daje pewne szanse. Jesl zagramy ja-do-ciebie-ty-do-mnie to możemy zabiegać przeciwnika, a jak już się położy, wjechać z piłką do bramki - mam nadzieję nie naszej.

   Jesli na migawkach z przygotowań kadry zobaczę jak Peszko ćwiczy kucanie, będę wiedział, że wiadomosć doszła.

   Powodzenia!!!!

   PS W Moskwie w sprzedaży pierniczki w kształcie dosć dużego medalu. Na froncie, na białym lukrowym tle, Staszek Czerczesow jak żywy! Niestety nie pokazuje literki "L" :-(
   Tylko 70 rubli (ok. 5 zł)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Mecz o wszystko”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   czwartek, 21 czerwca 2018 12:25

Kanał informacyjny