przekacap, czyli przek - kacap,

czyli polsko-rosyjskie przekomarzanki :-

Wpisy

 • niedziela, 09 sierpnia 2015
  • Duda, Duda, Duda maja

   Już się pojawili pierwsi, którzy się zastanawiają, czy w Polsce mamy do czynienia z ureligijnieniem polityki czy ze spolityzowaniem religii, ale w praktycznym działaniu będzie to i tak bez znaczenia. Bez różnicy. Miliony na Swiatynie Opatrznosci Bożej zawsze się znajda (Kosciół potrafi żyć w zgodie ze wszyskimi, nawet z hipsterami, polecam stosowne kazanie dla hipsterów, http://www.youtube.com/watch?v=GaPjouwjb5o&index=3 wiekkiegi szczurzego wyścigi po "jhedynji"&list=UUhiO5WsYQITqz3emPlcCQsw).

    

   Byliśmy świadkami wielkiego. szczurzego wyścigu po "jedynki" na listach PO. Nie wyglądało to krzepiąco i jest dowodem na to, że PO zamiast stanąć do walki zagryza się między sobą, bo nie wiadomo czy dalsze miejsca na liście będą biorące. Jak się na to patrzy, to aż chce się do JOWów. Z drugiej strony - jak się patrzy na skład Senatu to się jednak odechciewa.

   Przed nami już ostatnie chwile spokoju, za chwilę ruszą w trasy Szydło- i Dudabusy. Bój to ich jest ostatni - zwycięzcy biorą wszystko. Wódz będzie się zajmował filozofowaniem na poziomie abstrakcyjnym, zmieniał konstytucje i osobiscie nadzorował budowę pomników, i - jak towarzysz Stalin - ingerował w produkcję monumentalnych filmów i seriali umacniających ducha w narodzie i uświęcających pamięć Wielkiego Brata. Zastanowi się jeszcze ewentualnie "co by tu jeszcze spieprzyć Panowie, co by tu jeszcze" w polityce zagranicznej.

   Tymczasem naprawdę ważni staną znajdujący się znacznie niżej dysponenci posad. Zajmą się skutecznym wyrżnięciem wszystkich watah i odsunięciem od stanowisk - najpierw przeciwników od stanowisk wyższych, a potem wszystkich nie-swoich od jakichkolwiek stanowisk, do sprzątaczki w szkole włącznie.

   Ponieważ wkrótce będę musiał już wracac do kraju, zacytuję na koniec fragment Modlitwy (Francois Villion) Bułata Okudżawy - w wersji rosyjskiej jest bardziej adekwatna - adresując ją do dawcy posad:

   "Dajże Ty wsiem poniemnogu

   I nie zabudź pro mienia"

    

    

   Korocze, ja też chcę etat:

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (324) Pokaż komentarze do wpisu „Duda, Duda, Duda maja”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   pies_pawlowa_2
   Czas publikacji:
   niedziela, 09 sierpnia 2015 17:22

Kanał informacyjny